Як перестати пересолювати їжу

Як перестати пересолювати їжу
Всі знають, що сіль – це біла отрута. Але разом з тим мало хто прибирає сільничку зі свого столу і стежить за кількістю споживаної солі. Фахівці розповіли, як побороти цю звичку.

Для нашого організму сіль – це перш за все джерело мінералів: натрію і хлору. Натрій необхідний обмінним процесам всередині клітин і для підтримки самих різних тканинах і клітинах осмотичного тиску. Також він активізує травні ферменти і допомагає організму накопичувати рідина. А ось хлор ще бере участь в продукції шлункового соку.

Потреби нашого організму в солі можуть зрости на тлі занадто сильного потовиділення, блювання і проносу або при великих опіках на шкірі. У всіх інших ситуаціях зайва сіль лише підвищує ризики патологій серця і судин і затримує зайву рідини в тканинах організму. А при деяких хворобах і зовсім може вимагатися повне виключення солі з раціону.

Постійне пересолювання їжі – це просто шкідлива звичка, з якою при бажанні можна розлучитися всього за місяць.

Як скоротити кількість солі у раціоні

Фахівці дали прості поради, які допоможуть скоротити кількість солі у вашому раціоні.

  • Їжте менше їжі з натрієм. Серед продуктів головні джерела солі: хліб, ковбаса і сосиски, м’ясні консерви, тверді і плавлені сири, соління і консервовані овочі, солоні і копчені продукти, фастфуд. Мінеральна вода, яку багато п’ють замість звичайної води, теж дуже багата натрієм і іншими солями.
  • Не додавайте сіль під час готування страв. І досолювати їх треба відразу у себе в тарілці. Денна доза солі не повинна перевищувати 5 г.
  • Намагайтеся не пересолювати їжу. На порцію супу (250-500 мл) необхідно всього 1 г солі, для каші, м’ясних і овочевих страв (200 г) – 0,5 г солі.
  • Вибирайте сіль зі зменшеною кількістю натрію. Зазвичай в такому продукті більше солей калію і магнію, і він благотворно впливає на показники тиску, здоров’я серця і навіть зменшує кількість рідини, що затримується в організмі.
  • Поміняйте солоний смак на кислий. З цією метою в деякі страви замість солі можна додати лимон, лимонну кислоту, оцет (винний або яблучний).
  • Використовуйте трави і спеції. Щоб їжа не здавалася вам занадто прісною і позбавленою смаку, додавайте в неї більше різних спецій, трав, сухої і свіжої зелені.
ГАРМОНІЯ
Додати коментар