Як повернути інтерес до життя.

yak-povernuty-interes-do-zhyttyaТворець дав нам все, щоб ми раділи життю і допомагали насолоджуватися життям іншим людям. Ми будуємо плани, творимо, радіємо кожній миті власного життя.

Але одного разу в кожної людини хоча б раз в житті настає такий момент, коли нічого не радує. Навіть заняття улюбленою справою не приносить більше такого задоволення, як раніше.
І тоді людині здається: “Ось вона, чорна смуга мого життя!”.

Втрата інтересу до життя найчастіше супроводжується загальною підвищеною стомлюваністю організму, істотною втратою апетиту, абсолютної апатією і небажанням учувствовать в суспільному житті, вкрай скептичним поглядом у майбутнє.
Дуже часто людина відразу намагається змінити ситуацію в кращу сторону (наприклад, тривалими “загулами”), щоб відволіктися від суєти сірих буднів і повернути радість життя, тим самим здійснюючи фатальну помилку.

Чому? Тому, що після першої ж невдачі лікування подібної “терапією”, людина ще більше розчарується повернути ситуацію в сприятливу для себе сторону, знову повернувши собі радість життя.

У чому основна помилка людей, що намагаються замінити апатію на життєрадісність “наскоком”?
Головна помилка полягає в тому, ці люди вони намагаються змінити результат, абсолютно не розібравшись при цьому з причинами, що викликали у них затяжну депресію.

Отже, щоб не робити подібних помилок розглянемо основні причини, здатні викликати депресію:

1. Психологічна травма і важкий стрес.

Найпоширеніша причина депресії. До неї може відноситися все, що завгодно: розрив відносин з причини зради, смерть або хвороба близької людини, сварка з рідними, фінансові труднощі, проблеми на роботі і в навчанні – все це здатне послабити інтерес людини до життя.
Психологічний стрес тоді починає перетворюватися на психологічну травму, коли людина не бачить шляхів вирішення проблеми і позбавлення від стресу, а рівень стресу досягає критичної позначки. Найстрашніше в цій причині стресу те, що, якщо одну її складову (наприклад, сварку з батьками), людина здатна пережити, то подальша проблема може стати для фатальною.

Дивно, але навіть позитивні події життя людини здатні викликати стрес. Так, у людини є позитивна подія – закінчення ВУЗу і тут же вона викликає стрес – невизначеність подальшого шляху, що нерідко переростає в справжню депресію.

Дуже часто це пов’язано з кризою закінченого сценарію. Начебто мета – закінчення ВУЗу і отримання диплома – досягнута, але невизначеність подальших цілей (куди йти працювати) ставить під питання доцільність досягнутої мети.

2. Спадковість.

Незважаючи на те, що багатьма дослідниками фактор спадковості, як важлива частина процесу появи у людини відсутності інтересу до життя, заперечується, його не можна скидати з рахунків. Якщо у кого-небудь з членів сім’ї людини спостерігалася депресія або, що ще гірше, прояв суїцидальної поведінки, можна бути впевненим, що і сама людина знаходиться в “зоні ризику”.
Найчастіше спадкова депресія проявляється через часті зміни настрою людини – ще пару хвилин тому людина могла веселитися і, немов дитина, радіти життю, а зараз вона пішла у себе, сидить похмуріше хмари і ні з ким не бажає розмовляти.

Дуже часто вивести зі стану депресії людини зі спадковою депресією неможливо навіть повідомивши приємну новину, здатну перевернути її життя (наприклад, великий виграш в лотерею), бо спадкова депресія володіє певними моделями поведінки і, якщо ці моделі глибоко сидять у підсвідомості людини, єдиним виходом стане зміна звичної моделі поведінки “жертви”.

3. Депресивна акцентуація і песимістична індивідуальність.

Дуже часто причиною втрати інтересу до життя людиною стає очікування людиною найгірших подій її життя, страх перед невдачею, слабко розвинуте почуття власної гідності. Такі люди володіють повільно прогресуючою прихованою депресією. Вони настільки песимістичні, що навіть не думають про можливість досягнення успіху, всі їхні дії виконуються з підсвідомим очікуванням повного провалу.
І не дивно, що з подібним настроєм вони отримують невдачу за невдачею, що ще більше пригнічує їх волю і вганяє в глибоку апатію, інтерес до життя стрімко починає зникати.

 4. Соматичні захворювання.

Свій солідний внесок у розвиток у людини почуття депресії здатні внести такі соматичні захворювання, як ураження нервової системи, ракові пухлини, захворювання серця, опіки і травми, захворювання дихальної системи та ін. В даному випадку відсутність у людини інтересу до життя викликано її фізичним нездужанням, слабкістю, боязню за власне життя. Занепадницький психологічний настрій тільки підсилює захворювання і знижує імунітет організму, піддаючи його серйозної небезпеки з боку вірусів.

Слабкість тіла людини, в свою чергу, призводить до поглиблення стану депресії. Також втрата інтересу до життя людиною може бути пов’язана з тривалим лікуванням, яке проходить людина, адже тривалі процедури вимотують і віднімають життєві сили. Чим більшу тривалість часу людина перебуває на лікуванні, то менше стає її віра в позитивний результат.

5. Шкідливі звички.

Алкоголь та тютюнопаління призводять до депресії і це факт. Також, як і при соматичних захворюваннях, депресія з’являється як результат ослаблення імунної системи організму. Однак негативний ефект шкідливих звичок додатково посилюється наданням руйнівного впливу на психіку людини.

Багато хто помилково вважає, що алкоголь і тютюн рятують від депресії і повертають радість життя. Нічого подібного! Вживання алкоголю і тютюну дає лише сьогохвилинне поліпшення настрою за рахунок вмісту в них спирту і нікотину відповідно, надають тимчасовий ефект на психіку людини. Проте в результаті регулярного вживання алкоголю та тютюну людина не тільки втрачає усілякий інтерес до життя, але і стає агресивною.

Безумовно, багато способів повернення інтересу до життя для різних причин депресії будуть збігатися, проте багато з способів відрізняються в залежності від причин. Так, якщо депресію, викликану вживанням алкоголю, можна перемогти здоровим способом життя, то здоровий спосіб життя виявиться марним при догляді близької людини.

Отже, давайте ж розглянемо головні поради, які допоможуть повернути інтерес до власного життя і прогнати геть депресію:

1. Поставте досяжну мету (перемогти причину депресії № 1).

Людина, яка не має мети, рухається в нікуди. Якщо у вас немає життєвої мети, чи варто дивуватися, що ви перебуваєте в стані зневіри і втрати інтересу до життя? Прямо тут і зараз прийміть рішення вибрати значущу для вас мету і досягти її в максимально короткий термін.

Головне що слід пам’ятати – цілі повинні бути вимірними і досяжними. Якщо ви вирішите через 5 днів злітати на Місяць, з 100% вірогідністю ця мета не буде досягнута (тільки якщо Вас звуть не Білл Гейтс). У вас за літо накопичилося пару зайвих кілограм? Це ж прекрасно – зробіть своєю метою позбавлення від пари кілограм за місяць і наполегливо йдіть до мети. Коли мета буде досягнута, до вас не тільки повернеться інтерес до життя, а й підвищиться самооцінка, яка послужить міцним фундаментом для нових звершень.

2. Відпочиньте (перемогти причину депресії № 1, 3, 4).

Вам здається, якщо ви лежите зі своєю депресією цілий день на дивані, ви відпочиваєте? Як би не так. Ви постійно подумки надаєте негативний вплив на власну психіку, повторюючи, як вам погано і який ви нещасний. Вам потрібен повноцінний відпочинок, після якого ви придбаєте бадьорість духу і ясність думок.

А який відпочинок може бути більш повноцінний, ніж сон? Не забудьте добре провітрити приміщення перед сном, інакше в результаті відпочинку в задушливому приміщенні бажаний ефект не буде досягнутий.

3. Зберігайте баланс фізичної та розумової праці (перемогти причину депресії № 1, 2, 3).

Для найвищої ефективності роботи людина повинна вміти чергувати розумову працю з фізичною. Якщо ж людина приділяє увагу виключно одному з цих видів праці, це неминуче призводить до перевтоми і депресії. Так, якщо ви цілу годину працювали виключно розумово, рекомендується зробити прогулянку на свіжому повітрі.

4. Привчіть себе жити сьогоднішнім днем ​​(перемогти причину депресії № 1, 3).

Багато людей дивляться в минуле для того, щоб знайти там причину, досить вагому для відмови від подібних дій в сьогоденні. І так, відмову за відмовою, життя людини не тільки не налагоджується, більше того, якість її життя погіршується, бо людина нічого не робить для його поліпшення.
Минулого не варто боятися, це не більше ніж джерело досвіду, позитивного чи негативного. З минулого слід винести урок і відпустити його. Зайві переживання щодо подій майбутнього також здатні привести людину до депресії, бо людина терзає себе, малюючи у свідомості всі можливі (частіше несприятливі) варіанти розвитку подій.

Все це добре, тільки час майбутнього ще не настав. Людина може вплинути на своє майбутнє тільки за допомогою свого теперішнього, яке він невблаганно втрачає в непотрібних переживаннях про майбутнє. Тому не вигадуйте того, чого немає, і не тримайтеся за те, чого вже немає. Коли ви будете дивитися на світ крізь призму сьогодення, депресія почне відступати.

5. Займайтеся спортом (перемогти причину депресії № 1, 5).

Основні види спортивних занять проти стресу – біг, велосипедні прогулянки, плавання і кінний спорт. Якщо ж заняття спортом на даний момент здаються вам занадто складними, почніть, хоча б зі звичайної зарядки вранці, яка захистить вас від насуваючоїся депресії.

 6. Не залишайтеся одні (перемогти причину депресії № 1, 2, 3, 4, 5).

Під час депресії рекомендується, щоб поруч з вами була людина, якій ви можете довіряти, і з якою можете в будь-який момент поговорити по душах, поділитися своїми враженнями і переживаннями.

Чому дана порада є універсальною незалежно від причини депресії?
Та тому що самотність і є ідеальним середовищем для розвитку депресії і втрати інтересу до життя.

7. Слухайте музику, що піднімає ваш настрій (перемогти причину депресії № 1, 4).

Весела динамічна музика допоможе забути про депресію, незмінно підвищить настрій. Якщо у вас депресія, викиньте подалі диски з сумними мелодіями, інакше ризикуєте погіршити депресивний стан.

8. Змініть обстановку (перемогти причину депресії № 1, 3, 4).

Якщо ви під час депресії станете закриватися в чотирьох стінах, це тільки підсилить депресивний стан. Кращий спосіб побороти депресію – вибратися в сонячний літній день на природу. А ще краще – їдьте туди на пікнік всією сім’єю. На свіжому повітрі і в прекрасній компанії вашу депресію як рукою зніме.

9. Очистіть свої думки від негативу.

Тут і зараз прийміть як даність, що відтепер ви будете мислити тільки позитивно.
Звичайно, під час депресії це вкрай важко зробити, а тому зробіть 2 прості речі, які допоможуть вам:
а) подумайте про що-небудь, здатне викликати у вас сміх – нехай це буде якась незначна дрібниця, але щоб вона обов’язково викликала позитивні емоції;
б) введіть систему штрафів – заведіть свинку-скарбничку і за кожну негативну думку, що проносяться у вашій голові, кладіть в скарбничку кілька монет в якості штрафу.

10. Навчіться дарувати свою любов людям.

Любов до людей починається з любові до самого себе і тільки змінившись, ви будете володіти найбільшим даром – дарувати свою любов іншим. Нехай це і стане вашим головним мотивом у боротьбі з депресією.

І наостанок основне, що слід пам’ятати – жодна з перерахованих вище порад не спрацює, поки ви не побажаєте перемогти депресію всередині себе. Тільки вашими зусиллями і вашим бажанням можливо змінити ваше життя. Пам’ятайте про це.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар