Як правильно карати дитину?

pokarannya-dydynyІснують різні методи виховання дітей, такі як покарання, заохочення, позбавлення любові і інші. Звичайно, батьки бажають виховати розумну і добру дитину, навчити її всім необхідним правилам поведінки в тій чи іншій ситуації, адже від цього залежатиме її майбутнє життя в суспільстві.

Чи варто вдаватися до покарання дитини? Це питання батьки вирішують індивідуально, залежно від особистісних переконань.

Види покарань дитини:

1. Покарання словом (крик, лайка, погрози). Необхідно відзначити, що даний метод малоефективний, тому як дитина може відповісти вам тим же або навпаки, замкнутися в собі. Її самооцінка може знизитися. Пам’ятайте, що ви – авторитет, зразок для наслідування, тому будь-які ваші дії малюк сприймає за норму і відповідно копіює.

2. Покарання силою (удар, ляпас). Фізичне покарання дитини неприпустимо! Ви можете завдати дитині різного роду травми. Крім того, у  майбутньому вона може почати застосовувати цю модель поведінки до своїх однолітків або  молодших за віком дітлахів. Без сумнівів, у дитини залишиться психологічна травма, яка вплине в подальшому на її взаємини з батьками та іншими людьми.

3. Позбавлення любові. Найбільш поширений метод покарання. У дитини виникає страх того, що батьки її розлюблять, тому вона старається надалі не робити поганих вчинків. Зловживання такого роду покаранням може спричинити за собою образи і озлобленість на батьків, які можуть тривати досить довгий час.

4. Покарання дитини працею чи навчанням. Якщо дитина в чомусь провинилася, можна змусити її зайнятися прибиранням чи навчанням. Негативний момент даного покарання – дитина, таким чином, може зненавидіти навчання та фізичну працю.

Якщо склалася ситуація, в якій не можна обійтися без покарання, ви повинні пам’ятати деякі важливі правила:

  • Дитина повинна знати, за які дії (поведінку) її карають! Детально поясніть, з якої причини, вчинена нею дія є негативною. Розкажіть про те, як скоєнне може представляти небезпеку для життя і здоров’я.
  • Покарання має бути тимчасовим. Причому карати дитину слід відразу ж після вчинення нею поганого вчинку (якщо воно наступило пізніше, дитина може вирішити, що ви караєте її незаслужено).
  • Уникайте образ і погроз. Звертайте увагу лише на скоєні дитиною вчинки.
    Ні в якому разі не карайте дитину фізично!!!!
ГАРМОНІЯ
Додати коментар