Як побороти в собі лінь.

linkiБагато людей іноді знаходяться в такому стані, коли начебто і треба щось робити, а не хочеться, нападає апатія. Але що ж робити в таких ситуаціях, коли напади ліні зовсім ні до чого? Адже не дарма кажуть – лінь-матінка вперед людини народилася. Побутує стереотип, що наші люди – самі ледачі, хоча це далеко не так. У даній статті будуть розглянуті деякі поради про те, як можна перемогти лінь.

Деякі кажуть, що лінь – це щось природне, непідвладне управлінню розумом. Але ця думка помилкова. Потрібно не давати ліні перемогти себе. Один з найефектніших способів перемоги над нею – просто встати посеред кімнати, або лягти на диван, нічого не роблячи: не можна не читати книгу, не дивитися телевізор, не розмовляти по телефону, навіть слухати музику забороняється. Довго без діла людина зазвичай не тримається, і вже хвилин через 5 вона готова гори звернути.

Для тих, хто багато працює, зазвичай характерний такий вид ліні, як втома. Перемогти його дуже легко. Досить відволіктися від роботи, трохи відпочити, зайнятися іншою справою – і все пройде.

Іноді причиною апатичного поведінки є відсутність спонукання до дії, мотивації, тобто людина не впевнена, чи потрібно робити певну роботу, для чого їй це робити, чи потрібен їй результат. Потрібно мотивувати себе якою-небудь великою мрією, високою метою або потрібним починанням. Тоді зазвичай з’являються сили для прагнення до заданої мети і неохота відходить на другий план.

У дитинстві деякі батьки занадто опікають своїх дітей і бояться будь-якої відповідальності, яка лягає на їхні плечі. Підростаючи, така людина може бути залежимо ще від одного виду ліні – це боязнь відповідальності. Треба в такому випадку навчитися брати на себе відповідальність, не тільки давати обіцянки, але й виконувати їх.

Іноді лінь долає людину тоді, коли вона починає займатися справою, або у неї немає здібностей до виконання даного заняття. Тоді вона виконує завдання з небажанням і зазвичай таке виконання обертається неякісним виконанням роботи. Потрібно, коли людина вступає в життя, а саме обирає професію, давати їй можливість самій відчути, до якої галузі більше лежить душа. Тоді й робота буде в радість, і лінь НЕ БУДЕ долати.

Слід нагороджувати себе при виконанні якої-небудь роботи. Тобто потрібно зробити перерву. Розділити роботу на частини. А під час невеликого відпочинку перекусити, попити чай або каву, або просто погуляти. Також необхідно створити позитивний настрій, наприклад, включити музику, щоб виконання справи було не в тягар. А кращий мотиватор – це рідні та близькі, які не дадуть розслабитися і можуть підбадьорити, струснути, щоб прогнати напад ліні.

Малорухливий спосіб життя веде до появи різних хвороб, у тому числі ожиріння і проблем зі спиною і хребтом, а також такі хвороби наближають і летальний результат людини. Тому варто боротися з лінню, не піддаватися їй, бути активним. А який спосіб для цього вибрати – кожен для себе вирішує сам, знаходить ефективний, на свій смак і для своїх можливостей.

І, як каже відома приказка, не варто відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні. Краще впоратися з усіма своїми обов’язками в термін, щоб уникнути їх накопичення. Тоді людина і сама не помічає, як швидко  включається в роботу і легко і невимушено виконує доручені справи.

Оцініть статтю
Додати коментар