Як підняти собі настрій.

yak-pidnyaty-sobi-nastrijЧас від часу у кожної людини настають такі моменти, що її настрій катастрофічно швидко наближається до позначки «0» на градуснику внутрішньої життєрадісності. Далеко не завжди при цьому з нами поруч є люди, які хочуть і здатні підняти нам настрій. Тому, створити собі гарний настрій – наше завдання. Нижче ви отримаєте декілька ефективних практичних рекомендацій щодо того, як підняти собі настрій.

По-перше, відразу хочу сказати, що настрій настрою має відміну. Якщо настрій у Вас впав через невелику сварку на роботі або Ви засмутилися, що хтось купив те саме плаття, яке Ви вже подумки вважали своїм, то в такій ситуації знову прийти в гарний настрій буде відносно легко.

Якщо ж у Вас чорна смуга в житті, все не радує і хочеться забитися в якийсь темний куток, то може, описаних нижче рекомендацій для Вас буде і недостатньо, оскільки Ви перебуваєте в депресивному стані і якщо він триває довго, то може знадобитися допомога фахівця. Якщо ж ви на самому початку шляху в сторону депресії, то швидше за читайте і застосовуйте мої рекомендації на практиці. Якась з них точно допоможе саме Вам. А може, Ви візьмете собі на озброєння відразу кілька…

Як підняти собі настрій:

1. Фізична активність. Найшвидший і ефективний спосіб підняти собі настрій – це активно порухатися. Краще, якщо Ви зробите для себе якийсь комплекс вправ. Так Ви поєднаєте приємне з корисним: попрацюєте над зміцненням свого тіла і одночасно виведете своє тіло, а за ним і психіку зі стану застою. Адже стан нудьги і зневіри насамперед осідає на тілі, даючи відчуття занепаду сил, скутості, пригніченості. Щоб скинути з себе цей тягар, досить активно порухатися, щоб кров побігла по організму, прилила до м’язів і тканин, і розігріла все тіло, скуте холодом бездіяльності.

Але якщо зовсім немає сил і бажання займатися спортом, досить влаштувати невелику прогулянку, потанцювати або просто пострибати. Так, пострибати буває вкрай корисно, як би це безглуздо не звучало для дорослої людини. Зверніть увагу на дітей, вони постійно чимось зайняті: стрибають на скакалці, в класики, в резиночки, бігають на перегонки. а тепер скажіть, чи бачили Ви дитину, що перебуває тривалий час в засмучених почуттях? Особисто я ні.

Стрибки, як не жодна інша вправа, впливають на все тіло, спонукаючи його трястися і вібрувати. Додатковий ефект в цьому напрямку дають стрибки на батуті, які крім усього іншого, дозволяють також пережити короткочасне відчуття ширяння в повітрі. Якщо Ви пострибаєте 5 хвилин на батуті, Ваш поганий настрій як рукою зніме.

Ще один корисний спосіб фізично зайняти себе – зайнятися домашньою роботою. Так Ви вирішуєте кілька завдань: робите свій будинок більш чистим і затишним, робите роботу, яку давно відкладали, переключаєте свої думки на інші завдання і, нарешті, даєте своєму тілу фізичне навантаження.

2. Музика є потужним фактором впливу на людську психіку. З допомогою неї можна як посилити свій стан пригніченості і апатії, так і суттєво підняти свій настрій всього за кілька хвилин. Тому, все залежить від того, яку музику ви виберете. У ситуації вкрай поганого і пригніченого настрою краще починати з якихось нейтральних композицій, які не дратують і явно не йдуть в розріз з Вашим станом. Поступово можна переходити до більш жвавих ритмічних і енергійних пісень або ж до музики, можливо, не настільки активізуючої і запальної, але наповненої радістю і світлим оптимізмом.

Перші два описаних вище пункту можна вдало поєднувати в танцях. Рухаючись під музику, віддаючись її течії, намагаючись передати свій душевний стан або вміст мелодії в русі, Ви максимально швидко отримаєте потрібний заряд енергії та позитиву. Ефект багаторазово посилиться, якщо Ви будете проробляти це не на самоті, а в компанії друзів, адже ефект сіннергіі діє не тільки у фізиці!

3. Оточення. Те як ми живемо, з ким і з чим взаємодіємо в перебігу дня впливає на наш емоційний стан. Тому, Вам повинна подобатися обстановка в якій ви живете і працюєте. Подумайте, що можна було б змінити, щоб зробити атмосферу у Вашому домі або кабінеті більш життєрадісною. Для початку постарайтеся, щоб в кімнаті, де ви перебуваєте більшу частину часу вдень, було якомога більше світлих фарб, 2-3 яскравих плями в інтер’єрі теж не завадять.

Візьміть собі за правило, що як тільки ви встаєте вранці, то розсовуєте штори на всіх вікнах, щоб впустити в кімнату побільше сонця. Адже коли сонечко яскраво світить, то й на душі веселіше! Якщо на вулиці не дуже холодно, розкрийте вікна, даючи свіжому повітрю проникнути в замкнутий простір кімнати. Часто саме в таких простих діях, якими ми нехтуємо, ховається джерело збереження і підтримання нашого гарного настрою.

4. Природа сама по собі великий лікар. Ми з Вами перш за все живі істоти, а вже потім особистості. І спочатку в нас закладена необхідність якомога більше часу проводити на природі, що, м’яко кажучи, далеко не завжди можуть дозволити собі жителі мегаполісів. Знаєте, коли щось не робиш, навіть не розумієш, як тобі цього не вистачає. Я, як людина народжена і провівша все своє свідоме життя в місті, скажу, що якось одного разу вибравшись на кілька днів на природу і віддавшись повністю своїм дитячим пристрастям (полазити по деревах, позбирати ягоди і фрукти, сходити в ліс, подихати хвоєю, викупатися в річці і багато-багато іншого), тільки повертаючись в місто зрозумів, наскільки мені цього не вистачало. Хоча до цього якось жив без усього цього…

Природа дає потужний енергетичний заряд всьому нашому організму. Взаємодіючи з деревами, ходячи босими ногами по землі або по росі, вдихаючи природні аромати, ми активізуємо приховані ресурси свого організму, підвищуємо імунітет, сприяємо виробленню гормонів радості.

5. Аромати мають дуже сильний, часто несвідомий вплив на нашу психіку. Часто вони служать свого роду кнопками, що запускають в нашому тілі відчуття, а в пам’яті спогади, пов’язані з тією або іншою подією. Але крім такого занурення в минуле, аромати надають потужний нейрофізіологічний вплив на наш організм, змушуючи нашу нервову систему активізуватися або, навпаки, заспокоюватися, а тіло розслаблятися або підбадьорюватися. Так, аромати апельсина і лаванди роблять благотворний вплив на наш організм. Апельсин має підбадьорливі властивості, а лаванда заспокоює.

Ви можете вибрати свій власний аромат або їх суміш і вдаватися до їхньої допомоги в хвилини смутку і туги. Для цього Ви можете запалити ароматичні лампи або свічки, запалити палички, просто побризкати улюбленим ароматом на звичайну лампу розжарювання, нанести його в білявушну зону і на зап’ястя. Добре також зробити собі легкий масаж, додавши в масло улюблений аромат.

6. Масаж – чарівний засіб зняття туги з душі і втоми з тіла. Краще, звичайно звернутися до професійного масажиста і замовити у нього релакс-масаж або спа-процедури. Але через брак під рукою професіонала, можна допомогти собі і самостійно. Для цього добре зробити собі масаж стоп. Оскільки саме на стопі знаходяться багато біологічно активні точи і проекції всіх внутрішніх органів, то масажуючи її, ми надаємо благотворний вплив на весь організм.

Дуже добре робити масаж стопи не тільки маслом, але й медом. Мед дає сильний розслаблюючий ефект і одночасно живить тканини стопи. Головне – щоб у вас не було на нього алергії. Ще великий плюс меду в тому, що медовий масаж зможе зробити навіть початківець.

Для цього потрібно розмазати мед тонким шаром по поверхні стопи, здійснюючи ковзаючі рухи, а потім втирати його круговими рухами до тих пір, поки він не почне «хапатися». Коли Ви почнете відчувати, що з зусиллям відриваєте руки від шкіри стопи, то саме час перейти на наступний тип рухів: прикладайте досить щільно кілька пальців до шкіри, змащеної медом, а потім різко відривайте їх. Якщо такий рух занадто болісний для Вас, відривайте не всю поверхню руки відразу, а частинами, перекочуючи пальці по шкірі ніг, як пап’є-маше.

Для підняття настрою у жінок також добре підійде також масаж рук і обличчя. Тільки не використовуйте для нього мед, оскільки Ви можете розтягнути шкіру, яка в цих зонах особливо ніжна.

7. Гаряча ванна часто полегшує стан не тільки тіла, а й душі. Чоловіки не схильні подовгу ніжиться у ванні, але іноді і 10 хвилин вистачає, щоб розслабитися. А слідом за розслабленням тіла, кудись іде і рій негативних думок, наповнюючих нашу голову. Якщо ж Ви зовсім не приймаєте ванну як проведення часу, то постійте хоча б під душем кілька хвилин. Вода завжди приносить довгоочікуване полегшення, змиваючи весь негатив, що накопичився за день. Якщо хочете підбадьоритися, зробіть собі контрастний душ. Це не тільки приємно, але і дуже корисно!

8. Перемикання. Справа в тому, що наше поганий настрій відбивається і на протязі наших думок. Перебуваючи в поганому настрої, ми починаємо також думати негативно, продукуючи один моторошний образ за іншим. Намагатися не думати про погане – це все одно, що це погане закликати. Тому, для того, щоб позбутися від негативних думок, найкраще переключити свою внутрішню увагу на щось інше, бажано позитивне, що потребує Вашого максимального залучення.

Для чоловіків такою всепоглинаючою діяльністю і паличкою-виручалочкою в скрутну хвилину стає робота. Багатьом жінкам допомагає шопінг. У Вас може бути своє заняття, яке здатне повністю і надовго зайняти Ваші думки. А якщо це заняття буде проходити в супроводі приємної легкої музики, то це буде подвійно добре.

9. Творчість – прекрасний спосіб і відволіктися, і виразити себе, і створити щось прекрасне і неповторне. У кожному з нас є творче начало (щоб ми самі про це не думали). Треба тільки дати йому можливість проявити себе. Найдоступніший спосіб для цього – взяти в руки папір і фарби, на худий кінець, олівці або фломастери. Можна спробувати намалювати якусь конкретну картину, але я пропоную повністю відпустити себе і дати собі можливість і право малювати «як доведеться» або «як Бог на душу покладе». Можливо, що намалювавши якусь сіру картину, ви відчуєте, що ця сірість і безрадісність залишилася тільки на картині, звільнивши вашу душу. І тепер настає черга намалювати картину яскравішою…

Ще один доступний творчий спосіб проведення часу – це караоке. Пісня лікує сама по собі. А проспівана самою людиною, та ще й в компанії друзів, вона стократно збільшує свої лікувальні властивості. Знову ж таки, не можна співати, чи не задіюючи тіло, а зокрема горло, яке добре опрацьовується в цьому процесі. Звуки, що видаються горлом, створюють вібраційний ефект, впливаючи на його тканини і сприяючи тим самим зняттю м’язових затискачів у цій зоні.

Ну і не можна не згадати про рукодільниць і майстрів, у яких в руках все йде на лад. Вони також можуть в хвилини туги зайнятися своєю улюбленою справою, яка у них виходить найкраще, і почати отримувати задоволення від процесу.

10. Спілкування здатне як поліпшити наш настрій, так і погіршити його. Тому вибірково ставитеся до тих людей, з якими ви спілкуєтеся щодня. Ну а в хвилини нудьги ні що так не полегшує душу і радує серце, як бесіда з приємною людиною. Якщо такої немає поруч, то подзвоніть їй. Краще поспілкуватися по телефону, чим не поспілкуватися зовсім.

11. Перегляд фотографій. Фотографії містять наші спогади, як хороші, так і погані. Тому непогано було б мати свою підбірку позитивних і радісних подій, здатних повністю перенести Вас в минуле з його потужною живлячою силою. Нехай ці фотографії розкажуть історію Ваших перемог і звершень, хвилин радісного збудження і захоплюючих переживань, сильних вражень і яскравих миттєвостей, легкого задоволення і світлої ніжності …

12. Щоденник досягнень і радісних подій. Подібно фотографіям, він також допомагає нам черпати силу в своєму минулому. Він являє собою матеріальне втілення всього того хорошого, що з нами відбувалося. А за життя таких подій накопичується чимало. Він особливо буде корисний тим людям, які звикли робити акцент на негативних подіях. Звертаючи увагу і запам’ятовуючи тільки їх, ми суб’єктивно створюємо враження, що нічого доброго не було і немає. Але ж це не так! Допомогти згадати про все те хороше, що з нами було допомагає щоденник радісних подій.

13. Поміняйте щось зовні, якщо не можете змінити всередині. Іноді немає сил і бажання займатися якимись практиками, а відображення в дзеркалі наводить на ще більш сумні думки. Тоді саме час поліпшити це відображення, тоді дивись, і життя налагодиться. Найпростіший спосіб прикрасити своє обличчя – це посміхнутися. Якщо приводу для посмішки не перебуває як не шукай, скористайтеся допоміжними засобами: подивіться комедію, почитайте анекдоти, зайдіть на сайт приколів. Дивишся, через деякий час Ви і не помітите, як у Вас на обличчі заграє усмішка!

Ще один спосіб перетворити себе, яким часто користуються жінки – це відвідати салон краси, де можна повністю поміняти стиль (зачіску, макіяж, манікюр) і закріпити все це походом в магазин одягу. Але хто сказав, що те ж саме, але в меншому масштабі, не може зробити чоловік? Іноді зміна іміджу і йому не завадить. В крайньому випадку, виправлення внесених змін так відверне його увагу, що він і думати забуде про попередньому привід поганого настрою.

14. Секс – один з найприємніших способів поліпшити собі настрій, хоча і не найдоступніший. Під час сексу відбувається потужний викид гормонів в кров, активізуються центри задоволення. А приємна хвиля, яка проходить через тіло під час кульмінації, сприяє скиданню напруги і призводить тіло в розслаблений стан. Організм переживає такий потужний психофізіологічний струс, що його можна порівняти з форматуванням диска на комп’ютері, коли старі записи стираються і поверх них можна записати щось нове, набагато більш приємне. Хоча, звичайно, все залежить від того, чи справний був диск спочатку…

15. Смачна їжа завжди служила джерелом задоволення для душі і тіла. Але я поставив цей спосіб підбадьорити себе в самий кінець списку саме тому, що часто він несе одну шкоду. Ми починаємо заїдати всі свої неприємності, поступово стаючи все більш залежними від їжі.

З приводу поліпшення настрою через їжу, я думаю, що краще зосередитися на продуктах, хімічний склад яких стимулює вироблення в нашому організмі гормони радості. До них відносяться банани, ананаси, горіхи, полуниця, шоколад та інші какао-містячі продукти. Корисні будуть для цієї мети також вівсянка, коричневий рис і просо. А прянощі допоможуть Вам підбадьоритися, особливо перець чилі.

На закінчення, хочу сказати, що який би з перерахованих вище способів Ви не обрали або придумали свій власний, головне, щоб Ви пам’ятали, що Ви господар свого настрою і від Вас залежить те, який він у Вас буде, як і те, як Ви проживете своє життя: радіючи великим і маленьким успіхам або шкодуючи і переживаючи з приводу невдач.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар