Як позбутися негативу, гніву і дратівливості.

pozbutysya-vid-negatyvu-gnivu-i-drativlyvostiМи кожен день спілкуємося з різними людьми. Іноді після, здавалося б, незначних зустрічей залишається неприємний осад, відчуття втоми, слабкість. Зазвичай такі наслідки настають після контактів з негативно мислячими особинами. Такий настрій отруює життя самому «нещасному», викликає хвороби і забарвлює кожен день в сірі тони.

Виявляється, негатив заразливий настільки, що може розгойдати навіть врівноваженого життєлюба. Оскільки наше життя – це те, що ми про нього думаємо, давайте вчитися очищати себе від похмурих думок і негативних установок.

1. Як зароджуються негативні думки

Мій колишній товариш по службі абсолютно несподівано отримав пристойну спадщину. Здавалося б, новина приємна, якщо не враховувати, що до неї привела смерть незнайомого і дуже далекого родича. Ви б засмутилися, впади вам на ногу мішок грошей? А людина місця собі не знаходила. По-перше, він підозрював, що колишні друзі не захочуть спілкуватися з ним багатим або почнуть просити грошей в борг. По-друге, панянка, відносини з якою тривали вже кілька років, могла зажадати реєстрації відносин, щоб загарбати гроші. По-третє, всі тепер будуть шукати знайомства з ним з меркантильних міркувань.

Ще одна історія. Дівчина гірко ридала, бо її улюблений покликав її заміж. На здивовані запитання молодої людини вона відповідала, що весілля все одно не буде: «Ти будеш відкладати весілля, а якщо я тобі нагадаю про пропозицію, скажеш, що я нав’язую». Навіть в день весілля ця «оптимістка» говорила подрузі: «Я абсолютно щаслива, але ж це скоро закінчиться. Він розумний і талановитий, знайдеться гідна жінка і відведе його. Або я повинна буду вічно за нього боротися».

Думаєте, це історія жмикрута і істерички? Ні, це цілком приємні люди, освічені і милі. Об’єднує їх здатність отруювати своє життя передчуттям лиха, що причаїлося за кожним кутом. Ці персонажі пророкують страждання тільки собі самим – і це не найгірший варіант. Ви ж теж знайомі з громадянами, здатними псувати настрій не тільки собі? Поділіться з ними планами і вони обов’язково видадуть прогнози можливих нещасть. Після таких бесід закрадаються сумніви у власному виборі, негативно мислячі люди руйнують наші задуми не тому, що хочуть застерегти нас від помилок, вони просто не вміють будувати позитивні сценарії.

На жаль, реальність така, що тривога і похмурі думки відвідують кожного мислячого індивідуума. Інформаційне поле переповнене повідомленнями про ворожий світ, незабаром апокаліпсис, щодня трагедії і катастрофи. Складається враження, що планета потопає в сльозах без надій на виживання. Заявляємо впевнено – це неправда! Світ не безнадійний, в ньому відбуваються і радісні події, але ці новини гірше продаються.

На щастя, всі живі істоти прагнуть до радості і уникають страждань. Позбутися від негативу можна, доклавши певних зусиль.

2. Припиніть потік негативної інформації

Захищайте себе від негативу, який безперервним потоком виливають на нас засоби масової інформації. Вимикайте телевізор і не дивіться сцени насильства, прогнози катастроф і розповіді про те, як гине світ. Ви ж не вживаєте в їжу все підряд, ось і до інформації навчитеся ставитися так само вибірково. Фільтруйте те, що вливають в наші очі і вуха, і не дозволяйте маніпулювати вашою свідомістю. Подумайте, наскільки вам необхідно знати про звірства, історії життя маніяків і подробиці існування злочинних угруповань. Визначте, які відомості вам дійсно потрібні для життя і професійної діяльності, а час, що звільнився, присвятіть спілкуванню з дітьми і близькими людьми, дивіться фільми, вибрані вами, займіться спортом, слухайте музику. Ви можете жити з задоволенням, якщо навчитеся обмежувати доступ абсолютно зайвої негативної хвилі.

3. Не думайте контрастами

Щоб почати мислити позитивно, недостатньо просто прийняти рішення. Кожен день відбуваються події, що будуть турбувати вас, але вони рідко бувають катастрофічними або надрадісними. У повсякденному житті відбувається укладання подій в середній діапазон між горем і щастям, і тільки наше сприйняття надає подіям яскравих фарб. Вчіться не користуватися похмурими тонами, стежте за потоком своєї свідомості. І відмовтеся від логіки контрастів – світ складається не тільки з чорного і білого. Замініть фразу «Все пропало» на «Все може розвиватися не зовсім так, як хотілося б»  і ви відкриєте для себе можливість виправляти ситуацію, впливати на хід подій і будувати стратегію.

На початкових етапах «перевиховання» себе записуйте найчорніші думки, які відвідали вас протягом дня. Увечері постарайтеся переформулювати свої фрази в нейтральні варіанти. Наприклад: «Начальник кричав на мене 10 хвилин, мене звільнять» – «Сьогодні шеф був злий на весь світ, треба виправляти ситуацію».  Або: «Вона піде від мене, якщо дізнається, як мало я заробляю» – «Сподіваюся, гроші для неї не найважливіше і вона бачить мої позитивні якості». Незабаром ви навчитеся відловлювати на льоту зароджувавшийся негатив і перекроювати його в продуктивні ідеї.

4. Звертайте увагу на приємні дрібниці і не перебільшуйте неприємності

Негативно мислячі люди вважають все добре, що з ними відбувається випадковістю, а неприємності – правилом. Така недооцінка позитиву – основна помилка.

Будьте об’єктивні і не зменшуйте значимість позитиву, адже кількість хороших і не дуже подій приблизно однакова. Навчіться відзначати все добре і фіксуйте на ньому увагу. Ваш внутрішній скептик буде зловтішно бурчати: «Ну звичайно, це дуже мило, але взагалі то…». Не випускайте циніка назовні, женіть його. Щовечора згадуйте три враження, які зробили ваш день приємним. Нехай це буде дзвін капели, цвірінькання горобців і чашка смачної кави, поступово ви навчитеся не пропускати жодного теплого моменту життя.

Намагайтеся не роздувати кожну неприємність до вселенського масштабу. Вас не нагородили премією до Нового року? Це не кінець життя. Дівчина не прийшла на побачення? Це не означає, що ви огидні жінкам. Підгорів пиріг? Це не знак того, що життя не вдалося.

5. Не намагайтеся читати чужі думки і тлумачити сумнівні вчинки

Якщо ваш чоловік збирається в суботу на рибалку з друзями, це зовсім не означає, що він вас розлюбив. Просто він хоче побути один, таке бажання іноді виникає у кожної людини. Якщо дружина хоче одна поїхати у відпустку, це не говорить про кінець вашого сімейного життя. Можливо, їй хочеться тиждень просто повалятися на пляжі, а не ходити в турпоходи, куди ви її обов’язково потягнете.

Не шукайте трагедій там, де їх немає. Часто люди, не знаючи мотивацій своїх близьких, припускають найгірше, особливо в особистих відносинах. Вважаючи себе ясновидицями, вони трактують все сказане або зроблене як знак біди. Не повторюйте цих помилок! Якщо ви чогось не розумієте, визнайте це і висувайте не тільки катастрофічні, але і нейтральні гіпотези. Сформулюйте своє питання коректно і задайте його – разом ви розберетеся в ситуації і розвієте болісні сумніви.

6. Контролюйте свою уяву

У деяких «оптимістів» є чудова звичка – вони розважаються побудовою апокаліптичних планів на майбутнє. Напевно, це дуже захоплююче, уявляти собі, які нещастя можуть трапитися. Якщо у вас теж виникають подібні фантазії, терміново починайте працювати над собою. Будьте реалістами: в кіно катастрофи відбуваються на кожному кроці, але чи багато їх у реальному житті? З вами бувало щось подібне? Може бути, ваші друзі пережили історію з трилера? Не виключено, що вам довелося побідувати, але, сподіваємося, це не трапляється щомісяця?

Ця логіка не здається вам втішною? Закликаємо вас втихомирити свою фантазію і прийти в рівновагу: якщо життя насправді так жорстоке, малюйте в уяві картини гармонії і благоденства. Вчіться складати позитивні сценарії, вправляйтеся в письменництві, поки не почнете отримувати задоволення від фентезі-позитиву. Коли-небудь ваша, натренована на віртуальні нещастя, уява здасться і припинить продукувати кошмари. Якщо ви будете продовжувати розважати себе жахами власного виробництва, вас чекає клініка неврозів. Але спочатку ви станете суб’єктом, спілкування з яким обтяжливо для оточуючих.

7. Чи хочете ви бути оптимістом?

Ви самі маєте право вибирати спосіб мислення. Можна жити в очікуванні приємних подій або в передчутті численних нещасть. Існує думка, що песимісти завжди готові до негативного розвитку подій, тому при настанні реально несприятливих обставин не надто переймаються. Можливо, в таких тренуваннях є сенс, але жити в постійному страху не дуже приємно.

Позитивне мислення теж не може бути неприборканим. Потрібно визнати, що людина, наділена інтелектом, не може радіти життю безперервно. Адекватно мислячі люди змушені бути реалістами. Безумовно, реалістичний погляд на життя – найбільш ефективний спосіб адаптації. Світ складається з набору радостей і прикрощів, і наше завдання навчитися відокремлювати негатив від позитиву. В ідеалі ми повинні вміти використовувати позитивні події і уникати негативних сценаріїв.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар