Як полюбити своє тіло?

yak-polyubyty-svoye-tiloТіло – така ж невід’ємна частина нашої особистості, як і характер. І коли ми не приймаємо себе такими, якими ми є, ми не приймаємо і своє тіло, постійно знаходячи в ньому все нові недоліки, що слуговує  незаперечним доказом нашої недосконалості. Але на Землі немає жодної людини, яка б не мала своїх власних недоліків, і як би не було, на Ваш погляд, абсолютно ідеальним чиєсь тіло, його володар також швидше за все буде ним незадоволений, знайшовши до чого причепитися. Тому ми сьогодні будемо говорити не про те, як досягти досконалості в зовнішньому вигляді, а як полюбити своє тіло, таким, як воно є зараз, з усіма його складочками, зморшками, зайвим волоссям і лисинами.

Для початку прийміть для себе одну просту істину:

Ніхто не зможе полюбити і оцінити Вас і Ваше тіло гідно доти, поки Ви не зробите це самі.

Справа в тому, що наше оточення є своєрідним дзеркалом, що відображає наш спосіб думання. Тому, якщо ми самі не цінуємо те, що маємо і ким є, то і навколишні будуть це постійно знецінювати. Так, вважаючи, що ми недостатньо гарні, ми несвідомо будемо шукати різні підтвердження цього, і неодмінно їх знаходити. Знайомі і незнайомі люди будуть явно чи приховано вказувати на недоліки нашої зовнішності, тільки підтверджуючи вже склавшуся у нас самих думку. Ми будемо з тривогою ловити їх погляди і випадково кинуті фрази, які зміцнюють нас у думці про наявність того чи іншого недоліку, прямо таки провокуючи в собі розвиток невпевненості.

Але ми з Вами підемо іншим шляхом: ми почнемо культивувати в собі любов до свого тіла, а значить, і до себе як особистості. Отже …

Як полюбити своє тіло:

1. Для початку, познайомтеся зі своїм тілом. Для цього Вам потрібно повністю роздягтися і вже в такому первозданному вигляді постати перед дзеркалом. Звичайно, краще, щоб поряд з Вами не було нікого, хто б міг відвернути Вас від головного завдання. Тепер подивіться на себе уважно. Тільки не потрібно тут же вишукувати недоліки, піддавшись старим звичкам. Ні, з сьогоднішнього дня Ви будете дивитися на себе зовсім іншими очима!

Ваше тіло – це найбільший дар і диво інженерної техніки, як говорив один з героїв фільму (не пам’ятаю якого, та це й не важливо). Подивіться, наскільки красиво Ваше тіло! Так-так, саме красиво! Проведіть по ньому рукою і відчуйте оксамит своєї шкіри. Вона недостатньо бархатиста? Нічого, при бажанні, це можна виправити, чим ми і займемося в наступних пунктах.

Тепер знайдіть в своєму тілі ту частину, яка подобається Вам найбільше. Дивіться на неї з задоволенням, можете навіть помацати. Вона прекрасна! Чи не правда? Як добре, що у Вас така тонка/гнучка талія, м’які/широкі вигини плечей, витончені/сильні руки (підставте свій варіант на вибір). Покрутивши трохи перед дзеркалом, щоб не упустити всю красу зробленого відкриття. Посміхніться собі. Відчуйте, як добре, що у Вас є це тіло, і що воно якраз таке, яким і має бути.

Якщо у Вас не вдалося виконати цю вправу з першого разу, не впадайте у відчай. Продовжуйте робити її регулярно, як мінімум, 2 рази на тиждень і поступово Ви не тільки почнете звикати і приймати те, як виглядає Ваше тіло, але неодмінно знайдете в ньому свою чарівність, а може і привід для гордості.

2. Доглядайте за своїм тілом. Уявіть, що Ви місяць не прибирали в квартирі (зовсім нічого не робили, тобто абсолютно). Як вона буде виглядати? Думаю, що, м’яко кажучи, не дуже добре. У всякому разі, жити в ній буде явно неприємно. Так що ж ви хочете від свого тіла, якщо Ви їм не займаєтеся? Думаю, жінки, які читають цю статтю, заперечать, що кожен день змащують себе з ніг до голови кремом, раз в тиждень роблять маски та інші процедури, а результат щось не дуже надихає.

Але ж як це робиться? На бігу, попутно займаючись ще чимось, а то і зовсім забуваємо щось зробити або відкладаємо за браком часу. Тобто завжди є щось більш важливе, що відволікає нашу увагу. І якого ж блискучого результату ми після цього хочемо?

Догляд за собою – це, перш за все, процес, який приносить самі задоволення, що дає можливість побути наодинці з собою, зі своїми думками, а краще і зовсім без них. Для цього має бути виділено місце і час, коли б нам нічого не заважало, і де ми могли б розслабитися і повністю зануритися в свої тілесні відчуття.

Якщо ж Ви розслабленню віддаєте перевагу навантаженням, з захватом прокачуючи і розтягуючи свої м’язи, то це теж хороший варіант для занурення в своє тіло, встановлення з ним щільного контакту. Пам’ятайте головне – чим би Ви не займалися і які процедури не проходили, для Вас важливо не робити це чисто механічно, неусвідомлено, мимохідь. Тут важлива саме увага, яку Ви приділяєте свому тілу. Потрібно перебувати саме в ньому.

Думаю, тут доречно навести аналогію з годуванням грудьми дитини. Всі, хто спостерігав цей процес, знають, що немовля вимагає повної уваги і зосередженості матері на себі, тут же відпускаючи груди, як тільки вона відвернеться на щось або на когось іншого, будь то коханий чоловік або телевізор. Немовля потребує повної і беззастережної уваги до себе і своїх бажань. І жодна мати з точністю не може сказати, скільки молока він сьогодні вип’є. Адже це залежить від того, наскільки він голодний, чи вистачить йому сил висмоктати це молоко і чи є воно в потрібній кількості.

Точно також, коли ми дотримуємося чітким інструкціям що і як потрібно робити, написаним для всіх, а значить, неминуче усередненим, ми тим самим заперечуємо свою індивідуальність і часто ігноруємо потреби свого тіла. Тому так важливо перебувати в контакті зі своїм тілом, коли Ви робите щось для нього, ну а заодно і для себе коханого. Наступна сторінка

Оцініть статтю
Додати коментар