Як навчити новонародженого більше спати вночі.

yak-navchyty-novonarodzhenogo-bilshe-spaty-vnochiУ новонароджених відсутній чіткий вроджений механізм, який би налаштовував їх на відповідний режим. Немовлята протягом доби сплять і не сплять, коли доведеться. Потрібен час і розумна політика з боку батьків, щоб привчити їх спати в основному вночі.

Звикнути до режиму дитині допоможе різке розходження між укладанням її на денний і нічний сон. Перед нічним сном скупайте дитину і переодягніть в нічний одяг. Годуйте її востаннє перед нічним сном в її кімнаті. Укладайте в ліжечко, а не в коляску.

Перед сном постарайтеся, щоб малюк відригнув все повітря до сну.

Ретельно сповийте дитину разом з руками – тоді вночі не заважатимуть посмикування рук і ніг і вона не буде прокидатися навіть у фази неглибокого сну.

Затемніть кімнату. Всі немовлята час від часу протягом ночі відкривають очі, в темряві їх увагу не будуть залучати видимі предмети. Але все ж тримайте включеною тьмяну лампочку – тоді ви зможете обслуговувати дитину вночі, не включаючи яскравого світла.

Переконайтеся, що в кімнаті тепло. Холод розбудить дитину, якщо вона спить неглибоко. При глибокому сні малюк не прокинеться і це буде небезпечно для його здоров’я. Але не перестарайтеся. Дитині не повинно бути жарко. Має бути розумна комфортна температура.

Немовля обов’язково прокинеться вночі, оскільки ще не може обійтися довго без їжі і пиття. І вам доведеться до нього вставати. З цим нічого зробити не можна.

Але ось що ви можете зробити, – так це заздалегідь створити собі вночі максимальний комфорт. Тому ввечері підготуйте все, що може знадобитися вночі, щоб не довелося серед ночі з дитиною на руках судорожно шукати суху пелюшку або памперс. Тоді ж увечері домовтеся, хто буде цієї ночі вставати до дитини.

І ще. Розбудіть дитину для пізнього годування ввечері, перед тим як самим лягти спати. Якщо ви будете чекати, поки маля прокинеться, ви загубите час свого сну.

Коли дитина заплаче, відразу підійдіть до неї, щоб вона не встигла розкричатися і відчути себе кинутою. Але не грайте з нею, не розмовляйте, поки годуєте. Вдень годування можна перемежовувати з грою і спілкуванням, вночі – це тільки їжа. Робіть нічні годування по можливості коротше і спокійніше.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

six + eight =