Як помиритися з друзями.

yak-pomyrytysya-z-druzyamyДружба – це те, до чого люди прагнуть, проте деколи дорожать нею тільки тоді, коли втратять. Звідки власне береться ця сама дружба? Чому ми дружимо з одними людьми і холодно ставимося до інших?

Головна причина появи дружніх відносин між двома людьми – спільність інтересів. Про людей, що мають спільні інтереси, кажуть: “дивляться в одному напрямку”.
Коли двом людям подобається одне і те ж, вони можуть розмовляти на цікаву для них тему годинами, абсолютно забуваючи про час. Їм добре разом тому, що вони бачать в іншій людині частинку самих себе, немов дивлячись на своє дзеркальне відображення.

Безумовно, дружба життєво важлива для кожної людини. Якщо ви хоча б раз зустрічали людину, у якої не було друзів, то напевно могли б відзначити похмурість, абсолютну нежиттєрадісність і повну апатію такої людини. Така людина, не бачачи нікого поруч з собою, вирішує сконцентрувати всі свої зусилля на задоволенні власних потреб і бажань, однак навіть це не приносить їй задоволення.
Що вже тут поробиш – людина істота соціальна і спілкування з іншими людьми необхідно як повітря і вода, в іншому випадку її життя можна назвати лише невдалою подобою справжнього життя.

Друг – це людина, що довірила іншій людині важливу частину свого духовного світу, частку власної душі, а тому це слід цінувати. Друг як ніхто інший зможе прийти на допомогу, якщо статися біда, підтримати порадою саме тоді, коли ви більшою мірою потребуєте цього і, нарешті, просто привітати зі знаменною датою, що теж важливо.

Однак трапляються в житті ситуації, коли друзі лаються, і довгий час не розмовляють один з одним. Притому сварки у них відбуваються найчастіше по дрібницях. Якби кожен з нас спирався виключно на власне логічне мислення, він би з легкістю був здатний вирішити конфлікт і помиритися зі своїм другом. Але в кожному з нас присутнє почуття гордості, що заважає піти на примирення.

Якщо між друзями відбувається конфлікт і кожен при цьому вважає себе правим, ніхто з друзів не бажає перший йти на примирення, адже, як кожен з них вважає, цей крок буде означати, що людина визнає свою неправоту.
Ось так можуть проходити дні, тижні та місяці і при цьому жоден з друзів не зробить перший крок до відновлення дружніх відносин.

Так як причини сварки між друзями загальновідомі: грубість, ревнощі, брехня, нерозуміння, жадібність, егоїзм, небажання бачити почуття іншої людини і рахуватися з ними, заздрість, різні життєві цінності, необов’язковість, хитрість, зазнайство, зрада, дурість, злість, гординя, обман, нестриманість, розходження в інтересах, нетерпимість, легковажність, і т.п., немає сенсу детально на них зупинятися.

Тому, не гаючи часу марно, перейдемо до розгляду правил відновлення дружніх відносин.

1. Докладний аналіз причини конфлікту.

У першу чергу, перш ніж переходити до конкретних дій, необхідно проаналізувати справжню причину вашої сварки з одним. Згадайте, що передувало вашої сварці, які аргументи наводили ви і ваш друг, чи можливо було погасити конфлікт в самому його початку, не доводячи до сварки. Нерідко сварка між друзями виникає по якійсь дрібниці, насправді не надто значимої для жодної з сторін, що беруть участь у сварці.

Кожна людина володіє своїм унікальним і неповторним набором особистих якостей, які є основою для вибору людиною тієї або іншої моделі поведінки. Більше того, часто людина вибирає модель поведінки неусвідомлено, тільки тому, що їй притаманні певні якості.
Простий приклад – ви їхали в транспорті і випадково наступили на ногу людині, яка стоїть попереду вас . Реакція даної людини буде безпосередньо пов’язана з притаманними їй особистими якостями – якщо людині властива підлість, вона обов’язково повернеться до вас і настане на вашу ногу; якщо людині властиве вміння прощати, вам достатньо буде вибачитися для того, щоб почути у відповідь: “Нічого-нічого, з ким не буває. Все в порядку”; якщо людині властива брехливість, вона може сказати вам, що все гаразд, однак всередині себе затаїти образу і бажання помститися вам наступного разу.

Тепер ми розуміємо, чому людина може образити друга, навіть деколи абсолютно неусвідомлено. Тоді, якщо одна людина ображає іншу під впливом особистих якостей, то що ж змушує людину ображатися? Як правило, головним мотивом того, чому ми можемо образитися на іншу людину, служить невідповідність поведінки цієї людини вашим очікуванням.
Все просто – припустимо, ви знаєте вашого друга як трепетну й уважну людину, яка ніколи не образить почуття друга і завжди вислухає його. Саме такими, власне, і повинні бути справжні друзі. Однак, коли ви прийшли до нього в гості щоб поділитися враженнями про майбутню подію він був у поганому настрої і прямо сказав вам, що йому зараз не до вас. Цього цілком достатньо для того, щоб ви образилися на один на одного, бо його поведінка істотно відхилилося від ваших очікувань.

Тим не менш, парадокс полягає в тому, що в своїй образі в більшій мірі винні саме ви, а не ваш друг, образивший вас, бо це ваші очікування він не виправдав. У реальності ваш друг не повинен виправдовувати нічиїх очікувань, навіть своїх власних. Він такий, який він є, і не слід оцінювати його за усталених у вашій свідомості шаблонах. Як резонно зауважив один футболіст після програшу своєї збірної на Чемпіонаті світу з футболу в зверненні до вболівальників збірної: “Якщо ми не виправдали ваші очікування – це ваші проблеми”.

Усамітніться в тихій кімнаті і спробуйте зрозуміти, чому ображений ваш друг і чим ви його могли образити (або навпаки), і тільки після усвідомлення цього робіть об’єктивні висновки і переходите до вирішення конфлікту.

2. Будьте розумнішими – зробіть крок до примирення першим.

Нерідко сварки між друзями можуть продовжуватися тривалий час тільки через те, що людина не бажає перша вживати дії до налагодження дружніх відносин. Кожен з друзів, зрозумівши, що сварка відбулася внаслідок дрібниць, і навіть емоційно пробачивши один одного, просто чекають, поки друг першим подзвонить або зайде, щоб вибачитися і відновити відносини.

Однак, якщо кожен з друзів не буде діяти, то про примирення не буде і мови – хтось обов’язково повинен переступити через свою гордість і проявити ініціативу. Так що, якщо ви дорожите своїми дружніми відносинами, не чекайте поки друг прийде до вас з вибаченнями – йдіть до нього самі або просто йому зателефонуйте. Не сумнівайтеся в його схвальної реакції на ваш дзвінок, адже він, напевно, чинить так, як більшість з нас – просто чекає, чекає вашого дзвінка.

Тому, проявляйте ініціативу завжди, діючи за обставинами: якщо винні у сварці ви – щиро попросіть у нього вибачення. Звичайно, ви підете тим самим на поступки і, звичайно, друг буде вважати, що ви визнали свою провину, проте, якщо ви дійсно вважаєте себе винуватим, то ніяких проблем немає – все йде як треба. Якщо ж ви не вважаєте себе винним у конфлікті, зробивши перший крок до примирення, ви покажете не свою слабкість, а свій розум і вміння виходити зі скрутних ситуацій.

Ви вважаєте, що в цьому немає нічого видатного? Тоді спробуйте визнати свою провину, в глибині душі будучи при цьому на 100% впевненими у власній невинності. Сьогодні на такий вчинок здатна далеко не кожна людина.
У випадку, коли винний у сварці ваш друг, розділіть з ним провину по-дружньому – підійдіть до нього і з доброзичливою посмішкою на обличчі скажіть: “Щось ми зайвого наговорили один одному, чи не так? Давай просто пробачимо один одного і конфлікт будемо вважати вичерпаним”. Безумовно, ваш друг, чітко усвідомлюючи, що винен у конфлікті він, з радістю прийме такий вихід з конфліктної ситуації.

3. Проявіть розуміння.

Кожна людина хоче бачити поруч із собою друга, що володіє певним набором якостей, які подобаються самій людині. І дуже часто сварки з друзями трапляються тому, що їх поведінка виходять за рамки, прийняті нами. Нам хочеться, щоб друг був відданим і дружив виключно з нами, але раптово він знайомиться з іншими людьми і тривалий час проводить в їхній компанії. Або ж ми бажаємо, щоб наш друг був чуйним, а він з якихось зрозумілих тільки йому причин виявляє байдужість.
У цій ситуації нам здається, що друг неправий, що він не повинен бути таким – і в цьому ми неправі. Ваш друг такий, який він є, і правильно буде для збереження дружніх відносин приймати одного з усіма його перевагами і недоліками. Повірте, ви також не ідеальні, а тому не вимагайте від інших бути ідеальними – поставтеся до недоліків людини з належним розумінням.

Коли ви приймаєте людину такою, якою вона є, вам значно простіше буде зробити крок до примирення. До того ж, помічаючи те, що ви ставитеся до того, що відбувається, з розумінням, ваш друг також простить вам ваші недоліки і ви не тільки помиритеся з ним, але й зможете закласти солідний фундамент для взаєморозуміння і відсутності сварок в майбутньому.

4. Не затягуйте з рішенням про примирення.

Миритися або не миритися людиною – такий вибір вам часом належить зробити. Проте варто відзначити, що зробити цей вибір вам слід в найкоротші терміни, тому як з часом прагнення примиритися з один з одним почне пропадати. Тому, якщо ви грунтовно вирішили відновити з людиною дружні стосунки – зробіть це не завтра, не наступного тижня, а прямо зараз.
Звичайно ж, не слід цього робити, якщо ви хвилину тому посварилися і тут же вами опанувало бажання помиритися – ваш друг може бути дуже на вас злий і ображений, а тому цією спробою ви його тільки ще більше розсердите. Дайте і йому, і самому собі трохи часу на те, щоб заспокоїтися.

5. Подаруйте другу подарунок!

Та ви не помилилися. Ви звичайно ж запитаєте – навіщо? Адже якщо винні ви, подарунок буде виглядати як спроба швидко загладити свою провину, а якщо винен друг … то з чого раптом ви повинні взагалі дарувати йому подарунок – нехай він вам його дарує. Ось саме в цьому і полягає проблема – таке мислення шаблонне і звичне багатьом людям (приблизно 99%). Якщо ви хочете добитися успіху (і це стосується не тільки взаємин, але і інших областей життя) вам слід перестати мислити шаблонами і почати думати нестандартно.

Тільки уявіть собі: ваш друг сидить удома і переводить себе докорами про те, що він міг би і не допустити вашої з ним сварки, не знає, як йому помиритися з вами, не наважується зробити перший крок. І раптом раптово лунає дзвінок у двері, а на порозі стоїте ви, та ще й з подарунком. Кілька хвилин подиву вашому другу будуть гарантовані. Звичайно, після такого вашого широкого жесту від вашої сварки не залишиться і сліду.

І останнє, але дуже важливе правило, без урахування якого зусилля, витрачені на виконання інших правил можуть бути марними – подумайте про те, чи справжня ваша дружба.

Справжня дружба може бути лише тоді, коли бажання підтримувати спілкування виходить від обох людей. Якщо ж тільки ви один прагнете зберегти дружбу, а вас друг заради ваших дружніх відносин “палець об палець не вдарить”, тоді це – не дружба, а звичайна прихильність, від якої вам слід позбавлятися.
Чому? Та тому, що, будучи емоційно прив’язаним до іншої людини ви потрапляєте до неї в залежність і легко зможете стати об’єктом маніпуляції. Багато нечесних люди добре знають про це, а тому нерідко входять у довіру до інших людей для того, щоб використовувати їх почуття в корисливих цілях.

Тому, якщо ви бачите, що ваш друг не дорожить вашої дружбою і всіляко нехтує вашими почуттями, кращим виходом для вас буде закінчити такі відносини, оскільки нічого доброго вони вам не принесуть. Але, якщо ваша дружба взаємна, відкиньте убік свою гординю та образи і докладіть максимум зусиль для порятунку дружби. Не чекайте, зробіть перший крок до примирення, як би важко не було вам його зробити, бо дружба теж має свій термін давності.

Оцініть статтю
Додати коментар