Як пережити тяжкі часи.

pozytyvБуває так погано, що руки опускаються. Страх, ненависть, відчай накочують хвиля за хвилею, або стрес триває і триває, здається, йому не буде кінця. Як взяти себе в руки, заспокоїтися, знайти сили продовжувати жити?

Існує кілька практичних порад психологів, що можуть допомогти в цій ситуації.

 

1. Привчайте себе радіти
Наша здатність радіти – не що інше, як звичка. «Якщо ви не вмієте витягати позитивне з подій і запам’ятовуєте тільки погане, в мозку Не активуються нейронні шляхи, які відповідають за хороші новини», – говорить психотерапевт Філіпа Пері, автор книги «Як зберегти розум». – Якщо мозок не звик отримувати хороші новини, у нього немає нейронних шляхів, щоб робити їх самому «. Іншими словами, ми самі програмуємо своє самопочуття.
Оптимізм – справа практики.
Треба свідомо шукати, помічати і запам’ятовувати те, що радує, тоді хороший настрій буде з вами частіше, ніж поганий. Один зі способів – задавати позитивні питання, які відкривають – а не закривають – двері можливостей. Практично в будь-якій ситуації ви можете запитати себе: що хорошого є в цьому досвіді? Це швидкий спосіб змінити за допомогою почуття подяки свій настрій і думки.

2. Погане так само цінне, як хороше
«Можливо, ви боїтеся, що віра в краще зробить вас вразливим і притягне нещастя, – продовжує психотерапевт. – Ключ у тому, щоб привчати себе приймати почуття, які можуть поранити, а не уникати їх ».
Американський письменник, Нобелівський лауреат з літератури Тоні Моррісон дуже точно сказала про це: «Я хочу відчувати те, що я відчуваю. Те, що належить мені. Навіть якщо це не почуття щастя. Тому що ти – це все, що в тебе є ».
Соромитися або закреслювати свої переживання, тікати від них, тому що вони заподіюють біль, – значить застрявати в якомусь непрожитому досвіді, позбавляючи себе можливості отримати важливий урок, щоб він не повторився в майбутньому.

3. Здатися краще, ніж битися об стіну
У дуже старій книзі (1934 року видання) «Як навчитися керувати життям» священик Джеймс Гордон Гілко дає приголомшливу пораду. Коли переживаєш важкий життєвий досвід, перше спонукання – спробувати пояснити, знайти причину, чому сталося те, що сталося. Зазвичай це тільки провокує сум’яття, розпач і жалість до себе.
Більшість важких життєвих ситуацій неможливо пояснити – їх можна тільки перенести, пересилити і поступово забути. Як тільки ми залишаємо спроби знайти розумне пояснення, напруга всередині поступається місцем тиші, і вона допомагає нам знайти вихід.
«Чому для багатьох людей це так важко? – Запитує автор. – Тому що з дитинства нам говорили: перемогти – значить боротися і знищити. У молодості так і відбувається. Багато труднощів, з якими ми стикаємося в юності, як правило, не вічні, і поєднання героїчної хоробрості, твердої волі та наполегливості допомагає їх подолати. Але з віком ситуація змінюється. Ми виявляємо в нашому маленькому світі тюремні стіни, які не може зруйнувати ніякій град ударів. У цих стінах ми повинні провести свій день – щасливо або з ненавистю в душі. У нових обставинах ми повинні свідомо поміняти техніку юності. Потрібно домогтися перемоги, і при цьому не атакувати стіни, а приймати їх ».

4. Переносьте увагу з себе на інших
У християнстві один із способів відчути себе краще, коли вам погано, – помолитися про інших. Необов’язково бути релігійною людиною, щоб побажати щось хороше, проходячи повз незнайомця – і самому відчути полегшення.
Автор однієї статті в New York Times пише, що це допомогло йому справитися з панічними атаками. «Я сів на лавку в парку і став молитися … я молився про няню, яка штовхала перед собою коляску з малюком, про молоду жінку, яка здійснювала ранкову пробіжку поряд з ними, про маленького хлопчика, який крутив педалі велосипеда неподалік. Я молився, щоб кожен з них завжди мав те, що я бажав і для себе: здоров’я, мир в душі, фінансову стабільність. Зосередившись на інших, я зрозумів, що мої проблеми нічим не відрізняються від проблем інших людей, і вони перестали тиснути на мене ».

5. Любити, а не боятися
«Зрештою всі наші емоції зводяться до двох основних: любові і страху, – говорить психолог Ольга Прохорова. – Причому вони не можуть існувати в душі одночасно. У кожній ситуації ми робимо вибір: любити (вірити, приймати, вкладати, віддавати, піклуватися) або боятися (не довіряти, тікати, віднімати, нападати, маніпулювати) ». Якщо ви вибираєте любити, то витісняєте страх зі своєї душі, якщо навпаки – все глибше занурюється в пучину жаху, де немає місця любові.
Цю коротку мантру можна використовувати як аутотренінг, і кожен раз, коли накочує страх, можна говорити собі: «Я вибираю любити, а не боятися»

Оцініть статтю
Додати коментар