Як полюбити себе.

pokohaty-sebeЗгадайте себе дитиною.
Ось ви риєтеся в піску. Або в чому ви там рилися…
Їсте шматок смачного пирога, аж слинки течуть….
Плюхаєтеся в річку з головою і виринаєте, судорожно хапаючи повітря…

Ви любили себе тоді?

«А хто його знає, не пам’ятаю», – скоріше за все скажете ви.

Правильно. Це тому, що ви про себе не думали. Не аналізували себе безупинно, не порівнювали себе з друзями по пісочниці. Стукнули совочком по голові – плакали. Дали цукерку – насолоджувалися …

Але таке свавілля не могло тривати довго. Ви ж не наодинці жили, а в сім’ї. А сім’я – це межі і правила, маленька модель соціуму, яка повинна вас підготувати до життя в суспільстві.

І як же вас засунути в клітку правил? Як дитиною, такою вільною і незалежною, управляти?
Потрібно нанести незагойні рани, з вигляду зовсім нешкідливими словами.

Вам часто і наполегливо, різними способами будуть говорити, що :

  • Ви неслухняні…
  • Ви грубі…
  • Ви ледачі…
  • Ви нетямущі…
  • Ви погані, одним словом …

І ви повірите в це. А як не повірити, коли найнеобхідніші в житті люди вселяють такі думки. І тут ви попалися. Тому, що ви вже не живете, відчуваючи  себе зсередини  назовні, взагалі не думаючи, якою людиною ви там є. Ну є якась, та й є. Яка різниця, яка, іншою особистістю все одно не будете.

І ви починаєте дивитися на себе з боку чужими очима, оцінюєте себе, порівнюєте себе з друзями по дорослій пісочниці. І немає вам спокою. Тому що завжди знайдеться, за що себе посварити. Ви ж на це заточені батьківською багаторічною обробкою.

Це спосіб жити настільки звичний, що вам здається, що по-іншому жити ви не можете.

Тому вихід із ситуації бачиться таким же, як сама ситуація.

Існують методи вироблення позитивного ставлення до самого себе, що перевірені часом і вельми ефективні.

Виконуючи цю покрокову інструкцію, ви зможете повернути собі це колись втрачене вами почуття. Почуття любові, самоповаги та прийняття себе.

Крок 1. Будьте добрими по відношенню до себе.

Це значить не картати себе без приводу, не лаяти по дрібницях, не наділяти себе негативними епітетами – «ти така негарна, ти занадто багато важиш, у тебе криві ноги, ти дурна» і т.д.

Будьте до себе добрі! Ніколи не дорікайте себе за свої минулі помилки. Їх не роблять ті, хто взагалі нічого не робить. Сам факт визнання і розуміння, що  помилився – це вже величезний плюс у вашу сторону! Багато тих,  хто так ніколи і не визнають своїх помилок. Просто простіть себе і рухайтеся далі, не зациклюйтеся на цьому. Вчіться на своїх помилках, а не використовуйте їх як батіг для самобичування.

Іноді ми не прощаємо себе за такі дурниці, що складно навіть в це повірити. Ми не можемо себе пробачити за відстовбурчені вуха, за зайві кілограми, за веснянки на обличчі або за занадто рідкісне або густе волосся.

Все це повна нісенітниця! Відтепер ми говоримо собі тільки хороші слова!

Наша підсвідомість не має почуття гумору, вона не розуміє, коли ми говоримо жартома, а коли всерйоз. Вона так влаштована, що сприймає все за «чисту монету».

Пам’ятайте про те, що коли ви говорите собі «нехороші слова» типу «я страшна, я незграбна, я лінива, я товста», навіть якщо ви насправді так не вважаєте, то несвідоме в вас все це записує, зберігає в комірках пам’яті і буде діяти відповідним чином.

Слово – не горобець, вилетить – не впіймаєш

Привчіть говорити собі «СТОП!» Всякий раз, коли зловите себе на негативних думках або словах на свою адресу. Часто ми лаємо себе при інших людях, неусвідомлено принижуємо себе в чужих очах. Відмовтеся від цієї згубної звички раз і назавжди!

Тим самим ви зробите величезний крок назустріч з самим собою, до ідеальних і люблячих стосунків з власною персоною.

Будьте до себе добрі! Станьте собі найкращим другом! Станьте для себе найціннішим. Ви – це ваш скарб! Ви – це найкраще, що є у вашому житті. Частіше підходьте до дзеркала, розмовляйте з собою, називайте себе по імені, а також ласкавими словами, хваліть і заохочуйте себе!

Крок 2. Зробіть «генеральне прибирання» у своїх відносинах.

Звільніть свій світ від негативних людей. Очистіть коло свого спілкування від тих, з ким вам некомфортно і хто викликає в вас негативні емоції.

Це не відбувається відразу і це не так легко зробити. Але просто поставте перед собою таку мету і ви обов’язково цього досягнете.

Наприклад, вас запросили на вечірку. Ви не любите сидіти наодинці вдома, але в той же час, не хочете спілкуватися з якимись людьми. Не змушуйте себе! Відмовтеся від зустрічі з тими, спілкування з якими вас руйнує, з тими, хто не приносить у ваше життя радість, хто відбирає ваші сили і життєву енергію, хто налаштовує вас на негатив.

Це подібно до повільного самогубства! Набагато цінніше побути в компанії з самим собою, аніж провести час в подібному оточенні. Краще взагалі все життя залишатися одному, ніж спілкуватися з такими екземплярами.

Навколо нас завжди є люди, які нас пригнічують і є ті, поряд з якими ми буквально розквітаємо і наповнюємося енергією. Вибір завжди за вами.

Не бійтеся поміняти коло спілкування, пам’ятайте про те, що святе місце порожнім не буває. І замість «непотрібного баласту» у ваше життя прийдуть ті, з ким у вас спільні погляди, інтереси і один світогляд. Так, це станеться не відразу, але це обов’язково станеться. Поступово навколо вас зберуться живі і відкриті люди «без каменя за пазухою», без прихованої заздрості або злості.

Намагайтеся при спілкуванні з людьми слідувати одному золотому правилу:

Якщо людина вам щиро подобається, викиньте з голови і забудьте про всі перешкоди і відмінності, будь то соціальне становище або щось інше. Тому, що це спілкування на рівні ваших Душ, а це дорогого коштує.

Якщо ж вам хтось від усієї душі не подобається – відмовтеся від спілкування з ним, які б вигоди чи переваги вам це не обіцяло.

Крок 3. Не робіть того, до чого не лежить ваша душа.

Ви скажете, як же не робити, якщо треба? Треба рано вставати на роботу, треба робити прибирання, прати і готувати їжу. Треба відводити сина в дитячий садок і перевіряти у дочки уроки. І все це не особливо хочеться робити.

Тут мова йде зовсім про інше. Все це повсякденні, рутинні справи і обов’язки, від яких нам нікуди не дітися. А є речі, що йдуть врозріз з нашими внутрішніми переконаннями, що суперечать нашому світогляду і ментальності. Це ті обставини, за яких ми змушені поступатися своїми принципами.

Саме ці наші вчинки і справи знижують нашу самооцінку і самоповагу, руйнують наш авторитет у власних очах. Саме вони стають причиною нелюбові до себе і втрати дружніх відносин зі своєю особистістю.

Всі ці ситуації в основному пов’язані з тим, що ми робимо те, що нам не подобається, через острах засмутити або образити людину.

Ми йдемо туди, куди не хочемо, щоб не образити того, хто нас запросив, купуємо речі, які нам не потрібні, щоб не засмутити продавця, приймаємо пропозиції, від яких не можемо відмовитися, через небажання псувати відносини.

Дуже важливо пам’ятати, що кожен раз, коли ви переступаєте через себе і буквально змушуєте себе робити те, що вам не до душі, ви наносите непоправної шкоди самим собі і вашим взаєминам. Тим самим ви проявляєте глибоку неповагу і нелюбов до себе, до свого “Внутрішнього Я”.

Ви повинні покласти цьому край. Вам потрібно навчитися говорити “НІ”. Вам потрібно навчитися тактовно відмовляти. Спокійно, без почуття провини скажіть: «Ти вибач, але в мене на сьогодні інші плани».

Дозволяйте собі розкіш робити те, що вам хочеться! І з часом це стане вашою доброю звичкою і нормою поведінки.

Не бійтеся образити інших людей. Якщо вони ображаються, ви тут абсолютно ні причому, це їхня проблема.

Ваша справа – дотримуватися особистих кордонів і залишатися вірними собі.

Крок 4. Полюбіть своє тіло.

Задумайтеся про те, наскільки ви приймаєте своє тіло? Наскільки ви в змозі полюбити і на 100% прийняти себе таким, яким ви є? Прийняти і полюбити свій вік, свої форми, свою фігуру, свою вагу, свої звички і свій характер.

Любов до свого тіла особливо актуальна для жінок. Більшість з нас виросло з уявленням про те, що наше тіло, це щось недосконале і недороблене. Це те, що нам потрібно поліпшити, виправити, над чим нам треба постійно працювати і довести до досконалості.

І цьому, на насправді, не кінця. Як тільки ми позбавляємося від зайвих кілограмів, їм на зміну приходять целюліт, зморшки або сивина.

Перебуваючи в процесі нескінченного удосконалення, ми забуваємо одну фундаментальну річ – наше тіло дано нам для насолоди. Це подарунок і дар Всевишнього! За тілом потрібно доглядати і любити його.

Дуже скоро ви зможете самі переконатися, що якщо ви любите своє тіло, якщо ви йому повністю довіряєте (тобто не сприймаєте як зрадника, який видає ваш вік, хворіє в невідповідний момент і потайки відкладає кілограми), коли ви вважаєте тіло своїм союзником і найближчим створінням для вас, ви побачите, що ваше тіло йде до вас назустріч і починає відповідати взаємністю.

Ваше самопочуття буде змінюватися на очах, проблема зайвої ваги або зникне назовсім, або перестане бути для вас вічною скалкою.

Ми повинні навчиться спокійно приймати той факт, що з роками з нашим тілом відбуваються неминучі зміни. Ми всі народилися, щоб пройти стадії молодості, зрілості й зів’янення. І, вишукуючи у себе ознаки старіння, ми крадемо свої моменти щастя.

Зміни в нашому організмі неминучі і у нас є вибір – або з кожним прожитим роком нескінченно страждати з цього приводу, або вибрати насолоду тими моментами, які є зараз.

Полюбіть свої зморшки – вони ознака того, що ваше тіло ЖИВЕ!

Ви не повірите, наскільки наше тіло жадає любові! Наскільки воно чекає від вас подяки і турботи!

Любіть своє тіло, піклуйтеся про нього, будьте йому вдячні і воно обов’язково відповість вам взаємністю!

Крок 5. Навчіться себе поважати.

До тих пір, поки ми не почали любити себе, поки ми не живемо в комфорті з собою, поки ми не навчилися себе поважати, ми не зможемо по-справжньому розкритися і насолоджуватися життям. Полюбити себе без самоповаги неможливо.

Уміння поважати себе як особистість, вміння постояти за себе і показати, що ви гідні поваги – дуже важлива умова на шляху до любові до самого себе. Самоповага – невід’ємна частина гармонійного відчуття себе. Ніхто і ні за що не буде ставитися до нас шанобливо, поки ми не навчимося робити це по відношенню до себе.

Трапляються такі ситуації, коли вам нагрубили або вдіяли з вами грубо і неввічливо. І дуже багато тих, хто не вважають справою честі постояти за себе з гідністю. Не огризаючись у відповідь, не піднімаючи шум і не починаючи скандал.

Ми просто цього не навчені. Ми звикли мовчки ковтати свою образу, а потім довго мучитися і катувати себе докорами з приводу того, що ми не змогли відповісти по достоїнству.

Нас просто цьому ніхто не вчив. «Хто ти така? Не смій мені перечити! » –  чуємо ми з дитинства від наших батьків. Найчастіше й у школі вчителі звертаються до нас нешанобливо, перекладаючи на нас неприйняття себе. Поки ми маленькі, ми звикаємо до того, що нам не дозволено давати відсіч дорослим.

Потім ми самі стаємо дорослими, але наша психіка залишається в тій же самій віковій категорії – на рівні маленьких дітей.

І кожен раз, коли нам доводиться постояти за себе і показати почуття власної гідності, на поверхню свідомості виповзає той самий страх з нашого дитинства. І в дію включається внутрішня програма, яку психологи називають «прожувати, проковтнути і перетравити». Особливо це стосується тих, хто був наймолодшою ​​дитиною в сім’ї або виріс в авторитарній сім’ї.

Ми просто звикли переживати емоції болю, приниження, внутрішньої злості, агресії і образи від неможливості постояти за себе. І за законом бумеранга, самі несвідомо створюємо в своєму житті ситуації, де ці негативні емоції ми знову змогли б випробувати.

Як з цим боротися? Як навчитися поважати себе і перестати притягати у своє життя такого роду ситуації?

Відповідь полягає у відмові відчувати подібні емоції. Відмовтеся від них раз і назавжди. Зробити це нелегко, але через це потрібно пройти, щоб почати любити себе по справжньому.

І в черговий раз при попаданні в ситуацію, де до вас ставляться нешанобливо, ображають або принижують вас, відстежте цю емоцію, усвідомлено відчуйте цю агресію або роздратування і трансформуйте їх. Не потрібно залишати їх у собі і не накопичувати, це загрожує розладами нервової системи і хворобами дихальних шляхів.

У вас є два виходи з цієї ситуації – пробачити і відпустити від себе людину, яка заподіяла вам біль, або відповісти їй.

Але відповісти з гідністю. Не опускаючись до рівня вашого кривдника, не кажучи на його мові. Нічого доброго з цього не вийде і поваги до себе вам це навряд чи додасть.

Поважаючий себе завжди поважає інших.

Вам потрібно навчитися відповідати на агресію на вашу адресу без відповідної агресії і злості. Спокійним і рівним тоном впевненої в собі людини висловіть своє до цього відношення. Зовсім не обов’язково відчувати негативні емоції, щоб постояти за себе і показати, що для нас типово, а що ні, і що ви гідні кращого ставлення.

Не мовчіть, якщо вам щось не подобається – заявляйте про це спокійно і доброзичливо – і в більшості випадків конфлікт тут же буде вичерпано.

Ігноруйте людей, які негативно проявляються на вашому шляху на короткий час – у черзі або в транспорті, наприклад. Навколо повно неадекватних особистостей. Вчіться не помічати їх, зробіть їх для себе невидимками і поступово таких людей буде все менше і менше з’являтися у вашому житті.

Відмовтеся від негативних емоцій і почніть нову сторінку свого життя. Ту, в якій ви зможете сказати: «Я себе поважаю!». Ваш новий образ – це образ, який заслуговує до себе шанобливого ставлення.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

  1. Natalia

    Найкраща стаття, яку читала за останній час! Дякую)

    Відповіcти