Як правильно розірвати стосунки.

rozirvaty-stosunkyКоли ми говоримо про припинення відносин, то часто застосовуємо такі вирази як «вона його кинула» або «він її кинув» і зовсім не замислюємося про ті глибокі переживання, які ховаються за цими простими фразами.  Тема нашої сьогоднішньої розмови – розставання, точніше – «правильне розставання», і я маю намір розповісти вам про те, як це зробити витончено.

Відносини не завжди складаються так, як ми того хочемо. Проблеми виникають неминуче. І хоча багато пар намагаються зберегти відносини і досягають в цьому успіху, іноді, єдине, що залишається – розлучитися. На жаль, розставання може привести до нових проблем.

На грунті розриву відносин у людини, яку залишають, може виникнути емоційний стрес, депресія і зниження самооцінки. З огляду на все це, потрібно бути гуманними по відношенню до почуттів свого партнера. На жаль, не існує способу «безболісно розбити чуже серце», але, по крайній мірі, є сенс постаратися зробити це максимально етично, щоб не завдавати зайвого болю колишньому партнеру і не робити його (або її) нещасним. Ось про це і піде мова.

Причини розставання

Коли ми зустрічаємо когось, в перший час все нам здається ідеальним. Але, у міру того, як відносини розвиваються, ми починаємо помічати недоліки, інші особливості характеру і поведінки партнера, з якими не завжди можемо змиритися. Нарешті, в один «прекрасний» момент, приходить розуміння, що продовжувати відносини неможливо і єдиний вихід – розлучитися. Причини припинення відносин ми зазвичай пояснюємо за допомогою великої кількості слів і можемо розповідати про ці причини нескінченно довго, хоча насправді більшість з них зводяться до наступного:

 • Розлюбили. Якщо люди закохуються, вони можуть і розлюбити, що цілком природно. Зазвичай це відбувається, якщо закоханість проходить, а любов не з’являється. Але і любов теж може згаснути, що особливо важко, коли стосунки тривають досить довго. Це страшно – прокинутися одного ранку і зрозуміти, що ви більше не відчуваєте тих почуттів, які були раніше. Ви більше не любите. Ще страшніше при цьому усвідомлювати, що вас продовжують любити.
  Розлюбити можна на грунті несумісності, необхідності в особистому просторі або певної міри свободи і т.д., і, нарешті, через горезвісну появу когось третього.
 • Розбите серце, яке не можна “склеїти”. Можливо, ваш партнер зробив щось таке, що розбило ваше серце. Може бути і навпаки – серце розбили Ви. Так чи інакше, якщо Ви відчуваєте, що не можете бути прощені, не можете самі пробачити, не хочете, щоб Вас прощали або не бажаєте прощати самі, потрібно розлучатися.

Якщо Ви розумієте, що відносини підійшли до кінця, Вам потрібно все ретельно (але не довго) обміркувати. Які б не були причини, Ви – як ініціатор розриву, збираєтеся заподіяти іншій людині біль, тому перед тим, як зважитися на цей крок, переконайтеся в тому, що Ви дійсно цього хочете і вичерпали всі засоби для збереження відносин.

Як правильно розлучатися

Як тільки ваше рішення припинити відносини стане остаточним, його виконання не можна затягувати. Уже саме повідомлення про припинення відносин буде сприйнято партнером болісно, ​​але подвійно болючіше – дізнатися, що Ви, насправді, давно прийняли таке рішення і лише тільки зараз вирішили про нього повідомити.

У такому випадку, ви будете виглядати дуже негарно, тому що свідомо відбирали у свого партнера час, позбавляючи його можливості будувати своє особисте життя вже без вас.

Але це зовсім не означає, що допустимо просто розвернутися і піти, або зникнути. Це абсолютно неприйнятно! Такий тип «одностороннього» розриву чимось схожий на пропадання безвісти, коли людина зникла, а надія залишилася. Крім того, ви прирікаєте партнера на невизначеність і муки. На додаток до болю, викликаногоВашим розривом, він (вона) залишається в стані стресу, в повному невіданні про причини події, що, можливо, створить великі проблеми в майбутньому і буде перешкоджати створенню нових романтичних відносин. Тому після розставання жодне питання не повинно залишитися «висіти в повітрі».

Коли приходить час для розриву відносин, ви повинні самі підготуватися до розмови з партнером і підготувати його теж. Не починайте розмову несподівано для партнера, нехай він (або вона) заздалегідь знає, що ви маєте намір поговорити з ним про ваші стосунки. Але з моменту вашого оголошення про необхідність такої розмови до фактичної події має пройти мінімальний час. Розмова повинна відбутися в цей же день. Не змушуйте людину мучитися в здогадках.

Пам’ятайте, що якою б не була причина, і кого б ви не вважали винуватцем, але раз ініціатива йде від Вас, значить, Ви збираєтеся заподіяти біль людині, тому будьте максимально делікатні, і це не залежить від того, чи збираєтеся ви залишатися друзями з « колишніми» або не збираєтеся.

Скажіть «ні» листам, смс та соціальним мережам. Не використовуйте пошту або інші засоби комунікації, якщо Ви збираєтеся повідомити людині про те, що хочете з нею розлучитися. Це буде дуже нешанобливо і несправедливо по відношенню до Вашого партнера і до його почуттів. Лист можна писати лише в тому випадку, якщо ви фізично не можете зустрітися в найближчому майбутньому і поговорити «віч-на-віч». Тільки не потрібно самостійно «створювати» такі обставини – спеціально їхати кудись тощо. Це все «шито білими нитками» і ви будете виглядати дуже негарно.

Давайте дійсно чесні пояснення. Будьте готові до чесної розмови. Поставте себе на місце того, з ким ви збираєтеся розірвати відносини. Сам по собі факт і так не особливо приємний, але, в усякому випадку, хотілося б знати правду – справжні причини. Не потрібно нічого вигадувати і якщо людина не підходить особисто вам, це не означає, що вона не заслуговує чесного ставлення.

Якщо ви збрешете і представите вигадану причину, істина, в кінцевому рахунку, може спливти. Але після цього Ви позбудетеся поваги.

Йдучи – йдіть! Повідомляйте про свої наміри чітко і ясно. Не слід говорити: «мені потрібно подумати», «давай на якийсь час відпочинемо один від одного» і т.д., якщо насправді вирішили розлучитися назавжди. Дуже непорядно з вашого боку – давати привід для помилкової надії. Так, після цього ви відчуєте себе вільними, і, можливо, почнете будувати нові відносини, але в той же час, ваш (вже колишній) партнер все ще не вважатиме себе вільним і, перебуваючи в невіданні щодо вашого справжнього рішення, продовжить витрачати час , сили і емоції, намагаючись повернути те, що вже повернути неможливо.

Що було, те загуло. Під час розмови абсолютно не потрібно витягати на світло свіжі, а також забуті або напівзабуті образи, не слід вказувати на помилки і перераховувати все, що вам не подобається у вашому колишньому партнерові, так як це може привести до сварки, яка в даній ситуації буде абсолютно зайвою. Повідомлення про те, що ви йдете і так жахливо, але ще страшніше, якщо ви почнете намагатися проводити виховну бесіду і копатися в «білизні сумнівної чистоти».

Зробіть це швидко. Не затягуйте розмову. Чим довше вона триватиме, тим більша ймовірність її переростання в серйозну сварку. Не перетворюйте повідомлення про свій відхід в тривалі тортури.

Що Ви повинні говорити? На самому початку статті я описав дві основні причини припинення відносин, ось тільки ними ви і повинні оперувати. Одне речення і не більше (ну, максимум три), приблизно так:

 • «Я тебе розлюбила (розлюбив) і більше не можу обманювати твої почуття, тому я йду від тебе»
 • «Я більше не можу бути з тобою, тому що не в силах забути (пробачити) _____ (тут ви говорите, що саме ви« не в силах »)»
 • «Я полюбила (полюбив) іншу людину і не можу більше це приховувати і обманювати тебе, тому я йду»

Ви можете говорити тільки про себе. Ніколи не вимовляйте фрази:

 • «Нам потрібно розлучитися»
 • «Ми більше не можемо бути разом»
 • «Ми дуже різні люди»
 • «Ти мені не підходиш»
 • “Я тобі не підходжу”

Всі вони неприйнятні, бо припускають, що ви «розписуєтесь» за свого партнера, а він (вона) може бути з цим категорично не згоден. Тому, знову ж таки, існує ризик виникнення спору або довгої словесної перепалки, чого допускати не можна. Ви повинні говорити виключно про себе, про свої почуття і про своє рішення.

Дайте час. Не чекайте, що ваші стосунки тут же переростуть в приятельські. Якщо з вами все в порядку, це ще не означає, що все в порядку з вашим партнером. Ви «зняли гору з плечей», але переклали її на плечі партнера. Дайте йому час оговтатися і, якщо ви все зробили делікатно, то через деякий час зможете (якщо захочете) підтримувати відносини вже на іншому рівні (без романтики).

Замість епілогу
Ще раз нагадаю, що розриваючи відносини в односторонньому порядку, ви завдаєте людині біль. Не використовуйте в розмові образливі або образливі слова і вирази. Уникайте емоційності. Ви повинні бути серйозними і спокійними.

Поставте себе на місце свого партнера і ведіть себе так, як ви б хотіли, щоб розмовляли з вами, повідомляючи про те, що вас залишають.

Зберігши повагу до себе, ви отримаєте справжню емоційну свободу, і потім, через роки, вас не буде переслідувати почуття провини і вам не буде соромно за свою поведінку.

Оцініть статтю
Додати коментар