Як позбутися від неприємних спогадів.

pozbutysya-vid-nepryyemnyh-spogadivСьогодні хочу поділитися з Вами однією методикою, взятою з НЛП, яка дозволяє впоратися  з неприємними спогадами. Адже останні можуть бути для нас дуже болісні і цілком здатні сильно отруїти нам життя.

Як часто буває так, що Ви хочете відігнати від себе спогад про якусь неприємну подію, а він знову і знову виникає у Вас в голові? Але ж це не просто спогад. Ви неначе знову переживаєте те ж саме в своїй уяві, відчуваючи такі ж гіркі, гнітючі почуття, як і в перший раз. А чи буває так, що в очікуванні якоїсь події, Ви відчуваєте тривогу і навіть страх, який не тільки заважає Вам правильно налаштуватися, а й просто пригнічує, позбавляючи сил? Якщо так, то Вам обов’язково потрібно прочитати цю статтю. І Ви дізнаєтеся, як можна позбутися від таких неприємних станів.

Для того, щоб впоратися зі своїми тривогами, страхами і неприємними спогадами, Вам не знадобиться нічого, крім 10-20 хвилин часу і Вашої уяви. Так що виберіть для себе тихе місце і час, коли Вас ніхто не буде відволікати, і можна приступати до роботи. Для цього ми будемо використовувати техніку, яка отримала назву Помах. Вона дозволяє як би перепрограмувати мозок, змушуючи його працювати в новому напрямку.

Для того, щоб виконати запропоновану техніку позбавлення неприємних спогадів

зробіть послідовно наступні кроки:

1. Визначте той стан (спогад або страх), від якого Ви хочете позбутися. Чітко уявіть ту ситуацію, яка асоціюється у Вас з цим станом. Наприклад, Ви боїтеся комах. Уявіть, що противна комаха повзе по Вашій нозі (тільки не дуже старайтеся, щоб не сильно злякатися).

2. Визначте, що саме в цій ситуації запускає Ваш страх – це може бути якийсь звук, картинка або тілесне відчуття. Це повинен бути той елемент, який виникає безпосередньо перед початком проблемної поведінки, від якого Ви хочете позбутися. У прикладі з комахами, це може бути лоскіт по шкірі від лапок або картинка таргана, ворушачого вусами, або специфічний запах розчавленого клопа. А може, це якесь відчуття десь глибоко в тілі?

3. А тепер створіть образ, який буде уособлювати той стан, якого Ви хотіли б домогтися, якби досягли бажаних змін. Тобто Ви повинні з усією виразністю уявити, який результат ви повинні отримати, і цей результат повинен бути для Вас дуже привабливим. Він повинен викликати у Вас радісні почуття і бажання втілити картинку в життя. Пограйте з цим образом: подумки наблизьте його до себе, зробіть більш яскравими кольори картинки або якихось окремих деталей, визначиться з внутрішніми відчуттями. Вам повинно дуже подобатися те, що Ви бачите. Але поки не поспішайте потрапити в цю картинку, ми це зробимо пізніше.

Ну а тепер, коли ми підготували всі компоненти, ми можемо перейти власне до самої техніки виконання:

4. Уявіть початкову картинку, яка запускає Ваш страх або неприємний спогад. Постарайтеся побачити її чітко і у всіх деталях. Тепер, зберігаючи перед уявним поглядом першу картинку, в правий нижній кут помістіть другу картинку, до якої Ви хотіли б прийти в результаті. Вона повинна бути маленькою і нечіткою, можливо чорно-білою. В принципі, Ви можете помістити цю картинку і в будь-якому іншому зручному для Вас місці, наприклад, в центрі уявного екрану або в якийсь затемненій його зоні, якщо Вам так буде зручніше.

Тепер уявіть, що перша картинка тьмяніє, розмивається, поступаючись місцем другій картинці. А друга дуже швидко росте, поступово заповнюючи весь екран так, що для першої картинки просто не залишається місця. Ви можете уявити цей процес у вигляді спеціального ефекту, використовуваного для склеювання різних кадрів у фільмі, а можете використовувати якийсь казковий антураж, як то розпускання чарівної квітки або випускання туманного образу, на кшталт джина з пляшки. А може Вам сподобається помістити картинки на двох сторонах дзеркала і, коли прийде час, просто перевернути дзеркало іншою стороною?

Якщо Вам це допоможе, то можете супроводжувати процес зміни однієї картинки інший якимись звуками або музикою. Це можуть бути якісь запахи або інші тілесні відчуття. Головне, щоб вони змінювалися разом зі зміною картинки: сумну і тривожну музику змінювала приємна мелодія, а неприємний запах перетворювався в чудовий аромат. Цілком може бути і так, що неприємний звук змінюється просто тишею. Ви вільні самі визначати, що ви хочете побачити в результаті, що Вас надихає найбільше.

Ви можете здійснити таку заміну картинок один раз або кілька. Все залежить від того, наскільки сильно кінцева картинка заповнить Вашу уяву, повністю витіснивши попередню. Адже головне, щоб Ви позбулися заважаючого Вам страху або нав’язливого спогаду. А зробите Ви це за один раз або за десять – це не так важливо. В середньому, буває досить виконати 3-5 подібних метаморфоз, як Ви вже будете відчувати труднощі, намагаючись уявити початкову картинку.

5. Останнє, що Вам слід зробити – це перевірити отриманий результат. Для цього Вам якраз і потрібно представити ту саму початкову картинку, яка викликала у Вас тривогу. А можна навіть спробувати відтворити цю картинку в реальності, змоделювавши лякаючу Вас ситуацію в реальності. Тобто Ви можете взяти того ж таргана з прикладу і пустити його по нозі. Ніякого страху при цьому бути не повинно.

І в тому і в іншому випадку, у Вас повинні бути відсутніми негативні емоції, а картинка повинна сприйматися як цілком нейтральна. У разі уявної картинки хорошим показником є нездатність відтворити первинну картинку. Вона просто не хоче спливати в пам’яті або стає неяскравою, туманною, далекою. А саме цього ми з Вами і домагалися! Адже ми не хочемо, щоб наші негативні враження і далі псували нам життя. Ось ми від них і позбулися.

Метод помаху досить простий і дуже ефективний. Він допомагає не тільки позбутися від страхів і поганих спогадів, але і вельми корисний в боротьбі з різного роду залежностями. Зокрема, він добре себе зарекомендував у роботі з курцями. Але, оскільки робота з залежностями вимагає набагато більш серйозної підготовки, то тут вже не обійтися без професійної допомоги.

Сьогодні ми з Вами дізналися, як подолати страх і навчилися позбуватися від неприємних спогадів. А це дуже корисне вміння, особливо для людей, які звикли в своєму житті робити акцент на якихось неприємних подіях і переживаннях. Візьміть собі цю техніку на озброєння, і Ви зможете позбутися від тих уже звичних негативних моментів, які заважають Вам жити легко і вільно. Вони, подібно піску в черевику, постійно заважають, роблячи кожен наш крок болісним, в той час як ми цілком можемо крокувати по життю, отримуючи задоволення від кожного свого руху.

Оцініть статтю
Додати коментар