Як повірити в себе

povir-v-sebeСкладно точно сказати, звідки береться віра в себе (або її нестача). Віра в себе може розквітнути несподівано, або, навпаки, зникнути в момент, коли ми найменше цього очікуємо. І, на жаль, ми не можемо попросити цю віру навіть у тих, на кого можемо обпертися у важку хвилину. Це єдине, в чому ми можемо бути впевнені в питанні віри в себе.

Але це зовсім не означає, що ми безпорадні – навпаки! Незважаючи на те, що вам не пощастило з початком чогось, незважаючи на те, що ви часто сумніваєтеся в собі, ніколи не пізно створити власний фундамент віри в себе і стійкості.

Усі психологи схожі в одному:
«Здатність бути сірою мишкою або успішною і яскравою особистістю не закладена в генах, вона залежить від правильного ставлення до себе, яке здатне сформувати кожен!»

Будь-яка людина завжди зможе знайти причину, щоб загнати себе в депресію, також, як і будь-яка людина зможе знайти спосіб стати щасливою.

Все залежить від нашого мислення, від наших думок. Адже вони стають нашими переконаннями, що формують негативні чи позитивні імпульси, які виходять від нас в навколишнє середовище і притягають в наше життя події.

Тобто, якщо жінка твердо вірить, що хороших чоловіків більше немає і виходити заміж не за кого, їй ніколи не зустрінеться нормальний чоловік. При такому підході і способі мислення  мозок знайде тисячі причин і застережень, щоб забракувати будь-якого потенційного нареченого і виключить будь-яку можливість шлюбу, підтверджуючи свою правоту.

Таким же чином можна міркувати і наводити приклади про роботу, гроші, можливості, успіхи і невдачі і т.д.  Свого часу Генрі Форд сформулював дуже доречний вислів: «Ви маєте рацію, якщо думаєте, що можете щось зробити, але ви також праві, якщо думаєте, що не впораєтеся»

Тому ми й приходимо до висновку, що все, що ми думаємо, і є наше життя.

Ми притягуємо до себе те, що знаходиться в наших думках і становить наші переконання.

Існують певні методи збільшення віри в себе.

Зміст
 1. Метод перший: Розвиток позитивного світогляду
 2. Складіть список своїх досягнень
 3. Поговоріть з людьми, які вас люблять
 4. Знайдіть щось, у що ви вірите
 5. Ставте перед собою досяжні цілі
 6. Будьте готові час від часу виходити зі своєї зони комфорту
 7. В кінці кожного дня підводьте підсумки
 8. Метод другий: Хороші звички
 9. Спілкуйтеся з людьми
 10. Зміцнюйте самооцінку
 11. Знайдіть спосіб весь час рухатися вперед
 12. Знайдіть спосіб змінити звичний розпорядок дня або свою поведінку
 13. Дійте
 14. Думайте про хороше
 15. Беріться за складні завдання
 16. Навчіться висловлювати свою думку
 17. Тренуйтеся висловлювати свої думки і почуття, не думаючи про те, як їх сприймуть
 18. Допомагайте іншим
 19. Метод третій: Догляд за собою
 20. Слідкуйте за своєю зовнішністю і гігієною
 21. Харчуйтеся корисною їжею
 22. Займайтеся спортом щодня
 23. Висипайтеся
 24. Розслабляйтеся щодня
 25. Створюйте навколо себе приємну атмосферу
 26. У вас все вийде !!!

Метод перший: Розвиток позитивного світогляду

Складіть список своїх досягнень

Це допоможе вам на першому етапі. Сядьте і запишіть все, чого вам вдалося домогтися в житті. Увімкніть навіть такі дрібниці, як уміння зібрати меблі з IKEA або організація вечірки для друга або родича.

Потім постарайтеся побачити в списку закономірності. Подумайте, що вам вдалося добре. Це дозволить вам з’ясувати, якими навичками ви володієте.

Коли зрозумієте, які навички допомогли вам у досягненнях, почніть виписувати їх в окрему колонку.

Наприклад, якщо в минулому вам вдавалося допомагати собакам і кішкам, це може говорити про те, що ви вмієте співчувати. Вам слід подумати про те, де ви можете застосувати цю якість, – наприклад, стати волонтером в одному з притулків для тварин.

Поговоріть з людьми, які вас люблять

Якщо вам складно розглянути в собі щось прекрасне, ви можете в будь-який момент поговорити з близькими людьми. Іноді нам складно побачити щось хороше в собі, але близькі люди завжди бачать це.

Спробуйте почати так: “. Останнім часом мені здається, що я нічого не варта людина, але мені хочеться зрозуміти, що я вмію робити добре. Як ти думаєш, що мені вдається добре?”

Знайдіть щось, у що ви вірите

Вам може бути важко повірити в себе, якщо ви весь час намагаєтеся догодити іншим. Пошукайте речі, які вам подобаються і в які ви дійсно вірите. Захопленість справою допоможе вам більше працювати і в якийсь момент ви дізнаєтеся, на що ви здатні.

Ставте перед собою досяжні цілі

Це дозволить вам повірити в себе і в свою здатність домагатися бажаного. Цілі повинні відповідати вашим навичкам і бути досяжними.

Наприклад, ви вирішили вчитися на помічника ветеринара, оскільки любите тварин. У цьому випадку короткостроковою досяжною метою буде записатися на навчання. Коли ви зробите це, ви зможете встановити нову реалістичну мету, яка приведе вас до досягнення довгострокової мети.

Будьте готові час від часу виходити зі своєї зони комфорту

Навіть, якщо мета буде досяжною, вам все одно доведеться робити речі, які ви зазвичай не робите.

Після того як придумаєте ціль, працюйте над нею, поки не досягнете її. Не кидайте справу на півдорозі, якщо стане важко. Якщо мета дуже складна, спробуйте розбити її на кілька дрібних часток і беріться за одну частку за один раз.

В кінці кожного дня підводьте підсумки

Роздуми – важлива частина роботи над собою. Роздуми допоможуть вам зрозуміти, що вам вдається добре, а над чим ще потрібно попрацювати. В кінці кожного дня думайте про свій прогрес. Якщо в якийсь день ви не зможете зробити те, що збиралися, зробіть висновки на основі цього досвіду і не повторюйте помилки в майбутньому.

Наприклад, ви не змогли встати вранці і піти в похід, як планували. Це дозволить вам зрозуміти, що вам не вистачає мотивації вранці. Спробуйте ставити кілька будильників, можливо, деякі з них можна навіть розмістити в метрі від ліжка, щоб вам довелося встати і вимкнути їх. Можна вибрати інший час для походу, щоб не змушувати себе робити щось вранці.

Іноді ми хочемо здатися, тому що боїмося провалу, проте немає нічого незвичайного в тому, щоб зіткнутися з труднощами в новій справі.

Не звинувачуйте себе за те, що щось зробили не так, – краще дозвольте собі пробувати нове, не переживаючи через наслідки. Деякі інноватори прийшли до висновку, що для успіху набагато важливіше правильний настрій, а не фіксація на цілі.

Метод другий: Хороші звички

Спілкуйтеся з людьми

Дослідження в сфері нейронаук говорять про важливість постійного зміцнення і перегляду відносин з іншими – це допомагає мозку працювати.

З цієї причини людина навряд чи зможе позбутися деяких звичок, не розібравшись для початку, якою мірою ці звички обумовлені оточенням.

Якщо люди часто приходять до вас за порадою, але вам не з ким поговорити, коли рада потрібна вам, є ймовірність, що оточуючі вважають вас джерелом енергії, яке підживлює їх.

Немає нічого поганого в тому, щоб допомагати іншим, але важливо не забувати і про себе. Іноді ми допомагаємо іншим більше, ніж собі, тому що ми так звикли робити. Подумайте, чому ви допомагаєте іншим, і проаналізуйте, як це впливає на вас.

Зміцнюйте самооцінку

Намагайтеся думати про себе і свою поведінку добре. Боріться з бажанням принижувати себе і пообіцяйте собі щодня знаходити в собі по дві нові хороші риси характеру.

Важливо проганяти всі непродуктивні думки, які відвідують вас.

Якщо зловите себе на думках кшталт “я невдаха”, “я нікому не подобаюся”, “я нічого не можу зробити правильно”, зупиніть їх і проаналізуйте. Замініть їх продуктивними думками і придумайте дві позитивні речі про себе. Чим частіше ви будете так робити, тим простіше вам стане.

Наприклад, якщо вас мучить якась думка (наприклад, “я нічого не розумію в математиці”), переформуліруйте її (“математика дається мені важко, але я працюють над цим і роблю успіхи”).

Знайдіть спосіб весь час рухатися вперед

Іноді вам буде здаватися, що ви застрягли і не знаєте, що робити далі. Зробіть глибокий вдих і постарайтеся подумати про поточний момент. Люди часто зосереджуються на негативі і перестають помічати хороше.

Іноді достатньо змінити обстановку або звичний розпорядок дня.
Якщо відчуття жаху і безвиході не проходить, вам слід звернутися до психотерапевта.

Знайдіть спосіб змінити звичний розпорядок дня або свою поведінку

Наприклад, якщо ви відчуваєте, що ви оточені негативними людьми, спробуйте записатися в спортзал або в будь-яке інше місце, де ви зможете познайомитися з кимось новим.

Дійте

Якщо ви будете відкладати справи на потім, тому що вони здаються вам занадто складними, ви будете приречені на провал. Якщо у вас буде мало часу на виконання завдання, ви будете поспішати і помилятися.

Краще робити все вчасно, щоб у вас було достатньо часу для демонстрації всіх своїх знань.

Якщо ви досягнете успіху в дрібних справах, це допоможе вам повірити в себе і в те, що ви здатні впоратися і з більш складними завданнями.

Приміром, на кухні раковина повністю завалена посудом, але ви вирішили не мити її і сіли подивитися улюблений серіал. Це небезпечно тим, що у вас раптово можуть виникнути нові справи (наприклад, телевізор зламається, вам прийде рахунок, якого ви не чекали, і так далі), через що ви будете змушені відкласти посуд ще на якийсь час.

Не дозволяйте дрібницям нашаровуватися одна на одну – розбирайтеся з ними негайно. Можливо, відразу вам буде неприємно, але з часом вам стане простіше. Є ймовірність, що вам навіть буде здаватися, що всі щоденні справи робляться самі.

Якщо ви постійно відкладаєте все на потім, вам слід поговорити з психотерапевтом. Когнітивно-поведінкова терапія може допомогти вам у боротьбі з цією проблемою.

Думайте про хороше

Психологи з’ясували, що коли людина концентрується на негативних аспектах, вона перестає помічати позитивні. Крім того, нам здається, що люди думають про нас більше, ніж насправді.

Намагайтеся нагадувати собі, що думати треба про хороше, а не про погане. Якщо хтось у вашому оточенні занадто часто критикує вас або це робите ви самі по відношенню до себе, подумайте, як ви можете змінити це.

Беріться за складні завдання

Якщо завжди вибирати простий шлях, можна вирішити, що складні завдання нам не по плечу. Доведіть собі, що це не так, взявшись за щось складне. Робіть речі, які приносять вам задоволення, навіть якщо вам доведеться потрудитися.

Ви все зможете! Пам’ятайте, що складну задачу завжди можна розбити на кілька простих.

Якщо в якійсь ситуації у вас є своя думка і ви знаєте, як можна зробити щось ефективніше, не мовчіть!

Не треба миритися з поточним станом речей. Приймайте активну участь. Це дасть іншим зрозуміти, що ви можете керувати ситуацією і виражати свої побажання. Це також дозволить вам оточити себе людьми, чиї переконання та очікування схожі з вашими.

Як було виявлено в результаті досліджень, щоб комфортніше почуватися серед людей, важливо працювати над упевненістю в собі і над своєю здатністю виражати свої бажання.

Наприклад, якщо ваш колега часто недоречно жартує про жінок, постарайтеся висловити свою думку щодо його жартів найбільш ефективним способом. Можна просто сказати так: “Мене зачіпають твої жарти, оскільки вони зачіпають дуже важливу тему”.

Можливо, вам доведеться взяти участь в жаркій суперечці, але чим частіше ви будете говорити про свою думку щодо важливих тем на зразок рівності статей, тим простіше вам буде.

Якщо ви переживаєте через те, як інші сприймуть ваші слова, і це заважає вам висловитися, спробуйте позбутися цієї звички.

Тренуйтеся висловлювати свої думки і почуття, не думаючи про те, як їх сприймуть

Можливо, при цьому у вас виникатимуть непорозуміння.

У разі непорозуміння не бійтеся розповісти про те, як ви вчилися спілкуванню і як ви спілкувалися до цього. Важливо, щоб всі учасники розмови розуміли, що в нерозумінні ніхто не винен.

Непорозуміння – це можливості дізнатися щось нове про те, як інші люди висловлюють свої думки.

Допомагайте іншим

Допомагаючи іншим людям, людина починає краще розуміти, на що вона здатна, і стає більш впевненою у собі. Допомога іншим за рахунок волонтерства і щоденних добрих справ дає прекрасне відчуття задоволеності собою. Це також дає вам можливість проявити і розвинути деякі риси свого характеру.

Якщо ви будете допомагати іншим, ви будете відчувати впевненість, якої раніше ніколи не відчували.

Метод третій: Догляд за собою

Слідкуйте за своєю зовнішністю і гігієною

Вірити в себе буде набагато простіше, якщо ви будете впевнені у своєму зовнішньому вигляді. Щоб завжди виглядати і відчувати себе добре, щодня стежте за гігієною і приводьте себе в порядок.

Слід регулярно:

 • приймати душ або ванну
 • укладати волосся
 • підрізати або підпилювати нігті
 • голитися або приводити в порядок бороду (чоловікам)
 • чистити зуби
 • підтримувати приємний запах за допомогою дезодоранту, ароматизованих лосьйонів і парфумерії
 • носити одяг, який добре сидить і в якому вам комфортно
 • робити макіяж, який підкреслює красу обличчя (жінкам)

Харчуйтеся корисною їжею

Продукти, які ви їсте кожен день, впливають на ваше фізичний і емоційний стан. Якщо ви станете готувати, а не вечеряти пачкою чіпсів з колою, ви будете набагато краще почуватися. Намагайтеся підтримувати гарне самопочуття за рахунок корисної їжі.

Займайтеся спортом щодня

Спорт дозволяє впоратися зі стресом і поліпшити настрій, проте в результаті досліджень також було встановлено, що спорт допомагає поліпшити самооцінку. Намагайтеся займатися хоча б 30 хвилин щодня і ви зможете відчути на собі всі плюси спорту для здоров’я та емоційного стану

Висипайтеся

Брак сну може підсилити невпевненість у собі й інші негативні емоції, тому важливо висипатися щоночі.  Негативні емоції будуть заважати вам вірити в себе. Намагайтеся спати не менше 8 годин за ніч, щоб не допустити цього.

Розслабляйтеся щодня

Виділяйте на цей час кожен день. Медитація, йога, глибоке дихання, ароматерапія та інші релаксаційні техніки допоможуть вам уникати небажаних негативних думок і вам стане простіше вірити в себе. Підберіть щось, що підійде саме вам, і почніть займатися цим регулярно.

Створюйте навколо себе приємну атмосферу

Місце, де ви знаходитесь, також може впливати на ваші відчуття, тому важливо підтримувати порядок вдома. Тримайте свій будинок (або хоча б кімнату, якщо ви живете з кимось) в порядку – нехай він буде затишним. Розставте всюди речі, які будуть піднімати вам настрій.

У вас все вийде !!!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

 1. Наті

  Чудова стаття, все написано просто і в доступній формі. Почерпнула для себе корисну інформацію. Дякую!

  Відповіcти
 2. Ігор

  Приємно читати такі статті. Так тримати…

  Відповіcти