Як поліпшити пам’ять.

trening-pamyatiСучасна проблема, яка притамана багатьом людям, незалежно від їх віку, – погана пам’ять. Зауважте, на слабку пам’ять скаржаться всі: і літні, і молоді, навіть нинішня дітвора втрачає здатність до якісного запам’ятовування інформації.

Усі хором грішать то на екологію, то на величезний потік інформації, що сприймається нами щогодини і щохвилини, з яким не може впоратися наш «запам’ятовуючий агрегат».

А що ви скажете, якщо дізнаєтеся, що проблема поганої пам’яті – надумана? Не існує такої проблеми!

Насправді людська пам’ять – це унікальний за своєю потужністю інструмент. Єдине, що потрібно для того, щоб він працював при будь-яких умовах – постійне тренування.

«Що тренується, то розвивається» – запам’ятайте цю фразу. Або спробуйте запам’ятати. Зробіть її своєю мотивацією і приступайте до щоденних вправ, які допомагають розвивати і зміцнювати пам’ять. Вони нескладні, часу займають небагато, а ефект дають приголомшливий. Причому в досить стислі терміни.

Всього вправ шість і серед них немає непосильних або неприємних.

Вправа 1. Читання.

Так, так. Звичне читання улюблених літературних творів. Але для поліпшення пам’яті потрібно не просто пробігати строчки очима, а паралельно вести щоденник читача: коротенько записувати сюжет і імена героїв. Через деякий час, лише поглянувши на записи, ви швидко відновите в пам’яті прочитане.

Вправа 2. Зосередження.

Щоб чітко запам’ятовувати інформацію, сприймаючи її, потрібно зосередитися на конкретному: номері, імені, даті – тобто, на тому, що вам необхідно запам’ятати.

Вправа 3. «Поритися» в пам’яті.

Якщо щось забули, не поспішайте відразу діставати записну книжку або питати у близьких. Напружтеся, «покопайтеся» кілька хвилин у пам’яті – інформація повинна відновитися.

Вправа 4. Асоціації.

Вчені прийшли до висновку, що чудово тренують пам’ять асоціативні образи. Наприклад, вам потрібно запам’ятати ім’я нового знайомого – Юрій. Перша асоціація зі знаменитим космонавтом.

Вам необхідно закарбувати в пам’яті його зовнішність, асоціюйте її із зовнішністю добре знайомих людей: силует як у Івана Івановича, очі як у Петра Петровича, голос як у Мишка з сусідньої квартири.

Повірте, при необхідності цей пазл складеться в потрібний образ.

Вправа 5. Повторення пройденого.

У шкільній програмі на цьому правилі все грунтується не дарма. Повторення дає для зміцнення пам’яті дуже багато за умови, що ви не будете відразу після отримання інформації повторювати її 50 разів підряд, а в результаті все одно забудете. Повторювати треба дозовано, щодня, впродовж, скажімо, тижня.

Вправа 6. Цитуйте поетів.

Напевно у вас знайдеться улюблений поет, рядки якого не залишають вас байдужими. Вивчайте його вірші невеликими обсягами – по 1-2 строфи в день. Завдяки цій вправі ви і пам’ять поліпшите, і настрій собі підіймете, і, при необхідності, поб’єте навколишніх своєю ерудованістю.

Ми привели тільки основні вправи для поліпшення пам’яті. Їх набагато більше. Але вам буде достатньо і цих, щоб через кілька тижнів помітити позитивну динаміку.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар