Як подолати страх провалу.

Як подолати страх провалу.Страх провалу робить одну дуже неприємну річ — він паралізує нас. Одна з причин бездіяльності – це саме страх провалу. Немає дії, – немає і провалу. Поки людина не прибере цю вкрай негативну емоцію, вона не буде готова зробити якісний стрибок у своєму житті.

Ви повинні сфокусуватися на першій лінії оборони, так званій психологічній броні. Для того, щоб виробити її, потрібно змінити точку зору на страх провалу. Нижче пропонується шість способів.

1. Провал — це лише сходинка вгору

Не буває провалів, буває тільки зворотний зв’язок. Ми надаємо надто велике значення провалам, правда? Ми вважаємо, що  провал – це фінальний результат, небажана подія. І пропускаємо одну важливу думку: провал це тільки частина дуже тривалого процесу навчання і зростання.

Напевно вам знайомі люди, які стають лише сильніші і мудріші після своїх провалів. Як вони справляються з цим?

Якщо ви придивитеся, то зрозумієте, що вони розвинули в собі унікальний образ мислення. Для них провал це лише частина успіху. Вони розвинули імунітет до страху провалу, тому що не бояться вчитися на своїх помилках. Якщо ви зробили помилку, це сигналізує про те, що ви зробили не так, от і все. Це означає, що потрібно змінити підхід, а не постійно застосовувати один і той же. Так що провал — це не окрема подія, це частина процесу успіху.

Провал це не фініш. Це лише сходинка на шляху до фінішу.

2. Провал — це подія, а не людина

В школі багатьох висміювали за помилки. Тому якщо людина хоче розвиватися як особистість, вона повинна розуміти просту річ: провал — це подія.

Якщо ваша ідея не принесла результат, ваша самооцінка не повинна падати. Ніколи не будьте абсолютно впевнені у вашій ідеї. Вірте в неї, але не будьте самовпевнені. Тільки в цьому випадку у вас вийде відокремлювати свою ідею від своєї особистості. Визнавайте ідею своєю тільки тоді, коли вона стала успішною, до цього вона є лише спробою, і не більше.

Ви просто експериментуєте і дивіться, що працює, а що ні. Це прекрасний підхід до ідей. Навіть оточуючі вас люди після ваших провалів, бачачи, що ви з цього не засмучуваєтесь і не вважаєте провал чимось особистим, будуть вас додатково підтримувати.

3. Провал — єдиний шлях

Якщо вас б’ють кожен раз, значить мета близька або занадто велика. Ви зазнаєте поразки тільки тоді, якщо ступаєте на незнайому територію. А якщо ви ступаєте на незнайому територію, значить ви прогресуєте. Ви не можете досягти успіху в тій області, яку всі і без вас прекрасно знають. Ви шукаєте незнайомі стежки і набиваєте шишки.

Простіше кажучи, якщо ви не помиляєтеся, то це означає, що ви ніколи не дізнаєтеся, які насправді ваші здібності і межі. Ніякий прорив не можливий без того, щоб відсунути межі можливого для вас. Провал є лише індикатором того, що ви експериментуєте і вчітеся.

4. Провал — наслідок пошуку інновацій

«Я не помилився. Я всього лише знайшов десять тисяч способів, які не працюють» — відома фраза Едісона як не можна краще відображає його спосіб мислення.

Творчість відрізняється від інновацій тим, що інноватор не тільки має відмінну ідею, він ще має хоробрість втілити її в життя. У кожному інноваторі живе творча людина, а от навпаки буває далеко не завжди.

Що відбувається, коли інноватор намагається втілити в життя свою найсміливішу ідею? Так, він, як правило, зазнає поразки від неприйняття світом свого винаходу. Якщо інноватор зупиниться на цьому етапі, тоді він і справді зазнав поразки. Але якщо він зробив висновок з своєї поразки, став ближче до своєї мрії.

Пам’ятайте про те, що коли ви досягнете успіху, люди забудуть ваші поразки. Саме тому геніїв ми пам’ятаємо тільки за їхні успіхи.

5. Провал не такий поганий, як здається

«Досвід — це просто точна назва наших помилок». Оскар Уайльд.

Чи можемо ми піти ще далі і насолоджуватися своїми помилками, поразками і провалами? І чи не здається вам, що страх провалу набагато болючіше, ніж сам провал?

Чим частіше ви зазнаєте поразок, тим більш буденними вони для вас стануть. Перші провали можуть здаватися кінцем світу, однак  не зупиняйтеся і не опускайте руки. І після сотого провалу ви перестанете їх боятися зовсім. А тепер порівняйте себе з людиною, яка так боїться провалу, що нездатна, навіть, діяти.

Полюбіть провали. Ви можете здійснювати помилки навмисно, щоб привчити себе діяти навіть тоді, коли є серйозна можливість зазнати поразки.

З кожним провалом ви одержуєте новий досвід, якщо не повторюєте його.

6. Всі бояться

Страх відчувають всі, тому що психологію ще ніхто не відміняв. Не сприймайте страх як кінцеву емоцію, як фініш. Страх — це абсолютно нормально. Тільки нехай він вас підстьобує, а не паралізує. Приборкайте свій страх і змусьте його працювати на себе.

Погодьтеся, адже успішні люди досягають успіху не тому що не бояться страху, а тому що долають його. Успішна людина досягає мети, неуспішна – не досягає. І десь між цими двома людьми пролягає їх ставлення до страху. Перша використовує страх, другу ж він паралізує.

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам знайти упевненість в собі і змінити мислення на більш продуктивне. Пам’ятайте, що боятися – це нормально і спокійно живіть з цим.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар