Як прокинутися вранці бадьорим і повним сил?

prokynutysya-vrantsi-badorym-i-povnym-sylОдне з питань, з яким кожен день стикається величезна кількість людей – як прокинутися вранці бадьорим і повним сил?
Як ви зазвичай починаєте свій день?
З посмішкою згадую ті часи, коли я, прокидаючись по дзвінку будильника, витрачав мало не цілу годину на те, щоб відвоювати для сну ще кілька хвилин. Якщо ви не «жайворонок», то завдання може ускладнитися в рази.

Через неможливість прокинутися в потрібний час студенти пропускають перші пари, а недбайливі працівники регулярно спізнюються і пишуть пояснювальні. Припускаю, що будь-який великий бізнес зазнає деякий збиток виключно через те, що персонал часто затримується вранці.

Відомий факт – як день почнеш, так його і проведеш, і найкращий початок дня – це ранкова зарядка. Про це я вже писав у статті «Ранкова зарядка та інші способи початку дня».

Однак виникає питання: а як знайти в собі сили і бажання на те, щоб почати ранок продуктивно?
Як перебороти в собі бажання поспати ще трохи (а «небагато» поступово переходить під «багато»)?

Адже в ці хвилини бажання спати перевершує все інше, включаючи і турботу про своє здоров’я, і ​​необхідність вчасно прийти на роботу, і взагалі будь-які життєві потреби.

Як прокинутися вранці бадьорим і повним сил, щоб так само бадьоро провести весь день?
Якщо ви – не природжений «жайворонок», то існує кілька способів допомогти собі у вирішенні цих питань.

Лягайте спати раніше. Навіть якщо ви ставитеся до числа рідкісних людей, які висипаються за 4-5 годин і лягають спати вже ближче до ранку, я можу вам гарантувати, що зайва година, виділена для сну, додасть вам додаткові життєві сили та енергію.
Спробуйте лягати на годину раніше – і ви будете приємно здивовані, наскільки добре вам стало вранці. Якщо ви лягаєте пізно через роботу, то переглянете свій робочий графік і оптимізуйте процес, а якщо вас відволікають соціальні мережі, ігри або серіали, то просто скоротіть цей час на годину.

Якщо ви лягаєте пізно через те, що рано просто не можете заснути, то, по-перше, обмежте споживання кави та інших стимуляторів і намагайтеся не пити їх після 16 годин. По-друге, врахуйте, що вечірні гарячі ванни, чай і свіже повітря покращують ваш сон, і постарайтеся перебудувати ваш вечір з урахуванням цих факторів.

Мотивуйте себе. Складно мотивувати себе на ранній підйом, лежачи під теплим, пухнастим ковдрою і думаючи про те, як же корисно буде зараз з-під нього вискочити. Підключіть свою творчу жилку. Наприклад, знайдіть тренувальний комплекс (у мене є один такий), який виконувати буде не тільки корисно, але й цікаво. Замість звичайної зарядки займіться йогою або цигун.
Повісьте поруч з ліжком фото хлопця / дівчини, якій хочете сподобатися, або фото злобного шефа, якому ви подобатися просто зобов’язані. Думайте про смачний сніданок, про те, як включите улюблену музику, врешті-решт, про те, як швидко ви доберетеся до роботи. До речі, кращий спосіб піднятися з ранку – це почати мотивувати себе ще з вечора.

Обмежуйте себе за часом. Знайдіть тренажерний зал, який ви зможете відвідувати до роботи або домовтеся з кимось про спільні ранкові пробіжкі. Необхідність бути в потрібному місці в потрібний час – це додаткова мотивація на те, щоб не переводити будильник.

Нагороджуйте себе за успіхи. Якщо ви після чергового ранкового «подвигу» по швидкому піднесенню і заправці ліжка зробите собі маленький подарунок, то це підніме ваш настрій і дозволить ставитися до ранкового пробудження позитивно. Нагорода може бути будь-якою – від чаю з ласощами на робочому місці, коли поспішати вже нікуди, до покупки якої-небудь корисної і приємної речі або походу в кіно, в театр або в клуб. Нагорода за зусилля – відмінний мотиватор і думки про те, що ваші зусилля будуть гідно винагороджені, дозволяють перебороти лінь.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар