Як позбутися від бажання всім сподобатися.

yak-pozbutysya-vid-bazhannya-vsim-spodobatysyaЯкщо ви намагаєтеся сподобатися всім, то люди будуть безсоромно цим користуватися. Допоможи, підкажи, вислухай, зроби за мене, нарешті. А Ви  не можете відмовитися, правда? Інакше про вас можуть погано подумати.

Зупиніться. Це дійсно те, чого ви хочете від життя? Перестаньте думати про те, як би зробити щасливими інших і зосередьтеся на тому, що потрібно вам. Пора змістити акценти від інших до себе. Зрештою, не можна поліпшити своє власне життя, коли ви дуже зайняті проблемами інших.

Як же позбутися від бажання сподобатися всім і кожному?

1. Навчіться говорити «ні» і не виправдовуватися при цьому. Наприклад, чоловік хоче, щоб вся сім’я прийшла на новорічне свято, і ви просто не може протистояти йому. Скажіть: «Мені дуже шкода, дорогий, але для мене така велика кількість людей нестерпна».

Ваш найкращий друг хоче, щоб ви пішли з ним в нічний клуб? Скажіть: «Ні, дякую. Це просто не моє місце». Як правило, просте «ні, дякую» відмінно працює в більшості ситуацій. Говоріть ввічливо, але твердо. Ви будете здивовані – світ не обвалиться від вашої відмови.

2. Запитайте себе, чого ви хочете. Якщо ви йдете в кіно і більшість людей в групі хочуть подивитися конкретний фільм, а ви хотіли б подивитися щось ще, скажіть про це! Це не означає, що ви подивитеся той фільм, який хочете. Але хто знає, може бути, в групі є й інші люди, які вважали за краще б подивитися його з вами.

Немає нічого поганого в тому, щоб висловлювати свою думку. Просто нагадайте людям, що ви людина зі своїми власними уподобаннями.

В кінцевому рахунку, ви повинні пам’ятати, що ніхто не може читати ваші думки. Якщо ви відчуваєте, що робите багато для інших, а вони нічого не роблять для вас, може бути, це тому, що ви не висловили свої потреби чи бажання. Несправедливо змушувати людей «кліщами витягати» у вас переваги.

3. Зробіть що-небудь для себе. Купіть екстравагантну річ, яку давно хотіли, але боялися, що рідним або колегам вона не сподобається. Пофарбуйте волосся. Запишіться в секцію стріпденс.

Що б ви не робили, робіть це для себе, не турбуючись про те, що подумають інші. Думки інших людей є одним з важливих чинників у нашому житті, але вони не повинні бути визначальним фактором.

4. Шукайте компроміси. Не треба намагатися бути закінченим егоцентриком. Іноді потреби інших людей повинні бути на першому місці. Всякий раз, коли виникає конфлікт бажань, спробуйте придумати рішення, яке буде золотою серединою між вашими і чужими потребами. Ще краще «безпрограшна» ситуація, коли обидві сторони отримують навіть більше, ніж розраховували.

5. Вивчіть свої страхи. Чи реальні вони? Чи є вони насправді настільки жахливими? Наприклад, ви можете боятися залишитися на самоті, якщо не будете вести себе м’яко і поступливо. Чи не настав час відкрити двері і вийти з цієї добровільної в’язниці?

6. Перестаньте базувати свою самооцінку на тому, скільки ви робите для інших людей. Звичайно, благородно допомагати іншим, але це право, а не обов’язок. Великі акти доброти були зроблені за добровільним вибором, а не зі страху або почуття провини.

Готовність допомогти іншим повинна мати місце лише після того, як ви допомогли собі.

7. Знайдіть джерело. Багато людей-угодників виросли в сім’ях, де їх потреби і почуття були відтіснені на другий план. З їхньою думкою не рахувалися, або навіть висміювали.

Ось приблизний список питань, який дозволить вам ідентифікувати джерело проблеми:

  • Чи завжди ви очікували, передбачали і прагнули догодити потребам інших членів сім’ї?
  • Чи була у вас моральна підтримка родичів і «відчуття ліктя» в юному віці?
  • Чи дізналися ви, що єдиний спосіб отримати схвалення – зробити те, що від вас хочуть інші?
  • Якщо ви діялили по-своєму, вас соромили і лаяли?

Ви ніколи не зможете повністю розкрити свій потенціал як особистості, якщо постійно будете перебувати в полоні очікувань інших людей. Зрештою, вас будуть цінувати не за достоїнства, а за кількістю доручень, які ви можете виконати. Потрібно вам це для комфортного життя чи ні – вирішуйте самі.

Оцініть статтю
Додати коментар