Як на роботі встигати більше, працюючи менше

Як на роботі встигати більше, працюючи меншеТрапляються на роботі такі ситуації, коли стає зрозуміло, що вчасно вдома тебе сьогодні чекати не варто. Але не потрібно перероблятися, краще використовувати перевірені методи підвищення власної продуктивності. Як на роботі встигати більше, працюючи менше, дізнаємося в цій статті.

52 хвилини на роботу і 17 хвилин на відпочинок

Неодноразово проводили дослідження, які довели, що таким правилом керується багато дуже продуктивних і успішних людей. Спеціально розроблений додаток дозволив відстежити робочий розпорядок найбільш продуктивних користувачів. Як з’ясувалося, вони в середньому працюють близько 50 хвилин, після чого собі не відпочинок відводять близько 17 хвилин і знову в бій.

Підтвердити дані можна і рядом інших досліджень, які довели ефективність частих невеликих перерв у роботі, бо вони дозволяють знизити рівень стресу. Наприклад, якщо під час ланчу робити невелику прогулянку, то після обіду будеш відчувати себе набагато краще, якби ти не виходив з офісу.

З іншого боку такий підхід до 17-хвилинних перерв щогодини багатьом може здатися малореалістичним, бо за день на відпочинок відводитися близько двох годин. З іншого боку без таких перерв не обійтися, якщо доводиться займатися чимось дуже складним і швидко виснажливим.

Також дуже ефективним відпочинком можна назвати і перегляд кумедних відео на YouTube. Це здорово підбадьорює людину і дозволяє їй продовжити роботу з удвічі більшими зусиллями.

Розбавляємо рутинні заняття правильною музикою

Не завжди, особливо якщо робота належить складна і виконати її потрібно в найкоротші терміни, приємно слухати дурні історії колег по роботі. Багато хто, звичайно, встромляють навушники і голосніше включають улюблених музичних виконавців.

Але, як з’ясувалося, – це теж не зовсім ефективно, тому що коли ти чуєш улюблені треки, ти на них також відволікаєшся. Улюблена музика більше заважає, аніж допомагає. Інша справа, якщо просто включити розслаблюючу музику, з якою тебе нічого не пов’язує. Найкраще допоможуть сконцентруватися на роботі звуки навколишньої природи.

Ховаємо мобільні телефони

Думаю, не варто нагадувати, наскільки згубно впливає на роботу щогодинний перегляд нових у стрічці новин в улюбленій соцмережі. Як вже неодноразово доведено дослідженнями, мобільні телефони дуже відволікають при роботі. Здавалося б, на СМС відповісти коштує всього кілька секунд, проте ще в кілька разів більше часу знадобиться, щоб знову сконцентруватися на робочому процесі. Та й помилок допускається в кілька разів більше, коли часто відволікаєшся на мобільний телефон.

Потрібно знайти для себе найбільш продуктивний час

У кожної людини найпродуктивніший час свій. Комусь дуже круто працюється з самого ранку, ще не встигнувши допити першу чашку кави. Деяким же краще дається робота після щільного обіду, іншим же, навпаки, спати хочеться.

Відслідкувати такий час досить просто і краще всього, щоби найскладніші завдання припадали саме на цей період підвищеної активності. У період продуктивності не варто займатися чимось маловажним, наприклад відповідями на листи, тому як після прийде період зниженої активності, від чого кількість виконаної роботи буде набагато менше.

Потрібно готуватися до наступного робочого дня

Як радять фахівці, перед відходом з роботи, важливо скласти собі невеличкий план дій на завтра. На це йде зазвичай не більше пари хвилин, бо ти налаштований на роботу, а не на відпочинок. Витративши пару хвилин вчора, сьогодні тобі це допоможе зекономити від півгодини і більше часу, тому що ти вже будеш знати, що тобі потрібно зробити в першу чергу, а що може почекати. Список потрібно писати таким чином, щоб у ньому було кілька звичайних справ, які не мають обмежених термінів, але також у списку повинні бути і ті завдання, які потрібно вирішити в першу чергу.

Необхідно провести аналіз тих факторів, які тебе відволікають від роботи

Буває, працюєш над важливим проектом і йде все дуже добре, ти продуктивний як ніколи, але тут у двері стукає твій колега по роботі. Він відверне тебе всього на півтори хвилини, але повернути себе у минуле продуктивне русло вже не виходить.

Таких відволікаючих факторів може бути дуже багато, а тому буде дуже добре провести якийсь експеримент, записуючи на аркуш паперу всіх і все, що тебе за день відволікає. Часто можна прийти до висновку, що основний відволікаючий чинник один і той же день у день. Його вплив необхідно усунути або скоротити до мінімуму. Це дозволяє значно поліпшити продуктивність протягом дня.

Дуже важливо намагатися дотримуватися цих способів, адже самі по собі вони не складні, а в перспективі дозволять вам заощадити багато часу і сил, витрачених на виконання щоденних робочих обов’язків.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар