Як не треба планувати свій день.

planuvaty-svij-denВсі ми знаємо про те, що протягом дня для будь-якої справи є найсприятливіший час. Це як би основа всієї життєвої енергетики людини. Є найбільш сприятливий час для сну, для розумової роботи, для прийому їжі, для спілкування і розслаблення. Та людина, яка враховує свої біологічні ритми і робить те, що їй треба, в той час, коли це робити сприятливіше всього, живе набагато простіше і відчуває себе набагато краще, ніж та, хто цим ритмам противиться.

Про це написано десятки книг і сотні статей. Але всі ці керівництва не говорять про зворотний бік монети: найнесприятливіший час для різних дій. У цій статті я хочу розповісти вам про те, як не треба планувати свій день, щоб він не виявився контрпродуктивним.

7:00 – не турбуйтеся
Ранній ранок – оптимальний час для того, щоб налаштуватися на новий день, і найкраще його провести на позитиві. Але ранок зовсім не підходить для з’ясування відносин або передачі поганих новин. Згідно з дослідженнями вчених, саме в другій половині ночі і вранці серцево-судинна система максимально вразлива і, якщо, наприклад, ви хочете з ранку повідомити якісь неприємні звістки близьким, то при цьому ви ризикуєте їх здоров’ям (особливо це стосується літніх людей) . Якщо ж дійсно треба посваритися, то дочекайтеся полудня.

9:00 – не плануйте зборів
Більшість ділових людей вважають, що планерки треба влаштовувати на самому початку робочого дня, так би мовити, відразу брати бика за роги. Але, судячи за деякими даними, дев’ята ранку – марний час для проведення нарад, незважаючи на те, що одночасно цей період найбільш сприятливий для запам’ятовування і творчих справ.

Кейт Харріс, технологічний директор компанії WhenIsGood.net, що розробляє програмні продукти для планування зустрічей і нарад, розповів про дивовижні статистичні дані, отримані в ході аналізу більш 530000 створюваних за допомогою їх додатків подій. Як виявилося, більшість людей по приходу в офіс першим ділом налаштовані займатися тільки особистими справами і на будь-які пропозиції зустрітися раніше 10:00 схильні відповідати відмовою. Люди просто ще не прокинулися і вони намагаються використовувати перші години робочого часу або для пробудження і настрою, або для виконання найскладніших і термінових справ, від яких ніхто їх не буде відволікати. Проведення ж зібрань на самому початку дня не дає їм зосередиться і може на цілий день вперед вибити їх зі звичної колії.
12:00 – не тренуйтеся
У міських жителів, які бажають вести активний спосіб життя, часом настільки щільні графіки, що вони намагаються викроїти будь-який вільний шматочок часу для тренування. Багато людей влаштовують тренування в обідній час, в ім’я фізкультури жертвуючи і обідом, і можливістю перепочити.

За даними дослідників з Єврейського медичного центру Лонг-Айленда (Нью-Йорк) наші легені в середині дня втрачають силу. Як і все інше, вони підпорядковуються певному життєвому ритму і, якщо час з 16:00 до 18:00 – період максимальної активності легенів, то полудень – період максимального спаду. Звичайно, це не означає, що тренування в обід шкідливі для здоров’я (за умови що ви не тренуєтеся на повний шлунок), просто в цей час ви отримаєте ефект від тренування на 15-20% нижче, ніж якщо б ви займалися ближче до вечора.

А от увечері легкі працюють на повну силу і тренувальний ефект буде стовідсотковим.

13:00 – не намагайтеся дізнатися щось нове
Напевно ви уявляєте, як важко зберігати ясність мислення і концентрацію після полудня. Ми зазвичай схильні приписувати таке «залипання» рясному прийому їжі в обід і в цьому є певний сенс. Однак і без обіду наш розум не зможе працювати на повну потужність відразу після полудня – такі його життєві ритми. На початку другої половини дня в нашому тілі незначно падає температура, приблизно так само, як це відбувається в нічний час. Знижена температура ж, як відомо, призводить до сонливості. Є вихід? Звичайно ж, це сієста – післяобідній сон, настільки улюблений в середземноморських країнах. Тому найкраще, що ви можете зробити – це подрімати і відновити свої сили.

Якщо ж ви продовжуєте боротися зі спанням (а ви саме цим і займаєтеся, б’юся об заклад), то хоча б не намагайтеся напружувати мозок. Час після полудня – найгірший для запам’ятовування і прийняття рішень протягом усього світлового дня.

17:00 і далі – не намагайтеся пити каву
У деяких моїх знайомих є одна звичка – відзначити закінчення роботи за чашкою ароматної кави. Вважається, що це допомагає підбадьоритися після важкого дня. Тим часом, на думку вчених з Детройта, всього лише одна чашка кави випита після шістнадцятої години здатна позбавити вас цілої години для відновлення вночі; по-простому кажучи, ви або не виспитеся, або проспите довше, ніж вам дійсно потрібно. Кофеїн, як відомо, є палицею з двома кінцями – він сильно тонізує нервову систему, і якщо в першій половині дня негативні його ефекти не сильно помітні, то ввечері він дуже боляче б’є по вашому сну. Навіть якщо ви випили кави за 5-6 годин до сну.

Оцініть статтю
Додати коментар