Як оволодіти мистецтвом самонавіювання

Як оволодіти мистецтвом самонавіювання
Психологи переконані, що кожна людина коштує рівно стільки, у скільки сама себе оцінює. І в цій ситуації дуже багато залежатиме не тільки від самооцінки, але і від самонавіювання.

У якомусь сенсі самонавіювання визначає ставлення людини до дуже багатьох речей: спілкування з оточуючими, кар’єрними успіхами, власним самовідчуттям і т. д. Простий приклад: якщо ви вселите собі, що зможете виграти змагання, то краще до них підготуєтеся та насправді станете ближче до перемоги. А ось якщо ви занадто не впевнені в собі, то і ризик провалу виростає. Але ось у справі досягнення цілей, самонавіювання може не тільки допомагати, але і стає перешкодою.

Під самонавіюванням все частіше мають на увазі афірмації (уявна установка, яку рекомендується повторити багато разів). Тобто коли людина намагається вселити собі щось позитивне, вона повторює це кілька разів поспіль (від 2 до 20 разів на день). І це допомагає їй посилити віру в себе і власні можливості. Але тут, мабуть, люди діляться на два табори: перші вірять в силу думки, а інші вважають її плацебо.

Науковий журналіст Ерік Ванс організував ціле дослідження, що вивчало ефект плацебо, пов’язаний з самонавіюванням. Він прийшов до висновку, що самонавіювання відмінно працює, особливо у навіюваних і емоційних людей, але все ж не варто перекладати всю відповідальність на одну лише силу думки.

Ванс зазначає, що фахівці досі не з’ясували, чому одні хвороби і стани відмінно піддаються навіюванню, наприклад, депресія. А ось компульсивні розлади ніяк не реагують на читання афірмацій. Саме тому самонавіювання як і раніше залишається для науки загадкою. Але щоб хоча б спробувати використовувати цей метод собі на благо, дотримуйтесь кількох простих правил.

Розділяйте інформацію. Якщо ви прагнете наповнити своє життя позитивом, намагайтеся відсівати весь негатив, який до вас приходить. Спробуйте максимально налаштовувати себе на позитив.

Будьте поруч з однодумцями. Серед вашого оточення напевно багато песимістів і критиків, тому намагайтеся спілкуватися з людьми, які дарують позитивні емоції. І уникайте злих і «токсичних» людей.

Тренуйте гнучкість розуму. З обмеженим кругозором вам буде дуже складно розвиватися і йти вперед.

Вірте в силу думок. Думки матеріальні, тому якщо ви будете чекати поганого. Воно неодмінно відбудеться. Намагайтеся думати і налаштовувати себе тільки на хороше.

Важливо зрозуміти, що в основі самонавіювання – беззастережна віра в себе, і якщо самі не до кінця вірите в те, що намагаєтеся вселити собі, у вас нічого не вийде. Тому перш за все, будьте чесні з самим собою.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар