Як не заснути за кермом.

ne-zasnuty-za-kermomТривале перебування за кермом без відпочинку саме по собі небезпечно тим, що втомлений водій може заснути прямо за кермом. Всім зрозуміло, як це небезпечно і до яких наслідків це може призвести. Осінньо-зимовий час вдвічі небезпечніший: зменшення світлового дня підвищує сонливість, а несприятливі погодні умови, що не рідкісні в цей період, підвищують вірогідність аварійних ситуацій. Влітку поради автомобілістам також не зашкодять, оскільки багато виїжджають на відпочинок на власному транспортному засобі і дороги, часом, долають чималі.

Три головних поради для автолюбителів

  • Без крайньої необхідність намагайтеся не водити машину вночі, особливо після робочого дня (постарайтеся перед нічною поїздкою виспатися);
  • Не сідайте за кермо, якщо ви відчуваєте себе втомленим і ще до поїздки хочете спати;
  • Якщо під час поїздки ви почали відчувати втому, зниження уваги, відчуваєте, що очі почали закриватися, – негайно зупиняйтеся і відпочивайте, краще здрімніть. Навіть 15 хвилин сну допоможуть вам підбадьоритися.

Якщо їхати треба при будь-якому самопочутті водія

1. Ретельно сплануйте поїздку. Протягом доби є час, коли людину більшою мірою тягне на сон. Це часові періоди між 4-5, 10-11, 16-17, 22-23 годинами. Якщо є така можливість, намагайтеся не починати поїздку в цей час. Якщо ви знаходитесь в дорозі, то на вищевказані години призначте собі запланований відпочинок.

2. Якщо ви змушені довгостроково вести машину, намагайтеся не перебувати при цьому на самоті. Найефективніший спосіб не заснути – брати живу участь у бесіді. Але в поїздці з попутником є ​​й негативні сторони: якщо ваш пасажир засне, вас потягне в сон з потрійною силою. Можливо, ідеальним пассажиром стане штучний, якого намагаються розробити в дослідницькій лабораторії IBM: чудо техніки повинно розпізнавати мову, більше того, воно буде говорити саме, задавати питання і аналізувати отримані відповіді, за цими відповідями буде здатне зрозуміти, в якому стані перебуває водій. Якщо цей стан наближається до сну, віртуальний пасажир вживе заходів: перемкне станцію на музичному центрі, відкриє вікно або направить струмінь холодної води в обличчя водієві.

3. Якщо немає пасажира, спробуйте слухати аудіокниги або музику. Якщо ви самі будете складати аудіотеку, постарайтеся урізноманітнити музику, чергувати повільні і швидкі ритми, міняти гучність. Не варто слухати музику безперервно: обов’язково робіть перерви, щоб шум не став звичним і не перетворився на колискову. Рекомендується 45 хвилин музики і 45-хвилинна перерва.

4. Засинаєте від музики і прослуховування аудіокниг? Співайте самі. Втомитеся співати – налаштуйтеся на ті радіочастоти, де обговорюють цікаву вам тему, транслюють новини. Якщо ви любите вчитися, спробуйте зайнятися самоосвітою за кермом і, наприклад, вчити іноземну мову – є безліч курсів навчання, записаних на диски. Загалом, проявіть фантазію, придумайте собі заняття, яке б не давало вам нудьгувати в дорозі, не заважаючи зосередити свою увагу на дорозі.

5. Важливо для профілактики не тільки засинання, але і хвороб, пов’язаних з тривалим сидінням та перебуванням в одній позі (геморой, варикозне розширення вен та ін.), зупинятися кожні 150-200 км. Але не просто зупинитися, а обов’язково вийти з машини, розім’яти м’язи (втомлені від фіксованої пози) – зробити пару нехитрих фізичних вправ, подихати повітрям, після чого можна повернутися в машину і, якщо відчуваєте в цьому потребу, подрімати. Можна і перекусити. Підійдуть: сир або сир, яйця, овочі та зелень, кисломолочні напої. І, звичайно, шоколад або кави (чай).

6. Перед поїздкою і під час неї пийте напої, що містять кофеїн (не перестарайтеся!).

P.S. Ця порада категорично протипоказана тим, хто страждає від високого артеріального тиску, хвороб серцево-судинної системи, а також людям нервовим і легко збудливим і без цих напоїв.

7. Допомагає підбадьоритися холодне свіже повітря через відкрите вікно, ковток холодної води, умивання прохолодною водою. А от куріння навпаки, посилює втому.

8. Не захаращувайте салон і компактно пакуйте речі, якщо вирушаєте на авто у відпустку або переїжджаєте. Вам повинно бути зручно, ніщо не повинно заважати, тим більше закривати огляд, як збоку, так і до дзеркала заднього виду.

9. Не надто корисна звичка, але багатьом водіям допомагає, – в дорозі постійно жувати. Підійдуть насіннячка, кислі яблука, тверді кислі льодяники. Але ця звичка сприяє пошкодження емалі зубів і розвитку гастриту.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар