Як побороти свою лінь і набути енергію для життя?

poboroty-svoyu-linДля початку корисно зрозуміти, що ліні не існує. Так, ви не помилилися: такого явища, як лінь, не існує. Тому будь-яка спроба боротися з лінню більше схожа на битву з вітряками.

Немає бажання займатися обраною справою? Не хочеться вставати вранці? Постійно спізнюєтеся? Не доводите справи за кінця? Руки опускаються? Не можете себе змусити? Втрачаєте ентузіазм?

Це слідства, але не причини.

Ліні не існує, зате цілком реальні такі стани:

  • Нелюбов до того, що робиш;
  • Енергетичний спад;
  • Відсутність поточної мети і як наслідок енергетичний застій;
  • Відсутність масштабного бачення і як наслідок нерозуміння «навіщо воно мені треба».

Кожне з цих явищ має симптоми, які ми звикли називати лінню, – не хочеться робити і руки опускаються, але лікуються вони абсолютно різними засобами.

Нелюба справа, наприклад, в корені відрізняється від відсутності масштабного бачення. У першому випадку – треба міняти діяльність, у другому – залишатися у своїй справі, але замахнутися на більше.
Виліковуй причину і симптоми пройдуть самі собою – це універсальний закон природи. І навпаки – спроба боротися з наслідками дає тільки короткочасний ефект. Можна скільки завгодно пити аспірин, виїжджати у відпустку, забуватися в алкоголі або йогах, але все це буде давати тільки короткочасні радісні перепочинки, тотальна нудьга життя і лінь до щоденного процесу будуть завжди повертатися і з кожним разом все частіше і частіше, поки причини залишаються у вас всередині.

– Я не можу вставати рано вранці, – кажуть мені.

– Але якщо завтра вам запропонують кругосвітню подорож в команді однодумців де протягом року треба буде вставати рано вранці, – то як? Поїдете? Будете вставати? (Причому вам це буде в радість, якщо така поїздка – те, про що ви мріяли)

Як вилікувати справжні причини ліні?

Розгляну кожен з станів окремо.

1. Лінь як наслідок заняття нелюбою справою

Нелюбе заняття, безглузда справа, дурні чи суперечачі вашим внутрішнім нормам дії викликають не просто лінь, а включають внутрішнє блокування. Руки в буквальному сенсі не піднімаються і це прямо пропорційно вашому бажанню.

В цьому випадку треба вибрати свою власну справу, свій сенс і віддатися йому.

Але люди бояться вкладати свою душу. Бояться віддавати. Спочатку хочуть, щоб їх полюбили або щоб справа якимось чином відразу їх наповнила, а тільки потім вони готові віддавати. Та на перспективу так не працює. Природа нам чітко показує: по весні посієш, по осені пожнеш.

Ті, хто не сіє або у кого не вистачає терпіння доглядати за своїми саджанцями до осені, нічого й не пожинають. Вони розмовляють зі світом буквально на такій мові:

– Дорогий город, ти мені дай спочатку солодку і смачну полуничку, а потім я її посаджу і буду прополювати.

– Дорогий світ, ти мені дай спочатку улюблену справу, яке мене окрилює і наповнює, а потім я буду нею займатися з душею.

І що робити світу з такими запущеними випадками? Як йому накажете відповідати на це? Ось вам і симптоми страждань і ліні, щоб задумалися і пішли лікуватися від інфантильності.

Спокійна любов до справи (яка не має ніякого відношення до швидкорозчинної ейфорії) деколи приходить через час, разом з першими результатами, коли за плечима залишається подолання власних страхів і відкриваються нові горизонти можливостей.

2. Лінь як наслідок енергетичного спаду

Енергетичний спад – зовсім інша причина виникнення симптомів ліні і може з’являтися навіть в самому приємному процесі. Ви втомилися, перевтомилися, ваші сили пішли на спад, руки опускаються, ви починаєте замислюватися: «А чи ту справу я вибрав?», з’являються муки творчості та інші самокатування, тоді як вам необхідно просто відпочити, відновити сили і циркуляцію енергії у вашому фізичному тілі.

Перше, що важливо зрозуміти, – енергетичний спад може бути навіть в самому улюбленому процесі і це не означає, що треба все кидати і кидатися в нову справу в надії, що там буде одна «суцільна любов».

Причини спаду? Втома, як моральна, так і фізична. Вихід – відпочинок і перезавантаження. Тут як раз-таки важливо розуміти роль харчування і фізичної активності, які впливають на наш тонус.

Якщо ви діагностуєте у себе енергетичний спад, перше, що треба зробити, – відновити сили за допомогою відпочинку і не приймати ніяких рішень в такому стані. А далі ваше завдання звести такі спади до мінімуму – тобто внести спорт, здорові веселощі і правильне харчування в свій щоденний раціон.

3. Лінь як наслідок відсутності поточної мети

Стояча вода пліснявіє. Цим все сказано.

Те ж саме відбувається з вашою енергетикою: коли вона не має чітко спрямованого русла, то просто застоюється всередині, викликаючи всі ці неприємні стани – хочеться спати, коли ви не втомилися, хочеться їсти, коли ви не голодні, тощо. Це дуже бридко, але і до цього звикаєш.

Невикористані м’язи атрофуються і потім потрібна колосальна праця, щоб їх розворушити і повернути в тонус. Те ж саме стосується вашої внутрішньої сили, яка без використання починає віддавати душком. Звичайно, в такому стані вам багато чого лінь. Ще б пак.

Тут все залежить від рівня занедбаності ситуації, але в глобальному сенсі вихід буде завжди один – світла мета, від якої стрепенеться ваша істота. Причому саме поточна мета, до якої ви можете почати рухатися вже зараз, а не колись потім. Адже зараз – це все, що у нас є.

Ті, хто все життя чекають велику і велику мету, яка переверне їх світ, схожі на незайману бабусю в очікуванні принца.

Дійдіть спочатку своїми ногами до будь-якої, нехай невеликої мети. А потім замахнемся на більше. Це схоже на сходження в гору. Захоплююча подорож, між іншим.

4. Лінь як наслідок відсутності масштабного бачення

Суть в тому, що якщо ви займаєтеся справою, яка вам цікава, і доволі швидко в ній прогресуєте – заробляєте перші гроші, отримуєте перше визнання і так далі, то вам просто необхідно масштабне бачення, щоб продовжувати розвиватися.

Ви виросли з дитячих штанців, пора дорослішати і пора виробляти апдейт своїх власних цілей. Якщо раніше покупка машини і тисяча доларів на місяць вам здавалися «ого-го-го», то коли вони у вас з’являються, стає гранично очевидно, як це мало. Так, саме мало і ні на що не вистачає. Можна, звичайно, вдаритися в «позбавлення від его і породжуваних ним бажань», а можна визнати, що досягнення цілей – це прекрасний каталізатор для внутрішнього зростання, якого ваше істота так відчайдушно потребує (і вимагатиме все життя – це наша природа).

Масштабне бачення допомагає побачити сенс у щоденній рутині і долати її розкошуючи:

Рутина ніколи нікуди не дінеться. Її можна мінімізувати, віддати на аутсорсинг, автоматизувати, але повністю вилучити монотонні дії зі свого життя не вдасться. Та й не потрібно. Зміниться сама людина. Володіючи масштабним баченням свого життя, з поточними завданнями, нехай навіть занудотними і нецікавими, вона буде справлятися граючись, продовжуючи відчувати смак життя.

Але якщо такого бачення немає, то людині з внутрішнім розмахом і амбіціями стає нецікаво, і її починає долати щоденна лінь. Веселити тут себе марно, навіть спорт не допоможе, потрібна глобальна велика і яскрава мета, щоб пробудити апетит і смак до життя.

Підводячи підсумок – лінь побороти неможливо, та й не потрібно, вирішувати треба те, що стало її причиною. Причому вирішувати якомога раніше, щоб не запустити цю ментальну хворобу і не звикнути жити у сірому кольорі.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар