Як полюбити своє тіло, якщо воно далеке від ідеалу

Як полюбити своє тіло, якщо воно далеке від ідеалу

Всім знайома ситуація, коли починаєш худнути, рішуче заборонивши собі ряд улюблених страв, а потім зриваєшся і коришь себе за нерішучість. Або коли змушуєш себе ходити на нелюбимі тренування, а до кінця тижня відчуваєш слабкість або захворієш. Кожна клітинка тіла чинить опір схудненню.

Більшість тих, хто худнуть, ведуть відчайдушну боротьбу з собою – ненавидять власне тіло, думаючи, що жорстокість і насильство приведуть до результату. Але це призводить до сильного стресу, а стрес – не найкращий помічник у схудненні.

Відчуваючий стрес організм починає економити ресурси – менше віддає, більше запасає. Стрес вносить дисбаланс в ряд найважливіших гормональних процесів, призводить до фізичного і психологічного нездоров’я. Полюбивши себе, ви знизите стрес, швидше досягнете результату і зможете насолоджуватися життям.

Ознаки любові до себе

Уявіть, що всередині вас живе дорослий і дитина.

Дитина хоче насолоджуватися і радіти, а дорослий – піклуватися про малюка. Дитина, як і всі діти, схильна до надмірностей непосида. Але коли дорослий оголошує: «Тепер ніяких ігор, забудь про солодощі, роби, що я скажу», дитина чинить опір.

Полюбити себе – значить, дозволити цим двом домовитися. Всі батьки вміють домовлятися з дітьми. Пояснити, що потрібно надіти шапку в мороз або що від солодощів заболять зуби.

Вам відомо що:

 1.  Для схуднення доведеться відмовитися від менш важливих дій, заради значущої мети. Хіба цукерка важливіша відчуття легкості і стрункості?
 2. Тренування повинні приносити задоволення. Ви помітили, коли заняття спортом не подобаються, ви неохоче їм займаєтеся. Знайдіть те, що принесе задоволення і результат!
 3. Харчування має бути збалансованим, смачним і корисним. Ви помітили, чим більше солодкого і жирного їж, тим сильніше апетит, тим вище вага і більше проблем зі шкірою. Навіщо ви шкодите собі?
 4. Низька самооцінка, порівняння з оточуючими, акцентування уваги на недоліках і постійні докори псують настрій. За що ви намагаєтеся себе покарати?

Вчіться домовлятися. Вам доведеться прибрати шкідливі страви з щоденного раціону, але ви можете раз в 1-2 тижні насолодитися смаком улюбленої страви у вільний прийом їжі. Набридли кардіотренажери? Спробуйте силові тренування, плавання, танці, заняття вдома. Шукайте! Будь-яка активність краще, ніж її відсутність.

Дозвольте «дитині» грати в улюблені ігри, але будьте турботливим батьком – годуйте її смачною і поживною їжею, а головне, не порівнюйте з іншими дітьми, не кричіть про недоліки і не картайте за дрібні провини.

Практичні кроки по відновленню любові

У чому проявляється нелюбов до себе? У відсутності зв’язку розуму і тіла. Деякі люди свідомо шкодять собі, але у більшості тих, що худнуть порушений зв’язок з тілом – шкоди вони завдають несвідомо.

Що говорить про порушення зв’язку?

 • Завищені вимоги, наприклад, терміново схуднути – вам невідомі реальні можливості власного тіла.
 • Боязнь продуктів і зривів – ознака недовіри до себе.
 • Невміння читати сигнали свого тіла, наприклад, не розпізнаєте почуття ситості, а втома плутаєте з голодом.
 • Постійні докори і порівняння говорять про неприйняття себе.

Зрозумійте кілька речей:

 1. Ваше тіло нічого не говорить про особистість. Воно здається вам товстим і безглуздим, але ви знаєте людей, які люблять вас, а не ваше відображення в дзеркалі. Вони вас люблять, чому ви не можете полюбити?
 2. Вага нічого не говорить про вас. Вага не статична. Сьогодні ваги покажуть одну цифру, а завтра іншу. Вагу можна змінити, ви це робите. До чого занепокоєння?
 3. Ваша вага не відображає якості тіла. Вона може бути великою, але тіло – сильним, гнучким, витривалим. Воно зберігає генетичний код вашого роду. Здатне відчувати задоволення, втому, біль, виробляти потомство. Його не треба переробляти, просто прагніть стати краще.

Що потрібно зробити:

 1. Вчіться зчитувати сигнали. Під час їжі, на тренуванні, за переглядом фільму, на роботі запитуйте себе: «Що моє тіло зараз відчуває?”. Спробуйте на мить абстрагуватися і просканувати його від кінчиків пальців на ногах до верхівки. Піднімайтеся вгору, зосереджуючи увагу на кожній ділянці.
 2. Під час їжі не поспішайте, їжте повільно, питайте: “Наскільки я сита?”. Коли виникла думка поїсти, запитайте: «Що я відчуваю? Голод, спрагу, стрес, нудьгу?”.
 3. Перестаньте порівнювати себе з іншими – ви не станете ними. Сформуйте власний, а не нав’язаний ідеал себе і прагніть до нього.

Любов до себе йде рука об руку з турботою. Любити себе – значить робити все заради власного розвитку. Розвитку нових звичок, фізичних якостей, поліпшення здоров’я і самопочуття, здатності насолоджуватися життям.

Любіть себе, ви цього заслуговуєте.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар