Як правильно ставити цілі і досягати їх?

stavyty-tsiliОдин з головних способів досягти заповітної мети – це постійно займатися саморозвитком. Психолог університету в Стендфорда і автор книг з популярної психології і саморозвитку Керол Дуек вважає, що прагнення до саморозвитку є ні що інше, як усвідомлення недосконалості своїх здібностей.

Саморозвиток передбачає постійну роботу над собою і вдосконалення власних умінь.

«Такі люди постійно рухаються вперед. Вони не завжди дбають про те, наскільки вони розумні, чи добре виглядають », – стверджує Дуек. – «Але вони постійно ставлять собі нові завдання і розвиваються».

Необхідно ставити значущі цілі

Для того, щоби постійно розвиватися, необхідно ставити собі цілі, які мають для вас велике значення.

За словами відомого психолога та автора книги «Прокачай себе!» Джона Норкросса, при постановці цілей дуже важлива конкретність.

Цілі повинні бути чіткими, вимірними, досяжними, релевантними, а також ставитися до конкретного часу. Замість того, щоб створювати загальне уявлення того, чого ви хочете досягти, розділіть ваш «шлях до успіху» на кілька невеликих кроків.

«Безліч маленьких кроків в результаті становлять один гігантський стрибок», – переконаний Джон Норкросс.

Досягнення цілей – це не усвідомлення способу отримання кінцевого результату. Це розуміння того, які проміжні кроки необхідно зробити, щоб підібратися ближче до заповітної мети.

Психолог Келлі Макгонігал стверджує: «привносіть у своє життя навіть найменші зміни, що відносяться до вашої кінцевої мети. Ви можете навіть не усвідомлювати, яким чином ви зможете досягти її, але така стратегія, безумовно, приведе вас до успіху».

Контролюйте своє життя

Ми б не робили і половини того, що повинні, якби нас не контролювали. Якщо ви не оплатите рахунки вчасно, то вам загрожує штраф. Забувши погуляти зі своєю собакою, ви ризикуєте виявити неприємний сюрприз на килимку у вітальні. Якщо ви підготуєтесь до презентації, то впадете в бруд обличчям на очах у аудиторії. Всі ці дії легко піддаються контролю, однак якщо мова заходить про великомасштабні творчі завдання, то контролювати себе стає складніше.

Дослідники в галузі економіки Університету Каліфорнії вивчали вплив заохочень і покарань на досягнення довгострокових цілей. Вони спостерігали за відвідувачами спортзалу і з’ясували, що люди займаються з завидною постійністю у випадку, якщо отримують за це матеріальну винагороду. Але якщо припинити грошові виплати, інтерес до тренувань відразу пропадає. Інша група відвідувачів спортзалу уклала договір-зобов’язання і у разі пропуску тренування людина повинна була віддати певну суму на благодійність. Однак після припинення терміну дії договору, ці відвідувачі ще довгий час продовжували займатися в спортзалі.

Не варто тішити себе «помилковими надіями»

Іноді на шляху до досягнення цілей ми схильні переоцінювати свої можливості. Амбіції, зрозуміло, важливі, але існує небезпека виникнення очікувань, далеких від реальності, що може призвести до помилкового відчуття невдачі. Психолог Торонтського Університету Джанет Поливі назвав це «синдромом нездійсненних надій».

«У питаннях саморозвитку дуже важливо навчитися бачити різницю між здійсненними і нездійсненними цілями. Це необхідно для того, щоб уникнути зайвої самовпевненості і помилкових очікувань, що може призвести до психологічного стресу», – пише Поливі.

Дуже важливо також підготуватися до можливої ​​поразки, щоб якщо вона раптом сталася, цей факт не вибив би вас із колії.

«Коли людина зазнає невдачі, то перше, що їй спадає на думку – це відмовитися від наміченої мети», – заявляє Макгонігал. «Будь-яка людина відчуватиме дискомфорт, коли її долають сумніви і почуття провини». Усвідомлення того, що вас може спіткати невдача, допоможе вам краще впоратися з цим станом.

Не варто недооцінювати силу позитивного мислення

Іноді потрібно переосмислити поставлені цілі в більш позитивному ключі, оскільки це допомагає досягти успіху.

Одним зі способів зробити це, на думку тренера з лідерства Пітера Брегмана, є акцентування уваги на напрямках діяльності. Наприклад, менеджер з продажу ставить собі мету по залученню певної кількості клієнтів. Якщо розглянути цю мету з погляду напряму діяльності, то потрібно просто сконцентруватися на залученні максимальної кількості клієнтів, а не зациклюватися на якомусь конкретному числі.

«Мета передбачає конкретний результат, якого ви хочете досягти. А напрямок діяльності визначає дії, яким варто присвятити максимум свого часу», – пише Брегман. – «Мета вказує нам на майбутні результати, яких ми прагнемо досягти, а напрямок діяльності повертає нас в сьогодення».

Висновки

Замість того, щоб складати список цілей, які можуть здатися вам недосяжними, створіть для себе низку проміжних завдань, які в підсумку приведуть вас до кінцевого результату. Будьте реалістичні на своєму шляху до успіху. Не відступайте в разі невдачі і пам’ятайте про те, наскільки важливий позитивний образ мислення.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар