Як навчитися розуміти іншу людину.

rozumityВеликою мудрістю життя є розуміння того, що ви бачите і сприймаєте світ інакше, ніж його сприймають інші. А велика задача в житті полягає в тому, щоб навчитися розуміти людей. Адже зрозуміти людину іноді не так просто.

Скільки разів у житті, після спілкування з ким-небудь, ви говорили собі або оточуючим вас людям: “Я не можу повірити в те, що вона це сказала» або «Чому він ніяк не може зрозуміти, що те, що він робить – це неправильно? ” і так далі, і так далі.

Ми часто діємо виходячи тільки з наших уявлень про те, як саме життя має відбуватися і як інші повинні діяти або реагувати на наші слова і справи. А коли справи йдуть не “по-нашому” або оточуючі нас люди діють не так, як ми думаємо – це приводить нас до розчарування.

Уявіть, яким було б ваше життя, якби ви могли прийняти або зрозуміти чужу точку зору. Як правило, в більшості випадків ми вважаємо себе правими в якій-небудь ситуації. Іноді ми все-таки можемо побачити іншу точку зору, але, здебільшого, останнє слово все одно залишається за нами.

Поради, як навчитися краще розуміти людей

Ось кілька порад, які допоможуть вам зрозуміти точку зору іншої людини.

Зрозумійте, що інша людина твердо вірить, що вона все робить правильно (хоча ми можемо думати, що вона просто божевільна). Це вже великий крок вперед, який допоможе вам подивитися на ситуацію під іншим кутом. Не існує нічого поганого в тому, щоб зрозуміти, що всі інші теж мають рацію в своїх власних головах.

Погодьтеся, що інші люди мають свою власну думку і свій спосіб робити щось. Замість того щоб думати, що тільки ваш шлях є правильним і що всі інші не праві – визнайте, що в інших є свій власний шлях.

Не приймайте все особисто. Це дуже і дуже складно, особливо коли ми з’ясовуємо стосунки з нашими близькими та родиною. Найважче – це подолати те, коли хтось поруч з вами, здається, навмисно шкодить вашим почуттям. Ви повинні усвідомити, що це їх реальність і, можливо, вони дійсно не знають, як змушують вас почуватися.

Тому, не думайте, що інші люди знають, як ви себе почуваєте. Вони цього не знають. Ми можемо тільки припускати, що інші думають про те, як їх слова або дії впливають на нас.

Те, як ви бачите світ може бути відмінним від того, як інші сприймають його. Ми всі люди з різними поглядами на світ. Зрозумійте, що в інших є свої власні думки, почуття і уявлення про ситуації, які відрізняються від наших.

А що, якщо ви проведете тиждень, просто спостерігаючи за тим, що відбувається навколо вас? Просто станьте спостерігачем інших людей і їх життя. Звучить просто, однак це цікава практика, яка допоможе вам краще розуміти людей.

Будувати відносини з іншими і розуміти людей – одне з найбільш складних завдань у житті. Це вельми непросто. Подивіться на це так – ми всі є частиною великої родини. Ми всі абсолютно різні і це робить життя дуже цікавим. Було б вам цікаво жити, якби вас оточували тільки ваші двійники?

Якщо ви можете визнати, що всі ми унікальні і у всіх нас є відмінності, це буде першим кроком до вашої особистої свободи. Це не легке завдання, однак, якщо ви день у день будете слухати і намагатися розуміти людей, ви будете перебувати на шляху до щасливого життя.

Оцініть статтю
Додати коментар