Як налагодити сімейні стосунки з чоловіком?

Як налагодити сімейні стосунки з чоловіком?Причини охолодження будь-яких шлюбних відносин однакові і в той же час для кожної сім’ї різні. У одних любов заїв побут, інші страждають від постійного безгрошів’я, треті просто перестали розуміти один одного, а у четвертих проблеми почалися з народженням дитини. І хоча на весіллі кожен обіцяв бути разом і в горі, і в радості, на практиці це відбувається далеко не завжди.

Проблеми накопичуються, за ними подружжя перестають розрізняти сімейне щастя, до якого вони прагнули, забувають про кохання, на якому будували свій шлюб. І якщо в цьому випадку залишити все, як є, то не за горами розлучення.

Так чому ж відносини стають гірше? Як налагодити стосунки з чоловіком? Що заважає жити щасливо і любити один одного як раніше?

Причини охолодження стосунків у шлюбі

 • Роби так, як я хочу

«Нічого, він виправиться, я його перероблю», — самовпевнено заявляє наречена, коли рідні або близькі згадують про недоліки її нареченого. У таких відносинах від любові є тільки назва, оскільки любов – це безумовне й безкорисливе прийняття партнера цілком, разом з плюсами і мінусами його натури і характеру. Жодній жінці не вдалося переробити навіть самого слабохарактерного чоловіка. Це треба запам’ятати і керуватися цим правилом все життя. Характер людини формується до 5-7 років, після цього можлива тільки коригування поведінки, звичок. Доросла людина може прийняти самостійне рішення і змінитися. Тому змусити чоловіка робити це, тим більше переробити самій дружині не вдасться.

 • Не лізь, я сама

Деяких дівчат матері виховують з думкою, що чоловік – це не доросла самостійна людина, а нерозумна дитина, яку треба вести, направляти, виховувати. Анекдот про те, що у заміжньої жінки завжди є мінімум одна дитина — та, яку народила свекруха, — міг бути б смішним, якби не приховував у собі справжньої сімейної трагедії.

Чоловіком намагаються керувати, його влаштовують на роботу, його змушують піти з роботи, чоловіка виганяють з кухні, тому що «все спалить», не дають брати немовля на руки, тому що «упустить», контролюють його витрати, забираючи зарплату і видаючи йому потім «на проїзд». А потім скаржаться подругам, що з нього порошинки здували, а він пішов.

 • Якби не ти…

Людина взагалі – істота невдячна і заздрісна. Сидячи на роботі, жінки з заздрістю дивляться на молодих мам із малюками, вважаючи, що тим вже напевно легше, ніж вимушеним дні безперервно просиджувати в офісах. Дивлячись на бездітну дівчину, що виходить з роботи, багатодітна мати зітхає: адже дівчина може бути цілий вечір вільна, а у неї прання колготок, уроки з старшим, кубики з середнім, нічний плач молодшого. Заміжні заздрять тим, хто бавиться в клубах незаміжнім, незаміжні сумують наодинці у святкові дні.

І це виливається у закиди дружин, які заявляють чоловікам, що якщо б не вони, то дружини робили кар’єру, отримували чергову освіту, вчили б іноземні мови, подорожували по світу і взагалі рівень життя у них було б набагато вище. Такі жінки чомусь не враховують, що подорожувати і освоювати мови можна вдвох з чоловіком, а вчитися можна дистанційно – було б бажання. Ні, набагато простіше заявляти, що всі подруги живуть краще, а я гірше, тому що у мене такий поганий чоловік.

 • Я на тебе кращі роки…

Ця причина перегукується з попередньою. Ніхто не гнав жінку в РАЦС, ніхто не змушував її під загрозою життя виходить заміж. Напевно, вона сама бажала цього шлюбу і хотіла одягти на палець заповітну обручку. Так чому тоді слідують закиди в тому, що на цього чоловіка були витрачені кращі роки життя, а він залишився невдячним? Справа тут не в чоловіці, а в ненормальному нездоровому ставленні до чоловіка, до шлюбу і до самої себе. Жінка намагається виставити себе жертвою, яка віддала все, а подяки натомість не отримала. При цьому зазвичай не уточнюється, що таке – «все», яке вона віддала, і в чому саме має виражатися подяка.

Звичайно, ці приклади перебільшені. Але в кожному з них є неабияка частка правди для більшості сімей. Чому жінки зляться на своїх чоловіків, навіть якщо розуміють, що не праві? Тому що, по-перше, так звикли, що так виховали, і ми спостерігаємо подібну поведінку в сім’ях своїх рідних і знайомих, а по-друге, жінки просто не знають, що робити, коли побут заважає відносинам, як налагодити стосунки з чоловіком після сварок.

Що робити, коли побут заїдає любов?

Не треба впрягатися в усі справи одночасно і одноосібно. Розподіляйте справи між усіма членами сім’ї, але не намагайтеся спихнути на них абсолютно все. Навіть дворічна дитина в змозі поставити на свою полицю свої черевички, скласти в ящик іграшки і витерти – нехай не дочиста — серветкою розлите молоко. Більш дорослі діти зможуть купити додому хліб, винести сміття, полити квіти і витерти пил з меблів. З чоловіком перерозподіляйте приготування їжі, миття підлоги, посуду, унітазу, раковин та іншої сантехніки. Прибирання з чищенням меблів, пранням штор і вибивання килимів проводьте разом. Якщо дозволяють кошти, заведіть собі «помічниць» — мультиварку, мікрохвилівку, посудомийну і пральну машини, робот-пилосос. Це здорово полегшити життя всій сім’ї.

Обов’язково робіть собі «виїзні» вихідні. Навіть у чисто прибранному будинку можна занудьгувати, якщо не отримувати нових вражень. З дітьми можна піти на сімейний мультфільм, в зоопарк, в музей або поїхати на екскурсію за місто. Удвох можна відвідати фільм або спектакль категорії «18+», посидіти в ресторані або просто прогулятися по нічному місту.

Дуже важливо підтримувати чоловіка в його починаннях. Не потрібно чинити йому перешкоди або сумніватися в його здібностях. Мудра жінка з самого непоказного чоловіка може зробити короля, дурна жінка обріже крила самому обдарованому, якщо, звичайно, він не здогадається піти від неї раніше, ніж це відбудеться.

Як налагодити сімейні відносини після сварок і скандалів?

 • Насамперед потрібно згадати старий-старий анекдот, в якому психолог радить жінці при поверненні чоловіка додому полоскати горло ромашкою. Іншими словами, потрібно просто більше мовчати. Не починайте сварки і розбори самі – подумки полощіть горло, а можете робити це в буквальному сенсі: наберіть воду, чай або відвар будь трави в рот і мовчіть. Те ж саме робіть, коли чоловік за звичкою провокує вас на скандал, – мовчіть.
 • Приберіть егоїзм з вашого ставлення до чоловіка. Він хоче піти до друзів без вас? Нехай іде. Від того, що він проведе час з друзями, ваш шлюб н завалиться. Але він також не стане міцніше, якщо чоловік, поступившись вашому скигленню або умовлянням, залишиться вдома і просидить півдня з незадоволеним виглядом.
 • Припиніть робити йому зауваженя. Займіться краще собою. Ви теж далеко не ідеал, тому завжди є над чим попрацювати. Почніть качати прес або бігати на найближчому стадіоні, відвідуйте курси іноземних мов або кулінарної майстерності, так просто зробіть будинку генеральне прибирання і викиньте все зайве, то накопичилося за довгі роки на антресолях і балконі.
 • Станьте більш самодостатньою, не чіпляйтеся за руку чоловіка в будь-яких ситуаціях. Навчіться приймати рішення без порад з чоловіком, мамою або подругами і несіть за них відповідальність. Це одна з найголовніших якостей дорослої і психологічно зрілої людини.
 • Заведіть собі правило: домашні справи – для дому, робочі справи – для роботи. Те ж саме стосується проблем, переживань. Все, що відбувається вдома, в сім’ї, має в ній залишатися. Неприпустимо розумній жінці виносити на загальне обговорення з колегами сімейні негаразди. Точно так само не потрібно приносити додому поганий настрій з роботи. Діти і чоловік не винні в тому, що на вас накричав начальник або з вами посварилася колега клімактеричного віку. Відокремлюйте не тільки мух від котлет, але і сім’ю від роботи.

Що ще потрібно для щастя в сім’ї?

 • Обов’язково ведіть повноцінне сексуальне життя. Інтимна близькість необхідна для нормальних здорових стосунків в сім’ї. Ні в якому разі не шантажуйте чоловіка сексом, не робіть секс предметом заохочення, а відсутність сексу – предметом покарання. Якщо чоловік відчуває проблеми інтимного плану або вам стала неприємна близькість, варто відвідати лікаря. Якщо проблема виявиться не рівні фізіології, а на рівні психології, то допоможе вирішити її психолог чи сексолог.
 • Не дозволяйте стороннім людям втручатися у ваші з чоловіком стосунки. Сторонніми вважаються в цьому випадку всі: батьки, родичі, сусіди, друзі, сусіди, приятелі. Шлюб укладається між двома людьми, значить, проблеми повинні вирішуватися ними двома. Якщо необхідно втручання, то нехай воно буде кваліфікованим, — лікарське, сексологічне, психологічне, психотерапевтичне.
 •  

  Фінансове благополуччя відіграє важливу роль для сім’ї. Суттєвий відсоток розлучень припадає на ті сім’ї, в яких рівень життя низький, а витрати не завжди покриваються витратами.

 •  

  Житлові умови – такий же важливий елемент, як і гроші. Проживання з батьками погіршує життя молодої сім’ї, той чоловік, який привів сім’ю в будинок своїх батьків, залишається великою дитиною, він не приймає самостійних рішень і більше занурений у батьківську сім’ю, ніж у власну сім’ю. Більш того, присутність батьків, на думку психологів, робить молоде подружжя схожими на брата з сестрою. А таке ставлення один до одного не сприяє вибудовування нормальних міжстатевих відносин та веденню сексуального життя. Важливо жити окремо від батьків, нехай навіть на знімній квартирі. У будь-якому випадку сім’я від цього виграє.

 •  

  Проблеми зі здоров’ям не повинні замовчуватися, але і зациклюватися на них не потрібно. Якщо один із подружжя хворий хронічно, інші члени сім’ї повинні рахуватися з цим, надавати йому необхідну допомогу. Але при цьому неприпустимо маніпулювати домочадцями, спекулюючи своїм здоров’ям. Це робить мікроклімат в будинку нездоровим і псує стосунки між усіма проживаючими в будинку.

Ці правила налагодження відносин з чоловіком прості, але саме тому їх важко дотримуватися. Якщо причина вашого розладу в іншому, то встановіть її і спільно попрацюйте над її усуненням. Будь-яку спільну проблему можна вирішити тільки разом.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар