Як не набрати вагу під час вагітності

Як не набрати вагу під час вагітності
Безумовно, всі жінки різні. Тому під час вагітності одні набирають по кілька десятків зайвих кілограм, інші обмежуються самим мінімумом. Важливо розуміти, що в підсумку набір ваги при вагітності залежить від сукупності факторів. В першу чергу, впливає генетика. Далі, те, як і чим харчується вагітна жінка. І вже в останню чергу, який вона веде спосіб життя.

Для того, щоб набрати ваги стільки, скільки потрібно вам і малюкові, ні більше, ні менше, спробуйте дотримуватися кількох правил, вони не надто затьмарять вам життя, але зате допоможуть зберегти фігуру після пологів.

Під час вагітності хочеться їсти просто невблаганно. Під час вагітності хочеться їсти просто невблаганно. Тут ще добродушні близькі з пиріжками, булочками, запеканочками.

Мовляв, люба, їж тепер за двох. Звичайно, натиск такий стримати складно. І потім, коли ще, як не в період вагітності, дозволиш їсти собі без обмежень і про фігуру не думати?

Якщо ви все ж не хочете набрати дуже багато зайвого, а після вагітності відчувати докори сумління, при цьому сидіти на жорстких дієтах, необхідно з самого початку стежити за тим, що потрапляє до вас в рот.

Наша порада – намагайтеся більше їсти нежирних молочних або м’ясних продуктів, а також овочі та фрукти. Солоденьким балувати себе можна тільки раз на тиждень не пізніше 4-х годин вечора. Якщо дуже сильно хочеться їсти, тоді гризіть морквину. І корисно, і смачно. Таким чином, наша перша порада звучить так: контролюйте свій апетит.

Якщо до цих пір у вас немає електронних ваг, терміново придбайте. Тому що це найчесніший помічник у боротьбі за ідеальну фігуру. З ранку раз на тиждень зважуйте себе дорогоцінну.

Про те, яка існує норма збільшення ваги, вам розповість лікар. Як правило, в залежності від терміну вона коливається в межах 300-500 грам в тиждень. Ваша мета – намагатися не виходити за них. Якщо все ж є перевищення, в цьому випадку подумайте, чи правильно складений ваш раціон. Якщо сила волі і стан дозволяють, проводите розвантажувальні дні. Наприклад, на сирі, кефірі або курячій грудці. Таким чином, наш висновок такий: стежте за набором ваги за допомогою ваг.

Ви носите обручку? Прекрасно. Вона вам підкаже, коли в організмі порушений водний баланс. Набряки при вагітності, на жаль, – річ не просто часта, але досить небезпечна. Вони відбуваються через гормональні перебудови в організмі жінки і можуть значно нашкодити майбутній дитині, якщо їх не контролювати.

Щоб цього уникнути, щоранку, як тільки прокинулися, знімайте колечко з пальця; якщо це вам легко вдається, значить, набряків немає. Якщо ж кільце раптом не знімається, намагайтеся після 18.00 вечора не пити. Майте також на увазі, що набряки часто є ознакою зайвої ваги. Отже, радимо вам стежити за набряками і своєчасно їх контролювати, щоб підтримувати стан організму в нормі.

Крім того, кисень і рух будуть збільшувати метаболізм в організмі і спалювати зайві калорії. Займатися чи ні під час вагітності спортом – справа ваша.

Але гуляти потрібно однозначно. Чим більше, тим краще. Прогулюючись неспішним кроком, вивчайте околиці, дихайте свіжим повітрям і насолоджуйтеся своїм чудовим становищем. Крім того, кисень і рух будуть збільшувати метаболізм в організмі і спалювати зайві калорії. Так що наша чергова порада – регулярно гуляйте на свіжому повітрі.

Для того, щоб стежити за своєю вагою, дієтологи радять завести харчовий щоденник. Це може стати для вас хорошою звичкою в період вагітності. За допомогою нього ви будете знати, чим харчуєтеся, через що додаєте у вазі або, навпаки, худнете. Також записуйте в щоденник параметри грудей, живота, рук (над ліктем 5 сантиметрів) і ніг (над коліном 5 сантиметрів). Якщо ваші показники коливаються від 2-3 см зі знаком плюс, це означає, що все добре, ситуація під контролем, ви швидко повернете форму після пологів. Наша наступна порада – заведіть харчовий щоденник.

Для ознайомлення наведемо приріст ваги в період вагітності (приблизно). Це:

Дитина – 3,3-3,5 кг
Дитяче місце – 0,4-0,7 кг
Амніотична рідина – 0,9 кг
Збільшення матки – 0,9-1,00 кг
Молочні залози – 0,5 кг
Обсяг крові матки-1,2 кг
Клітинна рідина – 1,5 кг
Жирова тканина – 2,2-3,5 кг
Загальний приріст: – 9,1-15,2 кг

Вагітність – зовсім не хвороба, навпаки, це нормальний стан жінки, яке закладено самою природою. Після пологів, якщо харчуватися правильно і не переїдати, зайвий жир повинен піти. Щоб йому в цьому допомогти, не забувайте про бандаж, фізичні вправи і правильне харчування.

І не забувайте, що збільшуєма при вагітності вага – це, в першу чергу, зовсім не зайві кілограми.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар