Як позбутися ревнощів. Поради для жінок і чоловіків.

yak-pozbutysya-revnoshhivРевнощі, слабо або яскраво виражені, властиві всім людям на Землі. Якщо ж людина говорить, що вона абсолютно не ревнива, це означає лише те, що вона володіє міцним порогом ревнощів і просто не потрапляла у такі ситуації, при яких даний поріг був би пройдений.

Багато індивідів, велику частину з яких представляє прекрасна стать, підтримують загальноприйняту думку щодо того, що, коли людина ревнує, це є прямим доказом її любові.

Згадайте фразу: “Ревнує, значить, любить”. На жаль, це далеко не так. Ревнощі і любов навіть не ходять поруч, вони абсолютно протилежні один одному.

У істинної ж сутності ревнощів лежить … егоїзм!
Так, не любов, а справжнісінький егоїзм, коли одна людина щодня закочує іншій сцени ревнощів тільки для того, щоб ця інша належала їй і нікому більше. В даному випадку кохана людина розглядається не як індивід, що заслуговує поваги, а як власність.
Але людина прийшла в цей світ вільною, а тому не може бути чиєюсь власністю.

Любов передбачає не тільки взаємне духовне тяжіння, але й повагу до прав людини – ось вам і доказ того, що любов і ревнощі не пов’язані одне з одним.

Якщо заглянути в поняття ревнощів ще глибше, можна знайти в їх основі ще одне людське почуття – заздрість. Особливо заздрість на грунті ревнощів проявляється в сімейних відносинах – якщо один з подружжя не представляє ніякого інтересу для протилежної статі, а інший, навпаки, відбою від залицяльників не знає, у першого виникне відчуття заздрості. І правда, ну як так – він такий красивий весь і нікому не потрібен, а ця або цей …. Ну невже він або вона краще, ніж я? Все це переростає в конфлікт інтересів, після чого сім’я ризикує і зовсім зруйнуватися.

Як правило, обділений увагою протилежної статі партнер застосовує до своєї “половинки” заходи, спрямовані на зниження популярності серед протилежної статі – не випускає з дому, не дозволяє одягати красиві наряди, обмежує доступ до телефону і т.д. Людині в голову не приходить думка про те, що причина роздратування може переховуватися не в іншій людині, а в ній самій.

Тому, замість обмеження прав і свобод, ревнивцеві слід було б привести себе в порядок – зайнятися спортом, підвищити свій інтелектуальний рівень, загалом, зробити все, щоб привернути до себе увагу протилежної статі.

Хочу виділити і такий елемент ревнощів, як невпевненість у собі.
Коли людина невпевнена у собі, у своїй привабливості, заможності і т.д., вона починає з дрібниць робити трагедію, придумуючи ситуації життя, яких немає і не могло бути.

Якщо один з подружжя приходить додому на годину пізніше, ніж зазвичай, інший придумає сотні варіантів подій, в кожному з яких буде присутній елемент зради. І як би людина не доводила, що вона вірна і думки про зраду ніколи не пробиралися в її голову, це не буде служити аргументом для визнання партнера невинним.

По суті ж, в основі ситуації лежить не невдоволення людини чоловіком або дружиною, а невдоволення собою. Людина вважає себе недостатньо хорошою для того, щоб її половинка не замислювалася про зраду. Такі люди нерідко програмують ситуацію зради з своїй підсвідомості, думаючи про це регулярно, у всіх деталях і подробицях. Іншими словами, люди займаються душевним мазохізмом.

І часто після цього спрацьовує закон тяжіння – про що думаємо, то і отримуємо. Не варто дивуватися зраді, якщо ви думаєте про зраду. Просто коли людина думає про зраду, всі її дії приходять у відповідність з думками і вона починає самостійно підштовхувати свою “половинку” до зради.

Ревнощі є жахливою якістю, здатною вмить зруйнувати прекрасні відносини двох люблячих сердець, які будувалися роками.

Перш ніж почати пошуки способів боротьби з ревнощами, розглянемо головні причини цього почуття. Відразу обмовимося, що далеко не всі причини криються в партнері – більша їх частина пов’язана із самим ревнивцем.

1. Заборона  собі на симпатію до протилежної статі.

Як би парадоксально це прозвучало, але дана причина не просто серйозна, вона практично є головною причиною ревнощів. Суть її полягає в тому, що в кожній людині закладена здатність цікавитися протилежною статтю.
І якщо людина визнає в собі цю здатність, вона буде визнавати право свого партнера подобатися іншим людям протилежної статі. Але коли людина вважає, що окрім партнера у неї ніхто не повинен викликати симпатію, вона вимагає того ж самого від партнера.

Однак партнер рідко піде на дотримання даної умови, особливо якщо сам партнер визнає право інших людей на те, щоб подобатися. У результаті протиріч виникають ревнощі.

2. Досвід, що травмує психіку.

У даному випадку мова йде не про досвід самої людини, а про досвід її батьків. Одна з травмуючих психіку ситуацій: батьки дитини розійшлися, після чого мати почала приводити в будинок чоловіків одного за іншим, пояснюючи дитині це тим, що вона вибере найбагатшого з них. І ось, підростаючи, людина починає мучити власного партнера численними звинуваченнями у зраді без жодного приводу тільки тому, що їй здається, ніби навколо партнера ходять безліч людей з великим рівнем достатку, ніж у неї самої.

3. Бажання бути одноосібним власником.

Коли закохана пара тільки починає зустрічатися, кожен з партнерів визнає право іншого на свободу дій, вони знають, що мають однакові права і ніхто нікому не належить. Проте вже в сімейному житті починає активно проявлятися власництво, один партнер (чи обидва одночасно) заявляє на іншого абсолютні права – визначає за нього, як йому ходити і куди, що одягати, з ким спілкуватися і, навіть, де йому спати.

Безумовно жоден нормальний партнер не витримає до себе такого ставлення і буде продовжувати жити з повним усвідомленням свого права на власну думку в особистих питаннях. Не бажаючи поступатися, партнер – “власник” починає регулярно влаштовувати сцени ревнощів. Часто, не погоджуючись з роллю власності, об’єкт ревнощів йде з сім’ї в пошуках партнера, який буде поважати його в першу чергу як людину, а не як якийсь предмет.

4. Власне бажання зради.

Людина не завжди це може усвідомлювати, але саме її бажання зрадити партнера може стати причиною звинувачення партнера в зраді. Якщо у пари нелегкий період, партнер цілком може захотіти легкої інтрижки на стороні. Проте бажання зрадити зв’язується у людини з сильним почуттям провини і тому таке бажання не виявляється в собі, а приписується партнеру. Людині починає здаватися, що партнер занадто замкнутий і відсторонений. Вона думає: “А чому кохана людина така дивна? Напевно у неї хтось є! Ну тоді і мені потрібно кого-небудь знайти. ”

5. Постійні провокації з боку партнера.

Вам здається, що ваш партнер в спілкуванні з протилежною статтю поводиться зухвало і надмірно фліртує з іншими? Перевірте ще раз – чи не перебільшуєте ви масштаби проблеми. Якщо ж це – правда, значить, слід серйозно розібратися у ваших стосунках. Немає сумнівів у тому, що від ревнощів слід позбавлятися, і чим раніше, тим краще.

Однак, так, як причини ревнощів у чоловіків і у жінок істотно відрізняються, рекомендації щодо позбавлення від почуття ревнощів слід розглядати окремо для кожної статі.
боротьба з ревнощами для чоловіківОтже, переходимо до розгляду порад щодо боротьби з ревнощами для чоловіків:

1. Перестаньте розглядати вашу партнерку як власність.

Всі чоловіки по суті своїй власники – почуття власності у чоловіків є більш яскраво вираженим, ніж у представниць прекрасної половини. Пам’ятайте, що людина, яку ви вважаєте (без будь-якого реального на те права) своєю власністю, також як і ви, має почуття власної гідності, і вона не буде миритися з роллю “власності”, що призведе до численних конфліктів.

А хіба вони потрібні вам? Постарайтеся поглянути на близьку вам людину не як на річ, а на як рівного собі представника суспільства, що має свої права.

Одне з таких прав – право на свободу. До нього відноситься право на вибір способу проведення вільного часу за власним бажанням. І якщо ви не дозволите близькій вам людині реалізувати це право, перебуваючи поруч з вами, вона реалізує це право без вас.

Тому, якщо вам дійсно важлива близька людина, не варто обмежувати її свободу дій, тим більше дорікати їй за це. Багато спілок, що створювалися роками, розпадалися виключно через те, що один з партнерів не міг більше терпіти постійні прояви почуття власності по відношенню до себе.

Нікому не подобається звітувати за кожен зроблений крок. Дозвольте людині самостійно робити вибір, не зазіхаючи на її право проведення дозвілля за власним бажанням. Пам’ятайте: людина (тим більше найближча для вас) – це не річ. Це – особистість! Тому почуття власності по відношенню до близької людини ви можете проявляти десь глибоко всередині себе, не даючи виходу цьому почуттю назовні.

2. Працюйте над підвищенням власної самооцінки.

Дуже часто причиною ревнощів стає низька самооцінка чоловіка. Чоловік часто починає думати про те, що він недостойний жінки, недостатньо хороший для неї. Це призведе до серйозного погіршення настрою чоловіки, що відіб’ється на ставленні жінки до нього.

Ми є те, у що ми віримо. Якщо чоловік вірить, що недостойний жінки, значить, і сама жінка незабаром зрозуміє це, бо все поведінка чоловіка з низькою самооцінкою буде показувати – він недостойний! Такому чоловікові слід повірити в те, що він чудовий і що жінка, яка знаходиться поруч з ним, бачить і цінує це.

Найчастіше проблему низької самооцінки створює собі сама людина, створюючи у своїй голові думки про власні недоліки, які найчастіше не мають під собою ніяких реальних доводів. Тому і вирішувати цю проблему людина повинна сама, визначивши думки, що крутяться в її голові, навчившись їх контролювати і змінювати на позитивні думки про себе.

Не варто впадати у відчай у випадку, якщо ваша жінка починає спілкуватися з більш заможним і успішним чоловіком, ніж ви самі. Це далеко не завжди свідчить про те, що їй погано з вами і вона бажає взаємин з чоловіком іншого типу. Змініть вектор власних думок. Подумайте про те, що, незважаючи на спілкування з іншими чоловіками, ця жінка залишається поруч з вами, а це свідчить про вашу неповторність й унікальність. Навпаки, дуже добре, якщо вашою дамою цікавляться інші чоловіки – так ви ще більше зрозумієте, який скарб вам дістався, і будете оберігати його.

3. Спокійніше ставтеся до ситуації, коли ваша жінка хвалить інших чоловіків.

Багато чоловіків, чуючи з уст своїх дам слова похвали чи захоплення, адресовані не їм, а іншим особинам чоловічої статі, починають закипати від злості й обурення. Вони думають: “Це як же так? Вона хвалить ще когось, крім мене! Це небачена нахабство! “. І в цю ж мить чоловіком опановує найсильніше почуття ревнощів і образи, а також бажання зробити з об’єктом похвали що-небудь неприємне.

Тим не менш, якщо розібратися в ситуації глибше, в даному вчинку жінок немає нічого кримінального. Просто жінки – істоти більш спостережні й уважні до дрібниць, ніж чоловіки. Жінки роблять компліменти іншим людям зі значно більшим ентузіазмом, ніж представники сильної половини людства. І, напевно, роблячи компліменти іншій людині, вона ні краплі не хотіла образити вас, зачепивши ваше самолюбство. Тому ставтеся до ситуації простіше – і легше стане на душі.

4. Бережіться маніакальних ревнощів.

Ніякі колишні заслуги перед жінкою і ваші прекрасні якості не врятують пару від розставання, якщо чоловік буде проявляти по відношенню до жінки маніакальні ревнощі. Маніакальні ревнощі – це особливо небезпечний вид ревнощів, коли одна людина постійно мучить іншу своїми домислами і припущеннями про зраду, якої насправді немає і бути не може.

Маніакальна ревнощі здатні знищити навіть найміцніші і, на перший погляд, вічні союзи чоловіка і жінки. Жодній жінці не сподобається, якщо її обранець буде влаштовувати їй істерики з кожної дрібниці, ставлячи питання “Де була?”, “З ким була?”, “Куди ходила і навіщо?”. І при цьому, навіть отримавши вагомі аргументи на користь своєї невинності, жінка буде незаслужено “облита брудом”. Перестаньте контролювати кожен крок жінки і, якщо вас просто розпирає від бажання влаштувати скандал з метою з’ясування цікавлячого питання (де і з ким була ваша кохана), краще просто спокійно запитати її про це і, вислухавши відповідь, детально проаналізувати її, тільки після цього робити якісь висновки.

Якщо ж маніакальні ревнощі настільки сильні що ви не здатні мирно обміркувати отриману інформацію і відразу кидаєтеся в словесну перепалку, то вам краще звернутися за професійною консультацією до психолога. Головне не затягувати з вирішенням проблеми маніакальних ревнощів, якщо людина, яка знаходиться поруч,  дорога вам. В іншому випадку ви ризикуєте втратити її назовсім.

5. Не дайте ревнощам викрасти вашу енергію.

Життєва енергія людини приходить і відходить. Вона накопичується в людині для звершення благих справ для самої людини і суспільства в цілому. Протягом дня ми може витрачати свою енергію на що завгодно, головне, щоб вона не була витрачена людиною даремно. Коли людина виявляє почуття ревнощів, вона втрачає величезний запас своїх життєвих сил внаслідок стресу, який відчувають людські нерви.

А що ревнощі приносить людині корисного?

Та абсолютно нічого. Правда, деякі представниці слабкої статі вважають, що ревнощі чоловіка є прямим доказом його любові. Благо, людей мислячих подібним чином меншість. Також слід пам’ятати про те, що ревнощі забирають у людини не тільки життєві сили, а й час, який потім витрачатися на відновлення життєвої енергії.

6. Не ревнуйте свою жінку до її минулого.

Постійне розпитування партнерки щодо всіх чоловіків, з якими у неї були стосунки, ні до чого доброго не приведе.

Навіщо взагалі повертатися до минулого – хіба ви самі безгрішні? Хіба ви сиділи спокійно багато років біля вікна і чекали її, єдину, не надаючи уваги іншим жінкам?

Якщо вас турбують відносини вашої дами з чоловіками, які були у неї до вас, вам потрібно відверто без скандалів поговорити з нею про це, щоб з’ясувати всі ваші запитання, остаточно розставивши всі крапки над “і”. Після цього не повертайтеся до розмови з жінкою на цю тему ніколи – не псуйте ні її нервову систему, ні вашу.

7. Ні в якому разі не намагайтеся відплатити партнерці “тією ж монетою”.

Якщо чоловікові здається, що його партнерка йому зраджує, у нього може з’явитися природне бажання помститися. При цьому він може не впоратися з цим бажанням, реалізувавши його з жінкою, до якої він не плекає жодних почуттів. Такий крок – прямий шлях вколотити останній цвях у труну безжально знищених і колись дуже перспективних відносин. Спершу з’ясуйте, чи дійсно ваша партнерка зраджує вам, а вже потім, коли ви будете мати незаперечні докази її провини, приймайте рішення – помститися або не помститися.

Тільки нехай це рішення буде виваженим і реально обдуманим. Якщо ви дуже дорожите цією людиною, краще все-таки не мстити таким жорстоким способом. З’ясуйте причини, які штовхнули партнерку на необдуманий крок до зради, щоб змінитися і не повторювати подібних помилок надалі. Якщо ж з’ясується (а вірогідність цього дуже висока), що зрада вашої партнерки надумана вами, то ні про яку помсту не може бути й мови.

Те, що ви підозрюєте партнерку у зраді – в першу чергу ваші проблеми, які стають проблемами вашої партнерки в результаті вчинення вами поспішних дій.

8. Не здумайте закочувати партнерці істерики і застосовувати по відношенню до неї рукоприкладство.

Пояснення тут зайві – 99,9% розсудливих жінок розвернуться і підуть від такої людини назавжди.

9. Ні в якому разі не довіряйте інформації про зраду вашої жінки з неперевірених джерел.

Якщо вам подзвонив ваш колега і сказав, що бачив вчора в кафе якогось типа разом з вашою дамою, не варто тут же влаштовувати скандал, що супроводжується масовим боєм посуду. Бути може, ваш колега просто обізнався або ваша кохана була на діловій зустрічі. Обов’язково тихо-мирно обговоріть з вашої жінкою це питання. Головне, щоб при цьому ваш розмова не переходила у допит.
позбутися ревнощів для жінокПоради, як позбутися ревнощів, для жінок:

1. Не шукайте приводу для ревнощів.

Багато жінок, лише отримавши інформацію (або просто вигадавши її) щодо зради чоловіка, тут же намагаються знайти реальні докази – риються в кишенях одягу чоловіка, читають смс-повідомлення в його телефоні, перевіряють його контакти, підслуховують всі розмови по телефону і т.д . Такий процес не доставляє жінці ніякого задоволення і тільки псує її нерви.

Поставтеся до ситуації більш спокійно – коли матиме місце справжня зрада, докази знайдуться самі. А поки всі думки про зраду – не більше, ніж ваші вигадки.

2. Відмовтеся від права власності на людину.

Дана порада детально була розглянута в порадах позбавлення від ревнощів для чоловіків. Людина не є вашою власністю, вона – особистість, а тому вільна робити все що забажає (але й за вчинки свої він теж буде нести повну відповідальність, про що не слід забувати).

3. Женіть геть погані думки, замінюючи їх позитивними.

Якщо жінка починає думати про те, що її чоловік їй зраджує з іншою, слід повторити самій собі “я у нього єдина і найулюбленіша”. Дане твердження рекомендується регулярно повторювати тоді, коли у жінки з’являються думки про зраду.

4. Знайдіть собі заняття до душі.

Коли людині нічим зайнятися, саме в цей момент її і можуть почати відвідувати думки про зраду. Знайдіть собі заняття, яке вам до душі. Якщо ж і це не відверне вас від думки про зраду, вихід один – влаштуйтеся на роботу. Коли людина проводить весь свій час вдома, її життя ставати нудною та одноманітною.
На роботі, як правило, людина постійно зайнята робочими питаннями і у неї немає достатньо часу на дурні думки про неіснуючі зради.

5. Поділіться своєю проблемою з рідними, подругами або професійним психологом.

Жінки істоти більш емоційні, ніж чоловіки, і, якщо чоловік може спокійно тримати в собі неприємні емоції, переживаючи їх усередині себе і не виносячи назовні, то жінка від надлишку прихованих емоцій здатна просто “вибухнути”, що загрожує сильним емоційним зривом. Саме тому для жінки дуже важливо не нести всі переживання в собі, а відкритися іншим.
Найкраще це зробити з професійним психологом, бо багато подруг зможуть лише вислухати проблеми жінки (та й то не завжди), а професійний психолог дасть слушну пораду щодо позбавлення жінки від почуття ревнощів.

6. Не приймайте близько до серця погляди обранця на інших жінок.

Безумовно, жодна жінка не може бути байдужа до цього і при поглядах чоловіка на інших особин прекрасної статі в жінку вселяються почуття образи й ревнощів, але … слід пам’ятати про те, що всі чоловіки – полігамні, і якщо ваш обранець подивився на іншу жінку , це абсолютно не означає, що ви чимось гірше її. Просто чоловіки так влаштовані – вони дивилися, дивляться і будуть дивитися на інших жінок, як би ви не хотіли перешкодити цьому.
Навіть якщо поряд з ним буде йти Міс Світу, він все одно хоч раз, але подивиться на іншу жінку. Якщо ви – жінка, то я здогадуюсь, про що ви думаєте, читаючи ці рядки.

Але, на захист чоловіків слід визнати, що жінки також полігамні.

Просто, якщо чоловіка найчастіше привертає зовнішність жінки (що цілком природно), то жінка звертає увагу на внутрішні якості чоловіка. Напевно ви не раз, спілкуючись з чоловіком, ловили себе на думці “Він такий милий / турботливий / товариський”.
Таким чином чоловік потрапляв у ваше поле зору, що цілком порівнянно з поглядом вашого обранця на іншу жінку.

Просто спосіб прояв уваги різний, але суть його одна.

І наостанок відзначимо, що кращим способом позбавиться від почуття ревнощів є відверта розмова з обранцем / обраницею. Так, безумовно, ваша близька людина може бути не до кінця щирою з вами і збрехати. Однак, якщо вона дійсно дорожить вами, обов’язково скаже правду. І тоді, навіть у разі присутності факту зради, ви обов’язково знайдете рішення і, як показує статистика, далеко не завжди це рішення – розлучення або розставання.

У будь-якому випадку набагато ефективніше відразу вирішити всі спірні питання, ніж мучити себе почуттям ревнощів до кінця своїх днів.

Оцініть статтю
Додати коментар