Як перестати бачити сни?

Як перестати бачити сни?Чому люди не хочуть бачити сни? Сновидіння майже завжди ґрунтуються на реальних подіях, тобто в них знаходить відображення все, що відбувалося з людиною наяву. Іноді сни включають в себе сюжети з життя минулих років, а іноді в них химерним чином переплітаються події та емоції минулого дня.

Якщо життя наповнене цікавими і позитивними моментами, то і сновидіння, в більшості випадків, будуть радісними і легкими. Однак сучасний темп життя змушує людину багато працювати і жити в стані хронічної втоми, часто провокує неспокійні, а іноді і кошмарні сни, що змушують прокидатися кілька разів за ніч. Після таких сновидінь багато хто відчувають себе розбитими, пригніченими, стривоженими, а особливо вразливі люди вважають, що поганий сон завжди сигналізує про швидку біду або неприємності.

Виснажливі сни, що повторюються кожну ніч, погіршують якість життя: вони знижують працездатність, а в деяких випадках сприяють розвитку невротичних станів і депресій. Саме тому, багато хто задається питанням – як спати без сновидінь, щоб висипатися і добре себе почувати?

Що потрібно зробити, щоб не снилися сни?

Відповідь на питання «Що потрібно зробити, щоб не снилися сни?» досить простий. Міцний, глибокий сон – це, в більшості випадків, сон без сновидінь. Людина запам’ятовує деталі сновидінь, які сняться під час поверхневої фази сну, а під час фази глибокого сну людина не запам’ятовує сновидінь — фактично, вона не бачить снів. Тому, для того, щоб перестали снитися сни, потрібно подбати про те, щоб міцно спати.

Для цього потрібно дотримувати наступні рекомендації:

  1. Свіже повітря благотворно впливає на нервову систему і прискорює процес засинання, тому перед сном корисно погуляти 15-20 хвилин.
  2. Останній прийом їжі має здійснюватися не пізніше, ніж за дві години до сну.
  3. Краще відмовитися від перегляду телевізора і тривалого сидіння біля комп’ютерного монітора, тому що це надає збудливу дію на нервову систему.
  4. Активний образ життя, заняття спортом і гімнастикою – запорука не тільки прекрасного самопочуття, але і спокійного сну.
  5. Краще надягати на ніч піжаму вільного крою, виготовлену з натуральних, приємних для тіла тканин. Одяг для сну теж впливає на характер сновидінь: якщо він занадто тісний або погано пропускає повітря, то може зробити сон поверхневим і неспокійним.
  6. Прослуховування спокійної, класичної музики, сприяє розслабленню і умиротворенню, а саме цей стан веде до безтурботного сну.
  7. Для того, щоб налаштувати організм на спокійний сон, важливо дотримуватися щовечірних ритуалів. Такими ритуалами можуть бути: прийняття розслаблюючій ванни, різні косметичні процедури по догляду за обличчям і тілом, нетривалий читання книги.
  8. Вживання трав’яних чаїв і настоїв з м’яти, валеріани, ромашки, звіробою, собачої кропиви, меліси – перевірений засіб народної медицини, так як вони мають виражений седативний ефект і роблять сон міцнішим.
  9. Медитація – дуже ефективний засіб зняття напруги, що забезпечує міцний сон. До простих медитативним технік відносяться: спеціальні дихальні вправи, медитація зі свічками, усвідомлення свого тіла і т. п.

Психоаналіз для міцного сну без сновидінь

Як же зробити так, щоб ніколи не снилися сни жахливого змісту, що викликають після пробудження негативні емоції? Перш, ніж думати про те, як позбавитися від сновидінь неприємного характеру, варто розібратися в причинах, які їх викликають.

Якщо перераховані вище рекомендації не допомагають домогтися міцного сну без сновидінь, то це сигналізує про більш глибокі проблеми особистісного характеру, а іноді і про нервове перенапруження або приховану депресію. Потрібно спробувати розібратися в проблемах, які не відпускають людину навіть під час сну. Для цього підійде метод, розроблений відомим психіатром Зигмундом Фрейдом.

Психоаналіз являє собою метод психотерапевтичного впливу, який застосовується для лікування нервово-психічних розладів. Фрейд вважав, що неспокійні сновидіння або нічні кошмари – це спосіб реалізації потреб підсвідомості, які в реальному житті придушуються соціумом.

Як відомо, підсвідомість «розмовляє» мовою символів і образів, які людина бачить уві сні. Якщо неприємні сновидіння, в яких один і той же сюжет, повторюються регулярно, то можливо, таким способом підсвідомість хоче повідомляти щось важливе або сигналізує про те, що в реальному житті щось йде не так. Потрібно спробувати розгадати «закодовану» уві сні інформацію і вжити заходів для вирішення проблем наяву. Систематична запис деталей, побачених нав’язливих сновидіннях, допоможе проаналізувати сон і зрозуміти, яку інформацію він несе.

Оцініть статтю
Додати коментар