Як навчитися управляти своїм часом.

keruvaty-chasom.jpgКожен день ми прокидаємося і кудись біжимо, поспішаємо, намагаємося переробити купу справ, а часу катастрофічно не вистачає. Цей стан знайомий кожному в тій чи іншій мірі. Час стрімко несеться вперед і прожитих хвилин вже не повернути назад. Як же навчитися не витрачати його на порожні і непотрібні справи?

Існує багато способів управління часом, що дозволяють підвищити продуктивність, зберегти сили і нерви. Розглянемо деякі з цих способів, що набули найбільшого поширення.

  • Складайте план того, що потрібно зробити протягом дня, тижня, місяця. Періодично звіряйтеся з планом і відзначайте те, що вже встигли зробити. Вчіться виділяти найважливіше, групувати схожі справи в блоки, розбивати великі завдання на більш дрібні. Аналізуйте, видаляйте зайве. Заведіть щоденник і записуйте всі справи в нього.
  • Проаналізуйте, на що ви витрачаєте свій час. Візьміть зошит і запишіть все чесно, подумайте, куди він йде даремно. Дуже часто ми витрачаємо дорогоцінні хвилини на дзвінки, сидіння в соціальних мережах, асьці, куріння. Постарайтеся звести до мінімуму дані відволікаючі фактори або відмовитися від них зовсім. Відмовтеся від телевізора або постійного перебування в інтернеті, і ви здивуєтеся, скільки у вас багато вільного часу.
  • Час, проведений у транспорті, автомобільних пробках, в очікуванні когось використовуйте з користю. Прочитайте книги, які давно хотіли прочитати. Якщо немає можливості читати, слухайте. У наш час є багато спеціальних додатків, які вам у цьому допоможуть.
  • Наведіть порядок на своєму робочому місці. Дуже часто ми витрачаємо час на пошуки потрібного документа, ручки або інших необхідних нам речей. Найпотрібніші предмети тримайте завжди під рукою.
  • Вченими доведено, що наш мозок найкраще працює вранці, тому найскладніші або неприємні справи робіть вранці, а решту дня зможете витратити на більш приємні і легкі справи.
  • Боріться зі своєю лінню, але не впадайте в крайнощі. Дуже часто люди обмежують себе у всьому, відмовляючись від музики, походів у кіно, спілкування. Не відмовляйтеся від відпочинку, поєднуйте приємне і корисне. Невеликі перерви в роботі допоможуть освіжити ваш мозок, привести в порядок думки і почати працювати більш спішно. Заняття спортом можна, наприклад, поєднувати з прослуховуванням улюбленої музики або переглядом цікавої передачі.
  • Навчіться говорити «ні». Дуже часто ми беремо на себе стільки роботи, що не можемо з нею впоратися. Навчіться відмовлятися від тієї роботи, яка до вас не відноситься.
  • Шукайте собі помічників. Якщо це можливо, переадресуйте деякі справи комусь іншому. В якості помічників можуть також виступати різні корисні програми, записна книжка, смартфон, електронна пошта.
  • Встановлюйте термін виконання роботи. Чіткі терміни дозволяють підвищити продуктивність. Згадайте студентів під час сесії. Жорсткі часові рамки мотивують працювати не відволікаючись.
  • Деякі справи можна автоматизувати, щоб не відволікатися на них постійно. Наприклад, можна встановити програму, яка буде повідомляти про нові листи, щоб не перевіряти поштову скриньку постійно.
  • Вчіться у професіоналів. Напевно є більш досвідчені люди у вашій сфері. Вчіться у них, нові знання та вміння допоможуть виконувати вашу роботу швидше і продуктивніше.
  • У деяких людей багато часу йде на підйом вранці. Будильник дзвенить, а ми перевертаємося на інший бік і продовжуємо спати. Привчіть себе вставати відразу по дзвінку будильника, так ви уникнете запізнень і отримаєте додатковий час. Постарайтеся лягати спати не пізніше 23:00. Людина, яка добре висипається, працює набагато продуктивніше.
  • Якщо взялися за щось, то робіть відразу і не відкладайте справи на потім. Відкладання справ у довгий ящик ні до чого доброго не приведе. Якщо це можливо, робіть все заздалегідь. Відкладені справи дуже часто переходять у категорію «терміново», коли відкладати більше немає можливості, і ви кидаєтеся робити все і відразу, відчуваючи стан стресу і хвилювання. Якщо будете братися то за одне, то за інше, навряд чи зможете домогтися чогось.
  • Позбавляйтеся від непотрібного. Викидайте зайвий сміття на робочому столі, старі папери, видаляйте непотрібні листи, повідомлення на телефоні. Все це уповільнює ваш рух вперед.
  • Структуруйте інформацію. Інформація, розібрана на комп’ютері по окремих папках, розкладені в шафі документи в певній структурі або просто упорядковані речі на вашому робочому місці – все це допоможе заощадити час при пошуку чогось важливого.

Можливо, у вас не все відразу буде виходити. Не здавайтесь. Як тільки управління часом увійде в звичку, ви відчуєте себе більш спокійною, успішною і урівноваженою людиною, ви будете менше схильні до стресів і зітхнете з полегшенням.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар