Як полюбити своє тіло?

Попередня сторінка

3. Балуйте своє тіло. Для цього підійде все, що приносить Вам тілесне задоволення. Адже, коли Ви заводите собаку, а потім всі Ваші контакти зводяться до дресури і покарань за проступки, і тварина не бачить від Вас ні ласки, ні позитивних емоцій, якою вона стане? Правильно, можливо слухняною, але ніяк не відданою і люблячою свого господаря.

Точно так само і тіло. Так, в ньому закладена велика життєва сила і саме через нього ми пізнаємо світ і можемо отримувати задоволення. Але якість цього сприйняття і сила задоволення залежить цілком від нас. Так, якщо неправильно налаштувати телескоп, то навряд чи через нього можна побачити щось далі свого носа. У той же час, при правильному зверненні, цей інструмент здатний допомогти нам дотягнутися поглядом до зірок.

Тому, ще раз повторюся, балуйте своє тіло, як улюбленого вихованця. Для цього підійде все, що викликає приємні тілесні переживання: тепла ванна, аромат парфюму, теплі руки коханої людини.

Адже, іноді найпростіші речі можуть доставляти нам масу задоволення. Як приємно буває, прокинувшись, солодко потягнутися всім тілом, розім’явши кожен м’яз, як би побажати собі доброго ранку. А потім зварити чашку ароматної кави і насолоджуватися самим його запахом. Вийшовши на вулицю, відчути ласкаві промені сонечка і прохолодний освіжаючий вітерець, вдихнути аромат листя і квітів, і пройтися по росі. Приємно відчувати, як при кожному кроці, кожному русі рук, переливаються під твоєю шкірою м’язи,  злегка розслаблено змахують руки в такт руху.

Адже це все так просто, тільки треба це зуміти відчути і навчитися насолоджуватися самою можливістю вільно рухатися. Адже багато людей в силу різних причин позбавлені цього простого задоволення. А ми його часто не бачимо і не цінуємо, як би добровільно стаючи сліпими або безрукими …

4. Будьте уважним до свого тіла. Тепер, коли ми навчилися трохи пребувати в своєму тілі і стали відчувати його краще, давайте навчимося розуміти ті сигнали, які воно нам подає. Найзвичніший сигнал – це больові відчуття. Вони виникають у нас, коли щось відбувається не так і служать тому, щоб попередити нас від подальших дій (або бездіяльності), які можуть погіршити становище. Але, як правило, нам потрібен досить сильний біль, для того, щоб ми його помітили. А легке нездужання ми, як правило, ігноруємо, просто його не помічаючи. Ось і виходить, що ми самі змушуємо своє тіло до екстрених заходів. А адже допомогти усунути легке нездужання набагато легше, ніж сильний біль.

Точно так же з їжею. Ми часто їмо за розкладом або, навпаки, як Бог на душу покладе, або коли видасться вільна хвилинка. А при виборі їжі керуємося більше якимись уявленнями, вичитаними з книг і рекомендацій по здорову їжу, або ж зовсім не харчовими мотивами, як то –  бажання підняти собі настрій або заїсти душевні переживання.

Я зовсім не маю на увазі, що не потрібно дотримуватися правил здорового харчування. Їх ніхто не відміняв, але і до себе прислухатися теж необхідно. Іноді краще з’їсти такий бажаний шматок м’яса, ніж вольовим зусиллям придушити в собі це бажання. Наш організм часто шляхом таких ось бажань підказує нам, яких саме мікроелементів і вітамінів нам не вистачає на даний момент.

Ще один пункт, за яким потрібно слідувати велінням свого тіла, це сон. Саме уві сні наш організм відновлюється, перерозподіляючи і накопичуючи необхідні резерви для годин неспання. Ми ж чомусь не приділяємо цьому процесу належної уваги, виділяючи час на сон за залишковим принципом. Завжди є щось більш важливе або цікаве, ніж ми можемо зайнятися зараз. Нічого, висплюся пізніше… І часто буває так, що це пізніше не настає ніколи. Або, як варіант, ми хворіємо, і тільки тоді починаємо прислухатися до того, що диктує нам наш організм.

Але ж у не виспавшоїся людини сповільнюється реакція і швидкість мислення, падає увагу, і швидко вичерпуються сили. Все це тягне за собою втрату ефективності, а значить, ще більше падає настрій, і без того підірваний недосипом. А в такому стані на заняття собою і своїм тілом енергії явно не залишається. Так що, висновки робіть самі.

5. Вчіться правильно себе подавати. Адже навіть найкрасивішу людину можна одягнути так, що вона буде виглядати як пугало. Тому і одягатися потрібно так, щоб підкреслювати свої достоїнства і приховувати недоліки. Так, щоб Вам подобалося своє відображення в дзеркалі. Щоб, коли Ви йдете по вулиці, Ваші очі сяяли від задоволення і від відчуття власної привабливості, а тіло просто танцювало, прислухаючись до внутрішньої музики…

6. І останнє повчання:

Ніколи не порівнюйте себе з іншими, а тільки з самим собою!

При чому завжди це порівняння має бути на користь справжнього стану речей. Відзначайте тільки позитивні зміни і найменші зрушення з мертвої точки. Так Ви будете створювати собі психологічну атмосферу, абсолютно необхідну для роботи над собою.

Оцініть статтю
Додати коментар