Як побороти відчуття голоду при схудненні

Як побороти відчуття голоду при схудненні
Дієта – це не завжди муки голоду. Головне – налаштувати себе, що винагородою буде красива фігура і натовп цікавих поглядів.

Фактори, які впливають на кількість їжі, що вживається нами

Дієтологи твердять, що багато факторів впливає на кількість їжі, що вживається нами. До таких факторів відноситься смак, аромат і, звичайно, почуття ситості. Після того, як ви поїли, в ваш мозок надходить сигнал про те, наситився чи організм їжею чи ні. Від цього залежить як обсяг, так і вид їжі. Саме ці два показники потрібно розраховувати, перш ніж сісти на дієту.

Всі ми знаємо те, що чим більше енергії міститься в їжі, тим швидше настає відчуття ситості. Також потрібно враховувати, щоб калорій вона містила якомога менше, і недолік їх покривався вашими зайвими кілограмами.

До рекомендованих продуктів відносяться овочі, фрукти, а також приготовані з них страви: салат, суп, рагу та інші. Овочі та фрукти багаті водою і клітковиною, тому швидко настає відчуття ситості.

Як з’їсти більше на ту ж кількість калорій?

У висококалорійних продуктів мало води, але багато жирів, що вкрай небажано при схудненні. Калорійність страв можна зменшувати самостійно, це досить-таки просто.

Ось, наприклад, щоб зменшити кількість калорій в м’ясі, можна взяти м’ясо пісних сортів, до соусу додати крупи або овочі і готово. Два бутерброда з шинкою можна замінити одним, якщо додати до нього листя салату, огірок або помідор. Також потрібно знати, що 100 калорій родзинок – це лише четверта частина склянки, а свіжого винограду на таку ж «суму» калорій можна з’їсти півтора склянки.

Також мало калорій містять і різноманітні супи, але тільки без сметани і жиру. Якщо на перше з’їдати суп, то можна швидко насититися.

Це відноситься і до овочевих і фруктових салатів. Але не переборщіть з заправкою і компонентами, адже під час будь-якої дієти вирішуються не всі овочі і фрукти.

До продуктів, які містять малу кількість калорій, відносяться макарони з твердих сортів пшениці, чорний хліб, крупи, риба і м’ясо пісних сортів, морепродукти, а також знежирені молочні продукти.

Таких продуктів можна вживати досить багато і при цьому можливо ще і не набрати оптимальну кількість калорій, які будуть «танути» на вашій фігурі.

Перераховані вище продукти харчування містять багато білка і, звичайно, всім відомої клітковини. Організм перетравлює їх не дуже швидко, тому відчуття голоду настає не відразу. Багато наукових досліджень підтверджують те, що вживання їжі, яка містить багато клітковини при одному прийомі, значно зменшує апетит при подальшому.

Індекс Ситості – що це?

Колись вченими був навіть виведений Індекс Ситості. Він заснований на тому, що відчувають люди через дві години після вживання їжі, яка містить 240 калорій. Найбільший індекс мають продукти з великим вмістом клітковини, а найменший індекс у випічки і солодких виробів. Ось, наприклад, картопляне пюре в 3 рази ситніше, ніж білий хліб, хоча кількість калорій у них однакова – 240 калорій.

Такі показники дозволяють зробити висновок, що чим більше води, білка і клітковини міститься в страві, тим вона ситніше. Цей факт і потрібно враховувати і не забувати про нього, коли ви складаєте своє щоденне меню. Можливо, що просто треба переглянути свій раціон, внести деякі корективи і дієта зовсім не знадобиться.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар