Як навчити дитину говорити?

rozmovaДитина починає говорити раніше у родині, де з нею багато спілкуються і намагаються збагатити її життя враженнями.

На мій погляд, навчання мови починається з перших днів життя, а зовсім не в трирічному віці, коли батьки раптом помічають, що дитина погано говорить. Неможливо навчити малюка заговорити за кілька днів, процес цей досить довгий.

Перше, що вчить дитину мови – це сама мова. Якщо близькі люди, особливо мама, звертаються до малого, задають питання і самі ж на них відповідають, співають пісеньки і читають книжки, малюк набирає необхідний досвід, щоб колись заговорити. Недарма народна традиційна творчість створила безліч примовок і приспівок для дітей. Слова в них повторюються, а це дуже важливо, щоб малюк намагався їх повторювати і добре запам’ятовував.

Друга важлива умова, щоб навчити дитину говорити – це багатство вражень. Для дитини 1-2 років вже недостатньо її кімнати з улюбленими іграшками. Це хоч і цікаво, але вже знайоме. А ось все нове – поїздка на дачу або прогулянка в парку, відвідування зоопарку або лялькового театру – може підштовхнути мовчуна до самовираження.

Уділяйте більше часу грі з дитиною, повторюйте і озвучуйте всі ді , які ви робите в грі. Описуйте предмети, їх властивості і що ними можна робити. Прив’язуйте слова до предметів, слово без предмета для дитини не існує.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар