Як налагоджувати відносини і уникати незручних моментів.

nalagodzhuvaty-vidnosyny-i-unykaty-nezruchnyh-momentivВи опинилися на банкеті і сподіваєтеся зустріти якихось нових класних людей, які були б корисні для вашої кар’єри. Ви берете келих, відходите в кут, оглядає кімнату, але не бачите нікого знайомого. Через деякий час ви вирішуєте все-таки представитися сусіду і по черзі розповідаєте один одному про свою роботу. Потім один з вас вибачається і йде в туалет, а в результаті ви знову опиняєтеся в кутку.

Знайома ситуація?

Повністю запобігти таким незручним моментам неможливо, але є кілька методик, що дозволять вам пом’якшити або скоротити їх. Джон Леві, засновник конференції Influencers, навчився долати свою природжену боязкість – він став головою еклектичної мережі професіоналів, в яку входять Нобелівські лауреати, володарі «Греммі» і олімпійські чемпіони. У своїй квартирі він проводить зустрічі, де цікаві люди можуть познайомитися і налагодити контакт самим випадковим чином.

Леві ділиться порадами про те, як краще вибудовувати відносини з людьми і уникати незручних моментів.

1. Важливо, щоб у вас було про що поговорити, крім роботи

Якщо ви хочете уникнути болісного і незручного мовчання – наприклад, в переповненому ліфті по шляху на конференцію, – тримайте в голові щось цікаве, про що можна поговорити.

Більшість людей не вміють цікаво спілкуватися, говорить Леві. Ось чому він просить своїх гостей здебільшого утримуватися від обговорення їх професійних занять. Коли ви знайомитеся з якоюсь новою людиною, не заводьте знову цей безглуздий переказ вашого резюме і тим більше не обговорюйте погоду. Відразу починайте реальну розмову, яка могла би відбутися у вас з другом.

Якщо така ідея змушує вас понервувати, підготуйте заздалегідь тему, про яку можна поговорити, радить Леві. «У мене завжди напоготові історія про щось, чим я недавно займався, або думка про книгу, яку я зараз читаю», – говорить він.

2. Знайомство з людиною має стати унікальним спогадом

Буває, що ви ніяк не можете згадати, що за людина перед вами, хоча знаєте, що ви вже кілька разів спілкувалися. Напевно це траплялося і з вами, і ви відчували жахливу провину. Один відомий музикант, регулярний гість Леві, каже, що його вражає пам’ять Джона. Але Леві пояснює, що у нього немає ніяких особливих талантів у цій галузі: він навмисно створює ситуації, які допоможуть йому запам’ятовувати імена й обличчя. «Наша пам’ять в основному візуальна і вона включається, коли відбувається щось нове, чіпляюче, – говорить він. – Якщо я дуже хочу налагодити контакт з людиною, я намагаюся спровокувати якийсь пам’ятний момент, який ще й може стати якоюсь традицією »- сьорбнути текіли з новим знайомим або послати спільне селфі нашому спільному другові.

3. Розкажіть виразну і переконливу історію

Не відволікайтеся від основної теми, коли говорите – в такі моменти люди відвертаються і перестають вас слухати. Коли ви розповідаєте якусь історію, у вас повинен бути зрозумілі тези і якийсь пам’ятний висновок або жарт в кінці. Це кращий спосіб запам’ятатися людям.

4. Не нав’язуйте себе

«Одна з моїх фундаментальних помилок в самому початку полягала в тому, що я вважав: людям подобається те ж, що подобається і мені», – говорить Леві. Він брав на себе роль «старшого брата» і підштовхував своїх знайомих-інтровертів поводитися так само, як він – як екстраверт. Він, наприклад, змушував боязку людину переказувати цікаву історію перед великою аудиторією. І це було для нещасної людини жахливим дискомфортом.

Все це стосується і знайомства. Запитайте у людей дозволу, перш ніж представляти їх один одному. Пам’ятайте: змушувати людей поводитися певним чином – не ваша справа.

5. Не бійтеся виглядати по-дурному

Це не означає, що потрібно вести себе як ідіот; але якщо ви хочете розвивати відносини з новими людьми, потрібно проявляти сміливість. Леві говорить: «Я думаю, що дуже успішними стають тільки ті люди, які реально готові виглядати ніяково або ганебно. Як Річард Бренсон». Напевно у вас будуть моменти, коли ви не будете виглядати настільки дотепною і вражаючою людиною, як вам хотілося б. І тоді просто треба зрозуміти, в чому саме ви прокололися, і наступного разу постаратися виступити краще.

6. Зустрічі повинні бути короткими

Якщо ви зустрічаєтеся з кимось з робочого питання за обідом, за кавою або випиваєте разом, не зволікайте, не чекайте моменту, коли у вас закінчаться теми для розмови. Якщо ви тільки знайомитеся з кимось, ця зустріч не повинна йти більше 45 хвилин, каже Леві. А в ідеалі – півгодини. «Краще, щоб розмова закінчилася, коли у вас ще є про що поговорити, і є відчуття, що вам варто зустрітися і поспілкуватися ще раз, ніж коли ви відчуваєте, що вичерпали всі теми», – говорить Леві.

7. Навчіться закінчувати бесіду

«Колись мені було жахливо-жахливо ніяково закінчувати розмову, – зізнається Леві зі сміхом. – Ці останні моменти бесіди визначають те, яким вас запам’ятають люди, тому варто навчитися закінчувати зустріч гідно»- не виглядати грубим або надто різким.

Якщо це телефонна розмова, дочекайтеся деякої паузи і потім дайте знати, що вас чекає якесь інша справа і що вам дуже сподобалася розмова. Розкажіть співрозмовнику, що з ним було приємно спілкуватися і що ви ще зв’яжетеся з ним або з нею з якихось питань.

На особистих же зустрічах Леві завжди намагається ще раз зустрітися очима з людиною, з якою попрощався, щоб не було відчуття, що він від неї тікає.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар