Як полюбити свою роботу.

yak-polyubyty-svoyu-robotuКожна людина прекрасно знає про те, що для того, щоб робота приносила задоволення, потрібно любити те, чим займаєшся. Ще одне правило говорить, що, якщо робота не подобається, її слід поміняти.

Здавалося б, простіше не придумаєш – зайшов у кабінет до начальника, кинув заяву на стіл, а на питання про причину зміни роботи просто сказав: “Знаєте, я зрозумів, що мені не подобається те, чим я займаюся, і моє покликання полягає абсолютно в іншій сфері “.

Після цього ви просто йдете і знаходите собі іншу роботу. Однак, в реальності все зовсім не так безхмарно і знайти на сьогоднішній день в умовах світової економічної кризи іншу роботу нелегко.

Які ж існують основні причини, що заважають людині змінити роботу:

1. Боязнь, що на новому місці людині може не вистачити досвіду і навичок, а також страх виконання значно більшої кількості обов’язків за ті ж гроші.

2. Страх, що на новій роботі будуть менше платити, ніж на поточному місці роботи.

Не секрет, що пошук роботи – не одномоментна справа, і якщо начальник може прийняти рішення про прийом на роботу вже в день співбесіди, то в кожному разі узгодження кандидатури займе ще пару тижнів, якщо не більше. А в цей час людині необхідно на щось жити.

3. Страх, що на новій роботі вже не вистачить сил і енергії.

Як правило, такий страх присутній у людей у ​​віці, які реалізували себе в житті і втомилися від змін, хочуть стабільності. Однак у той же час їх колишня робота настільки їх вимотала, що вони б і раді піти, але од вищезазначеним страхом спокійно чекають змін чи пенсії.

4. Боязнь поміняти “шило на мило”.

Як правило, улюблена фраза таких людей – “добре там, де нас немає”. Людина вже на останній ниточці терпіння тримається – начальство “заїло”, плани ростуть, проте вона упевнена, що, якщо знайде іншу роботу, то почнеться все по новій – те ж начальство, ті ж плани і т.д.

5. Боязнь, що не зможе знайти нову роботу.

Безумовно, з урахуванням економічної нестабільності дана причина здається найбільш обгрунтованою, однак, як говорить прислів’я – “вовків боятися – в ліс не ходити”. Так можна все життя боятися, і нічого не змінювати у своєму житті. Але кому від цього стане гірше? Правильно, тільки самій людині. До того ж, ніхто не змушує людину звільнятися з колишнього місця роботи, перш ніж вона не знайде собі нову.

Головне, не давати начальству приводу зрозуміти, що ви шукаєте роботу – у нас не Захід, відразу почнеться “цькування” з усіма витікаючими. Тому, краще зберігати мовчання. На жаль, але з існуючим серед більшості роботодавців підходом до кадрів а-ля “або працюєш – або звільняйся” і “таких як ти – хоч греблю гати,” дуже складно зберегти мотивацію і волею-неволею подумуєш про зміну місця роботи.

Але реальність така, що іноді дійсно міняти роботу нерозумно з багатьох точок зору. Тоді існує два виходи: терпіти і залишити власну незадоволеність при собі або полюбити свою роботу. Багато хто заперечать: “Але як? Як я можу полюбити свою роботу, якщо вона мене вже дістала?”. Не варто гарячкувати, адже людину цілком може влаштовувати те, чим вона займається, однак невдоволення окремими факторами перетворює роботу в каторжну працю.

Перш ніж переходити до порад, розглянемо, які ж фактори найчастіше не влаштовують працівників, а також шляхи зниження впливу цих факторів:

1. Низька зарплата.

Це найбільш поширена проблема, оскільки потреби людей безмежні, що не скажеш про ресурси. Скільки людина не заробляє, їй завжди здається це недостатнім.

Вихід: орієнтуйтеся на інші, приємні фактори, такі як дружний колектив, хороший соціальний пакет, чіткий графік і т.п. До того ж, вам слід вести облік своїх витрат – і тоді зарплата здасться вам значно більшою.

2. Відсутність перспектив кар’єрного зростання.

На жаль, велика частина компаній не пропонує серйозні перспективи кар’єрного росту і для тих людей, кому вони важливі, це проблема.

Вихід: поговорити з керівництвом про можливі перспективи кар’єрного зростання або … реалізувати свій потенціал в іншій компанії.

3. Занадто мало вільного від роботи часу.

Багато роботодавців, бачачи складну ситуацію, що склалася на ринку праці, дозволяють собі виходити за рамки трудового законодавства, змушуючи співробітників трудитися понад норму й у вихідні дні. Однак, дуже часто проблема полягає не тільки в цьому.

Вихід: навчіться планувати свій робочий день і час свого відпочинку. Можливо, через погану організацію робочого дня вам і доводиться сидіти на роботі допізна.

До того ж, теж саме справедливо і для часу відпочинку – хто вміє організовувати свій день, тому і одного дня вистачає, а дай неорганізованій людині відпустку на 2 тижні – так вона втомленою на роботу прийде. Якщо ж причина дійсно через те, що начальство “озвіріло”, тоді вихід у вас один, і ви його знаєте.

4. Начальник-тиран.

Безумовно, деколи хочеться все кинути і піти, коли твій начальник щогодини до тебе чіпляється і чогось вимагає, навіть не пояснивши, чого саме. Нікому неприємно таке ставлення до себе і це природно.

Вихід: зверніть увагу на позитивні сторони – попрацювавши з таким начальником-тираном, на наступній роботі вас важко буде чимось здивувати, адже ви пройдете ще ту “школу життя”. До того ж, ви навчитеся бути стриманішими, і спокійніше реагувати на виникаючі проблемні ситуації.

5. Відсутність єдності в колективі.

Буває й так, що кожен член колективу відноситься до іншого його члену нешанобливо і навіть з презирством. Свята не святкуються, ніхто один одного не вітає, а при нагоді навіть норовлять підставити.

Вихід: Колектив не змінити, тому ви можете або спробувати внести на розгляд пропозицію відзначати важливі дати (що рідко має успіх), або прийняти ситуацію як є. До того ж, якщо подивитися на ситуацію з іншої точки зору, ви будете більше цінувати свою сім’ю, в якій вас цінують, розуміють і чекають, а тому будете швидше намагатися справитися зі справами і приїхати додому.

Давайте, не втрачаючи часу, розглянемо з вами основні поради, як полюбити свою роботу (поки вона не “полюбила” вас … жарт):

1. Почніть цінувати себе як справжнього фахівця.

Подумайте про ту користь, яку ви приносите компанії, і те, за що ваше начальство цінує вас.
Вам адже платять гроші, вірно? А гроші не платять працівнику, який не приносить користі. Значить ви – відмінний фахівець і будете в будь-який момент затребувані на ринку праці, якщо з’явиться така необхідність.

2. Частіше посміхайтеся.

Ви помічали працівників, які ходять цілий день з “кислими” гримасами на обличчі, їх ніщо не радує, все дістало і взагалі їм незрозуміло, коли ж це все закінчитися. Таким людям просто не може подобається їхня робота і вони знаходяться в постійному пошуку іншого місця роботи. Але от біда, – приходячи на іншу роботу, все починається заново. Істинна проблема криється зовсім не в роботі, а у відношенні людини до роботи. Навіть якщо зараз ви не отримуєте задоволення від своєї роботи, спробуйте частіше посміхатися і, коли ваші колеги стануть посміхатися вам у відповідь, і ви і вони станете хоч трохи щасливішими.

Психологи знають, що посмішка викликає зміну внутрішнього стану людини. Ще Ісус навчав: “Будьте, як діти!”. Подивіться на дітей – посмішка завжди не сходить з їх обличчя, крім того часу, коли вони сплять. Посміхаючись під час роботи, ви відчуєте прилив сил і розуміння того, що ваша робота не так і погана, як вам здавалося раніше.

3. Проявляйте ініціативу.

На жаль, багато працівників живуть за принципом “яка зарплата – така й робота”, при цьому абсолютно не приховують подібного ставлення. Зате після цього вони щиро дивуються, чому на підвищення знову пішов їхній колега, а не вони. Природно, що все в роботі взаємопов’язане: ви не проявляєте ініціативу – вас не помічає начальство; вас не помічає начальство – на підвищення йдуть інші, більш ініціативні співробітники; вас не підвищують – ви втрачаєте інтерес до роботи.

Тому, якщо ви зміните місце роботи, залишивши колишній до неї підхід – у вас і там нічого не вийде. Вихід один – почати нарешті проявляти ініціативу, бути більш активним, вносити раціоналізаторські пропозиції і т.д. Навіть якщо підвищення по службі відразу до вас не прийде, робота ваша вже точно стане цікава вам. Ну а підвищення … для люблячої свою роботу людини – це справа часу. Не підвищать на цій роботі – вам запропонують іншу. Благо хедхантери в нашій країні теж не даремно свій хліб їдять.

4. Порівнюйте.

Все в цьому житті пізнається в порівнянні. Незадоволені шефом? Нема перспектив? Колектив складається з самозакоханих ідіотів? Поговоріть з друзями, а ще краще – колегами, які працюють з вами в одній сфері, але в різних компаніях. Вони вам ще не те розкажуть. Якщо ж ви незадоволені зарплатою – вам туди ж, до колег. Можна, звичайно, розглядати для порівняння і більш запущені варіанти – наприклад, двірник. Деяким від такого порівняння стає легше на душі, і з думками “Добре, що я не двірник” задоволені люди  йдуть на роботу.

5. Накопичуйте знання.

Якщо збільшити заробітну плату і просунутися по службі в найближчій перспективі нереально, візьміть від роботи знання – дізнавайтеся у колег, відповідальних за вузькоспеціалізовані питання, всі нюанси їх роботи, найчастіше вони з радістю поділяться цікавлячою вас інформацією. Хто знає, можливо, на новій роботі у ваші обов’язки якраз входитиме вирішення питань, в яких ви зможете ці нові знання успішно застосувати. Більш того, це дасть вам перевагу під час співбесіди при відповіді на запитання інтерв’юера про те, що ви вмієте.

6. Налагоджуйте контакти.

Якщо в колективі прийнято жити за принципом “як кішка з собакою” це не означає, що і ви зобов’язані так жити. Знайдіть хоча б одну людину, з якою вам буде цікаво разом, з якою ви зможете поговорити на будь-які теми в обідню перерву, а також допомогти один одному з робочих питань – і робота стане для вас значно цікавіше.

7. Проникніться духом змагання.

Нехай це змагання буде неформальним і про нього будете знати тільки ви. Наприклад, якщо ви задіяні в продажах, вирішіть для себе, що продасте не менше 80% від продажів кращого продавця відділу. Коли в вас кипить дух змагань, ви стаєте ініціативніше і робота починає робитися із задоволенням – ви просто перестаєте помічати, як пролітає робочий час.

8. Наведіть порядок на робочому місці.

Як не дивно звучить, але нерідко робота викликає огиду через те, що людина не здатна як слід організувати своє робоче місце. Коли вона намагається знайти на своєму столі в завалах який-небудь предмет і не знаходить, людина починає метушитися і голосити, як її все це дістало. У результаті і справді починає ненавидіти свою роботу. Тому зробіть так, щоб на вашому робочому столі був ідеальний порядок.

Якщо вам набридла ваша робота і ви збираєтеся звільнятися – застосуйте спершу поради, наведені в цій статті. Можливо, саме вони вбережуть вас від необдуманого емоційного вчинку. Ну, а якщо нічого не допомагає і справді, слід підшукати собі іншу роботу, на якій ваша праця буде гідно оцінена.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар