Як позбутися від думок, які заважають заснути

Як позбутися від думок, які заважають заснутиСтан, коли думки перед сном заважали заснути, бував, напевно, не раз у кожної людини. У когось він проявляється одноразово, тільки в періоди емоційного перезбудження або стресових ситуацій. А у когось такий стан стає нав’язливим і призводить до хронічного безсоння.

Якщо нав’язливі думки не дають заснути тривалий час і людина починає боятися лягати спати, тому що знає, що починається неприємний період безсоння, значить потрібно приймати якісь заходи.

Як думає людина перед сном

Здорова людина перед сном обмірковує свої проблеми, шукає шляхи їх вирішення або просто мріє. Вранці вона встає і починає новий день. Але цей новий день вже змодельований за неї в минулу ніч мозком. Виходить ефект доміно. Думки створюють у мозку нейронні ланцюги, за 8 годин сну обробляється вся інформація, яку людина обдумала. І хоч людина думає, що вона все вирішує сама, насправді вона вже запрограмована.

Від того, що відбувається перед засипанням розумового процесу залежить:

 • спокійний глибокий сон;
 • самопочуття;
 • почуття висипання;
 • настрій;
 • життєвий тонус;
 • прийняття рішень.

Які думки приходять перед сном

Досить часто люди перед сном повторно емоційно переживають події минулого дня, знову промовляють діалоги. Це нормальний стан для вразливих або перезбуджених людей, який можна зняти легким заспокійливим, склянкою теплого молока з медом або аутотренінгом.

Якщо ж людина не може заснути через нестримний потужний поток думок (можливо думок про смерть або про невідворотне важке захворювання), страх перед труднощами засипання, якщо вона прокидається вночі через кошмари, а зранку відчуває відчуття в’ялості і розбитості, головний біль, дратівливість, можливо варто звернутися до лікаря-психіатра.

Від думок перед сном залежить наступний день

Мало хто думає про те, що те про що думає людина перед сном формує не тільки її пробудження, але і її наступний день. Щоб не прокинутися в стані стресу, очистіть свій мозок від усього неприємного і непотрібного. Думайте тільки про те, що не викликає переживань. Збирайте подумки всі шуми в голові у папку “Спам” і видаліть її в уявний кошик. З’явилася думка — в “Спам” її.

Вимкніть всі емоції: приємні, неприємні — вони однаково збуджують. Не вдавайтеся до мрійливості, не потрібно замислюватися ні про що. Не гальмуйте перенастроювання мозку на новий день емоційним перевантаженням. Зробіть налаштування на біле і на наступний день ви зможете ефективно діяти по ситуації.

Вас турбує, про що потрібно думати перед сном? Ні про що не треба. Приберіть всі думки з вечора і вранці ваш мозок порадує вас ясністю розуму.

Як позбутися від думок перед сном

Перш за все, щоб нічого не заважало засипанню, слід дотримуватися гігієни сну — ряду простих правил, які забезпечують повноцінний відпочинок.

Подбайте про гігієну сну

Дуже важливо, щоб у людини було комфортно організовано спальне місце, важливі будь-які дрібниці.

 1. Виберіть зручну, не надто високу подушку.
 2. Користуйтеся комфортною постільною білизною приємного спокійного забарвлення.
 3. Поміняйте матрац на ортопедичний.
 4. Провітрюйте перед сном кімнату.
 5. Забезпечте максимально можливе затемнення і ізольованість від дратівливих звуків.

Якщо є схильність до безсоння, потрібно звернути увагу на такі деталі, як:

 • не щільно їсти перед сном;
 • не пити збуджуючих і алкогольних напоїв;
 • за годину-півтори перед сном не дивитися телевізор, не грати в комп’ютерні ігри, не сидіти в інтернеті;
 • прийняти перед сном заспокійливу ванну.

Розслаблення

Ляжте зручно на ліжку і розслабтеся. Розслаблятися можна хвилею від голови до ніг, можна в зворотному напрямку від пальців ніг до верхівки. Намагайтеся розслаблятися на повільному видиху. Деякі ділянки тіла можна проходити хвилею розслаблення по кілька разів. Наприклад, у людей з шийним остеохондрозом часто бувають перенапружені м’язи шиї і плечей, від чого виникають больові відчуття, головний біль, відчуття скутості та ін. Тому шийно-комірцеву зону можна пройти кілька разів. В цей час всі думки повинні бути сконцентровані тільки на розслабленні.

Техніки позбавлення від думок

1. Якщо вам докучають думки про завтрашній день — наприклад, ви на сотий раз прокручуєте завтрашню поїздку або зустріч, або думаєте, що буде, якщо станеться те або це, постарайтеся домовитися самі з собою. Проведіть внутрішній діалог із самим собою, спробуйте умовити себе не думати. Поясніть собі, що думати про це сьогодні не потрібно і ніякої користі не принесе. Побажайте собі спокійної ночі.

2. Медитація на дихання — дуже ефективний метод. З першого разу результат може бути нульовим, але з досвідом прийде і звільнення від нав’язливих уявних станів. Слідкуйте за своїм диханням і концентруйтеся на ньому: вдих, затримка, видих, знову затримка. Не думайте про це, а просто спостерігайте за власним диханням. Можна стежити за диханням, концентруючись на точці перенісся або ніздрів, стежачи за животом або подумки проводжаючи повітря через дихальні шляхи в легені і назад. Якщо в якийсь момент думки відвернули увагу і пішли в сторону, просто знову поверніться до спостереження.

3. Ще одна цікава техніка — губка. Уявіть собі, що всі ваші думки написані на дошці крейдою. Хапайте відразу губку і періть все, що там з’явиться. З’явилася думка — віддрукуйте їй на дошці і тут же зітріть. З часом вам доведеться все рідше вдаватися до губки. Через деякий час вам більше не захочеться самому ні про що думати перед сном.

4. Якщо вас турбують думки про насущне, то реалізуйте ті, які можна. Що може заважати заснути? Якщо думки такого плану — чи закрив вікно, нижній замок на двері, поклав документи у портфель, то краще просто встати і все перевірити.

Оцініть статтю
Додати коментар