Як недосипання змушує вас їсти більше шкідливої їжі

Як недосипання змушує вас їсти більше шкідливої їжі
Поганий сон може зіпсувати не тільки ваш настрій, але і фігуру. Німецькі вчені встановили, що недосипання безпосередньо позначається на вашій тязі до шкідливої і калорійної їжі. Подробиці повідомляє Journal of Neuroscience.

В експерименті брали участь 32 молодих людини у віці від 19 до 32 років. Протягом двох вечорів вони приходили в лабораторію і вечеряли. Потім частина з них відправлялася додому спати, а друга залишалася в лабораторії і не спала майже цілу ніч. Наступного ранку усім добровольцям видавали суму в 3 євро і влаштовували для них на екрані віртуальний аукціон – демонстрували їжу і різні товари, питаючи, скільки грошей вони готові витратити на той чи інший.

З’ясувалося, що після однієї безсонної ночі учасники помітно підвищували свій інтерес до шкідливої і калорійної їжі. За допомогою МРТ вчені спостерігали за процесами в мозку випробовуваних в той момент, коли вони вибирали на екрані бажаний товар. Виявилося, що брак сну провокує аномальне збудження нейронів в мигдалеподібному тілі і гіпоталамусі, а також посилює сполучення між цими частками мозку.

Мигдалеподібне тіло грає ключову роль у формуванні наших емоційних реакцій і пошуку винагороди, а гіпоталамус контролює апетит. Додатково проведені аналізи крові показали, що на тлі недосипання в крові підвищується рівень гормону греліну, який також відповідає за апетит.

Тому вчені закликають людей, схильних до повноти, або тих, хто намагається скинути вагу, дуже уважно стежити за гігієною і якістю свого сну.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар