Як привчити дитину до охайності.

maliyk-vmivaetsyaНаукою доведено, що більшість закладених у нас на генному рівні інстинктів, не що інше, як прості захисні реакції, що сприяють нашому виживанню.

Набагато більше умінь і навичок, які нічого спільного з захисними механізмами не мають, але мають значний вплив на якість нашого життя, виробляються в повсякденному житті. Якісь із них ми отримуємо в дитинстві, інші – вже в дорослому житті. Найцікавіше, що чим пізніше починаєш їх освоювати, тим важче нам це дається.

До таких навичок відносяться охайність і акуратність.

Вважається, що любити чистоту – це нормальне явище, так і повинно бути. Але практика доводить, що в світі багато неохайних людей, які підтримують безлад у домі. Прибирання перетворюється для них на вимушену роботу, яку треба проробляти тільки перед приходом гостей. Буває й гірше, особливо, якщо гості з посмішкою натякнуть, що господарями будинку скоро стануть форми життя, що зародилися по кутах серед скупчення пилу. Тобто, прибирання, як видно, для таких господарів – ціла подія, до якої треба готуватися не один тиждень, докладаючи при цьому величезні вольові зусилля.
Всі ці проблеми йдуть з раннього дитинства, коли батьки наївно вважали, що чистота – це природна якість,  властива будь-якій нормальній людині і прищеплюється  особистим прикладом. Але, як виявляється, одного прикладу для цього замало.

Формування охайності починається з самого народження, звичайно, перші тижні життя про це немає сенсу  говорити. Можна почати з самого простого: вранці і ввечері протирати обличчя вологою серветкою, щоб формувалася звичка до вмивання. Також не можна дозволяти дітям лежати в мокрій пелюшці і це не тільки через острах викликати подразненні шкіри, але і для того, щоб донести до дитини комфорт, одержуваний нами від чистоти. Якщо дитина під час годування забруднилася або відригнула – негайно її переодягаємо.

З ростом зубків у дитини з’являється необхідність їх чистити. Спочатку все це чисто символічно (звичайною водою), щоб виробити звичку. Дорослішаючи, дитина буде дивитися на те, як ви це робите, і почне повторювати. Не забувайте мити руки після прогулянки або перед їжею з милом, вранці і ввечері обполіскуйте обличчя і шию. Щоб малюк полюбив ванну, ходіть з ним туди, проводячи умивання в ігровій формі. Спробуйте купити йому яскравий рушник із зображенням його улюблених мультяшних героїв, щоб у нього прокинулося бажання ним користуватися.

Щоб привчити до прибирання вдома, ні в якому разі не тикайте в малюка обов’язками. Нехай все це відбувається в ігровій формі. У цій справі примус буде тільки заважати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар