Як позбутися спогадів про минулі відносини.

yak-pozbutysya-spogadiv-pro-mynuli-vidnosynyЛюбов приходить і йде …
Саме так співається в одній популярній пісні. Тим не менш, дуже часто йдучи, колишня любов залишає свій слід у свідомості людини у вигляді спогадів, які найбезпосереднішим чином, частіше негативно, впливають на подальше життя людини.

Пам’ять дуже підступна і вона може пам’ятати роками те, про що людина воліла би забути. Незалежно від того, як довго тривала любов і як відбувся розрив, в людині залишаються спогади про колишнього коханого, в яких є все – і похмурі дні, наповнені конфліктними ситуаціями і нерозумінням, і прекрасні сонячні дні, коли вже колишні партнери щиро насолоджувалися товариством один одного, зовсім забувши про все на світі.

Найбільш неприємно те, що після розриву відносин найгостріший душевний біль людині завдають саме спогади про прекрасні дні, проведені разом з іншою людиною, бо так хочеться повернути назад все те, що було, і знову відчути всю красу життя, але … на жаль, часи ніжних почуттів з цією людиною безповоротно минули, і їх уже не повернути.
Все, що залишається від них людині – можливість згадати, як це було, повторно занурившись у всі переживання. Але через певний час людина розуміє, що подорож у часи минулих любовних відносин заважають їй зосередитися на сьогоденні і жити нормальним життям, а також приносять тугу і переживання.

І тоді розумом своїм людина приймає важливе рішення: “Все! З мене досить! Що було – те загуло, і досить про це згадувати! “.
Але серце її каже: “Як же так? Адже з цією людиною у тебе було стільки прекрасного! Ти не можеш все просто так стерти з пам’яті “.

Деякий час людині вдається успішно боротися з неприємними спогадами колишніх відносин, однак, незабаром серце знову подумки повертають в минуле.
Скільки можуть тривати ці спогади? День, тиждень або місяць? А може бути кілька років?

На жаль, вони не мають певного терміну давності. Більше того бували випадки, коли людям, які пережили розрив відносин з близьким їм людиною, не вдавалося позбутися від неприємних спогадів до кінця своїх днів – минуле вперто не хотіло відпускати їх, отруюючи їх сьогодення і не дозволяючи організувати майбутнє.

Якщо ви, шановний читачу, жодного разу не відчували того, що описано вище, це чудово. І, тим не менш, від розчарувань в любові не застрахований ніхто, а тому вам слід володіти необхідною інформацією про те, як перемогти спогади про минуле.

А як їх, власне, перемогти?
Відпустити минуле! У прямому сенсі, відпустити. Але як це зробити? Про це ми поговоримо далі.

Що відчуває людина в момент розриву з близькою і колись коханою людиною?
На перших порах розриву відносин людина відчуває сильну душевну біль, страх самотності, їй здається, ніби земля йде з під ніг і більше немає сенсу жити – ніщо не радує людину, і вона занурюється в глибоку апатію.

Мета життя, яку ставила перед собою людина і яку пристрасно хотіла досягти, після розриву відносин здається людині безглуздою і абсолютно неважливою. Надалі, якщо не позбутися минулих спогадів, їх негативний вплив на життя буде тільки посилюватися – щоразу подумки повертаючись у минуле, людина буде повторно переживати як все погане, так і хороше, що було у них з колишнім коханим.

Існують розбіжності щодо того, які спогади минулого людині краще забути – погані, хороші, або і ті, й інші. З поганими спогадами (сварки, конфлікти, недомовки і образи) все зрозуміло – їх потрібно забути і якомога швидше, бо концентрація на негативі сама по собі приносить виключно негативні емоції, погіршення настрою і втрату ентузіазму.

А що ж робити з добрими спогадами?
Деякі психологи продовжують сходитися на тому, що необхідно провести ретельну інвентаризацію минулих спогадів, виділивши серед них хороші і погані спогади. З поганими спогадами необхідно боротися, забувши їх якомога швидше, а ось хороші не слід забувати, бо з них людина може почерпнути для себе багато приємного.

І правда, завжди чудово згадати про всі дивовижні моменти ваших відносин з колишнім партнером, знову випробувати радісні емоції.
Безумовно, це так, але … тільки якщо ваш партнер зараз поруч з вами … .. Коли ж людина, до якої ви досі харчуєте теплі почуття, більше не є вашим партнером, спогади про солодкі миттєвості разом принесуть вам тільки біль, розчарування і відчуття того, що ці приємні часи більше ніколи не повторяться.

Слід зрозуміти, що кожні відносини являють собою певний життєвий процес, і кожен новий процес може бути початий виключно по завершенню попереднього процесу. Людина ніколи не зможе побудувати нових прекрасних відносин з партнером, не відпустивши при цьому відносини, які повністю вичерпали себе і розпалися.
Хапаючись за минуле, неможливо побудувати майбутнього. А звільнитися від минулого можливо лише звільнившись від нав’язливих спогадів, а тому свої минулі відносини людина має сприймати з погляду важливого досвіду, придбання якого дозволить людині не допустити розриву нових відносин у майбутньому, а також сприяє підтримці гармонійних відносин.

Відпустивши минулі спогади людина перестає картати себе за зруйноване щастя, впевнено дивиться у майбутнє, не побоюючись знову зазнати невдачі.

Отже, як же нам забути про минулі відносини, яких більше немає і яких ніколи не вернути, щоб сміливо сконцентрувати увагу на побудові нових відносин?
Ось основні способи, що сприяють досягненню даної мети:

1. Скажіть самотності “ні”.

Найчастіше людина занурюється в болісні для неї спогади про минулі любовні зв’язки тоді, коли тривалий час перебуває наодинці. Якщо в квартирі крім неї більше нікого немає, людина стає легкою здобиччю для привидів минулого, які змушують знову і знову переживати моменти минулих відносин, про які людина воліла би забути раз і назавжди. Для того, щоб прискорити процес прощання людини з нав’язливими спогадами про минуле, потрібно більше перебувати в товаристві друзів і знайомих.

Тому, якщо хто-небудь з друзів пропонує сходити на вечірку, в кіно, або на концерт, людина повинна з радістю прийняти цю пропозицію. Якщо ж вам не подобається подібний спосіб проведення часу, ви можете запропонувати своїм друзям інші варіанти, наприклад спільний пікнік за містом. Головне – будьте якомога більшу частину часу в приємній компанії.

2. Позбавтеся від усього, що нагадує вам про ваші минулі відносини.

Від усього в даному випадку означає абсолютно від усього. Нерозумно намагатися позбутися спогадів про старі відносини, зберігаючи у себе біля ліжка плюшевого ведмедя, якого подарував вам ваш колишній коханий.
Найкраще (особливо якщо ваші відносини закінчилися скандалом) зібрати всі речі, що асоціюються у вас з вашим минулим партнером і направити їх прямо на звалище. Якщо ж вам шкода викидати ці речі, ви завжди можете частину з них подарувати – на гарні речі попит завжди знайдеться.

Іноді радять складати все, що нагадує про що закінчилися відносинах в коробку і ховати в коморі, але це далеко не кращий варіант, адже під час чергової ностальгії про минуле вам, напевно, захочеться ще раз поглянути на ці речі, що перекреслить всі ваші спроби позбутися минулих спогадів.

Безумовно, всі ми – живі люди, і деколи нам дуже важко позбутися речей, які ще пару днів тому були милі серцю, але повірте – так треба, якщо ви хочете знову почати жити повноцінним життям і не проводити весь свій час у безглуздих спогадах про те, чого не повернути.

3. Зрозумійте: не можна змінити того, що вже відбулося.

Кого б ви не звинувачували у розриві відносин – себе або вашого колишнього партнера – ваші відносини не повернути, а тому найкраще, що ви можете зробити в ситуації, що склалася – прийняти все таким, яким є. Ні в якому разі не впадайте у відчай і не починайте жаліти себе – адже у вас попереду так багато всього хорошого.

Шукайте у всьому позитивні сторони, адже вони є навіть у розриві відносин – тепер ви вільні і вільні самі розпоряджатися власним життям, не підлаштовуючись під інших людей.
Також ви отримуєте можливість заводити нові знайомства, у тому числі з особинами протилежної статі, і, можливо, ваші нові відносини будуть у кілька разів тепліше і міцніше, ніж застарілі відносини, за які ви так люто намагаєтеся чіплятися. З дня розриву ваших відносин ваше життя починається з нової сторінки, а тому шукайте перспективи, щоб зробити своє життя таким, за яку вам не буде соромно.

4. Не шукайте зв’язку зі своєю колишньою любов’ю.

Багато людей після розриву відносин, ще не зовсім розуміючи справжніх причин такого розриву, роблять все для того, щоб виправити ситуацію, що склалася і повернути згаслу любов. Для цього вони починають у буквальному сенсі слова переслідувати свого колишнього партнера – шукати з ним зустрічі, дзвонити йому і його друзям, вести переписку через соціальні мережі і т.д.

У цьому немає нічого поганого тільки в тому випадку, коли ініціатором розриву був не ваш партнер і коли у нього в серці ще залишилися почуття до вас – тоді як знати, можливо, повернення колишніх відносин і правда можливе. Але, на жаль, як показує практика, найчастіше після розриву одна зі сторін не бажає відновлювати відносини, а тому не намагається шукати якихось точок дотику з колишнім партнером.
Саме тому, якщо ви будете переслідувати колишнього партнера після розриву відносин, ви не повернете його і, що ще образливіше, і зовсім впадете в його очах, бо, як би ми не старалися встановити рівність, але в кожних стосунках один з партнерів більшою мірою залежить від іншого.

Якщо ви починаєте переслідувати свого колишнього партнера, ви автоматично стаєте залежним від нього, що завжди погано. І після того, як на вашу пропозицію повернути колишні стосунки ваш колишній партнер відповість відмовою, це ще сильніше привнесе у ваше життя апатію і розчарування.

Тому будьте вище ваших бажань і, навіть якщо вам страшенно хочеться взяти телефон і подзвонити своєму колишньому партнеру – не робіть цього. Якщо ви розійшлися мирно і вирішили залишитися друзями – починайте звикати саме як до друга, не більше.
Але, все ж, найкращий спосіб забути минулу любов – не бачитися з людиною зовсім. На жаль, але це жорстока правда життя …

 5. Підіть з головою в роботу.

Робота як ніщо інше рятує людину від нав’язливих думок, бо, як правило, її буває так багато, що ні про що інше людина і думати не здатна. На перших етапах розриву відносин правило таке: чим роботи більше – тим краще. Беріть на себе ініціативу, з готовністю приймайте нові завдання, залишайтеся на роботі допізна – іншими словами робіть все, щоб повернувшись додому ви не могли думати ні про що, окрім м’якої постелі.

Звичайно, це дуже радикальний метод забути свою колишню любов, який зажадає від вас терпіння і рішучості, зате він дуже ефективний. До того ж, на роботі ви покажете вашому керівництву, хто насправді незамінний працівник і кого слід просувати по службі.

6. Заведіть нове знайомство.

Закохайтесь заново! Головне, щоб ваша любов була взаємною, інакше ваш перший розрив здасться вам “квіточками”. Звичайно, дуже складно взяти і викинути вашого колишнього партнера з голови, але не переживайте – вам цього і не вдасться зробити.
Єдине що може вийти у вас – завдяки концентрації на нових любовних відносинах поступово витіснити спогади про минуле кохання.
Але будьте вкрай обережні, бо в бажанні закохатися за всяку ціну ви можете вибрати партнера, який абсолютно вам не підходить.

І як тому ви зможете забути колишнє?
Саме тому заведіть нові відносини, не керуючись бажанням помститися колишньому партнеру, а спираючись на природне бажання зустріти людину, що розділяє ваші інтереси і підтримуючого вас у важку хвилину.
Головне при виконанні даної поради – зробити перший крок, так як він і є найважчим, ну а далі вам усе підкаже ваше серце.

7. Погляньте на переваги.

У розриву відносин, крім недоліків, є також і відчутні переваги, одне з яких – свобода дій. Тепер ви більш не зобов’язані підлаштовувати свою поведінку під бажання партнера, жертвувати своїми інтересами заради інтересів іншої людини. Ви вільні йти куди ви хочете, думати про те, про що хочете, і робити виключно те, чого самі бажаєте.

Істинну цінність свободи людина починає усвідомлювати тільки тоді, коли або втрачає її, або навпаки, набуває після довгої перерви. Тільки задумайтеся – ви впродовж тривалого періоду часу жили заради іншої людини і зараз саме час нарешті пожити для себе. Якщо у вас у відносинах з вашим колишнім партнером часто траплялися сварки, тоді ще однією перевагою є відсутність цих сварок і, відповідно, збереження вашої нервової системи.

До чого вам зайві стреси – все наше життя і без того ряснить стресами. Відносини потрібні для того, щоб створювати щастя для себе і свого партнера, дарувати йому радість, а не страждання.
Тепер ви господар свого життя – так насолоджуйтеся цим!

8. Не робіть всього того, що ви любили робити разом.

Не дивіться фільми, які ви так любили дивитися з вашим колишнім партнером, не слухайте музику, яку ви любили слухати разом, а також остерігайтеся відвідування ваших улюблених місць.
Якщо ви послухаєтесь даної поради, спогади про колишнього партнера тут же цілком вами оволодіють і вам ще довго не вдасться від них позбавитися.

9. Час – найкращі ліки.

Як би людина після розриву відносин не намагався захистити себе від страждань – вони будуть, і це потрібно прийняти як даність. Якщо ваш колишній партнер був важливою частиною вашого життя, втрата цієї частини життя не може не відбитися на вас.

Головне що ви можете зробити – слідувати вищепереліченим порадам і вірити, що час позбавить вас від страждань. Повірте, так і буде. Справа в тому, що людина має здатність пристосовуватися до умов, в яких живе, і відносини з вашим колишнім партнером викликали в вас звичку – ви так звикли, що поруч з вами завжди ваш партнер, що навіть не уявляли собі ситуацію, коли одного разу ваші відносини зруйнуються і його поруч з вами не буде.

Однак, залишившись без партнера, з часом ви звикнете до того, що його немає поруч з вами, і приймете життя таким, яке вона є зараз. Але для цього потрібен час. Скільки? Все залежить від сили звикання до партнера.
Пам’ятайте одне: час – найкращі ліки, а тому всі ваші негативні емоції, отримані від закінчення відносин, рано чи пізно зникнуть і на зміну їм прийде радість і задоволення життям. Потрібно тільки повірити в це.

10. Порада для жінок: шопінг.

Якщо ви – жінка, то сміливо починайте читати ці поради з кінця. Ця порада краще інших допомагає представницям прекрасної статі відволіктися від переживань, пов’язаних із закінченням відносин.

Що може бути приємніше для жінки, ніж похід по магазинах?
Нічого. Жінки так захоплені шопінгом, що здатні забувати про все на світі. Вони можуть вибирати одну кофтинку цілий день, а потім в кінці дня зрозуміти, що вони хочуть купити штани.
Якщо ви розійшлися зі своїм хлопцем, для того щоб позбутися від спогадів про нього пориньте у шопінг з головою. Також ви можете змінити ваш імідж – тоді сміливо йдіть в салон краси. Розслабтеся і пориньте у світ позитивних емоцій, побалуйте себе, адже напевно ви так рідко це робили в часи ваших відносин. І тоді у вас не залишиться часу на те, щоб оплакувати збіглу любов.

Яку би з порад ви не застосували на практиці, знайте, що вони обов’язково дадуть позитивний ефект і дозволять позбутися спогадів про минуле, але тільки в поєднанні з оптимістичним життєвим настроєм і вірою в краще.

Оцініть статтю
Додати коментар