Як кинути палити і не поправитися

Як кинути палити і не поправитися
Багато хто з нас дають собі слово – кинути палити. І, як правило, дата імовірно повинна наступити завтра, в понеділок, з Нового року… що ж нам заважає? Для багатьох кинути палити заважають побоювання, що обов’язково розповнієш. У цьому є частка правди…

Є кілька причин набору ваги після розставання з цією шкідливою звичкою:

  1. Нікотиновий голод схожий на звичайний голод. Після кидання курити колишній курець починає багато їсти, намагаючись заглушити цим самим бажання покурити. Зазвичай куріння знижує відчуття голоду. Курця не так мучить відчуття порожнього шлунка перед їжею. Дієтологи кажуть, що куріння змінює інстинктивну потребу в їжі. Іншими словами, курці воліють страви з більш вираженим смаком, налягають на жирне, скорочуючи споживання солодкого.
  2. Обмін речовин у кинувшої палити людини поліпшується і їй потрібна менша кількість їжі, ніж раніше. Зазвичай людина продовжує їсти як раніше, тим самим перевищуючи потрібну кількість калорій. Нікотин збільшує витрату енергії: одна пачка сигарет в день спалює 200 калорій.
  3. Колишній курець намагається замінити психологічну залежність від сигарет цукерками і льодяниками. Якщо кожен раз замість сигарети з’їдати по цукерці, то за день можна з’їсти порядком солодощів, від чого вага так само може додатися.
  4. Стимулюючи вироблення нейрогормона серотоніну, нікотин дає сплеск енергії, про який потім так довго з жалем згадують колишні курці. Якщо кинути палити, не змінюючи режиму харчування, додаткові кілограми майже гарантовані.

За статистикою, в перші два роки після відмови від куріння жінки в середньому набирають 3,8 кг (у чоловіків ця цифра нижче – 2,8 кг). При цьому деякі колишні курці поважчають на 13 кг (10% від загальної кількості), а деякі – менше ніж на 3 кг (50%). Зазвичай люди починають повніти через два місяці після позбавлення від згубної звички. Ризик набрати вагу після кидання куріння залишається 2 роки.

Проте, не варто одночасно кидати курити і сильно обмежувати себе в їжі, сідати на дієту. Кинути палити – вже стрес для організму. А подвійний стрес пережити значно важче. Ризик зірватися зростає вдвічі. Бажано просто трохи змінити свої шкідливі харчові звички, щоб різко не набрати вагу.

Найпростіше намагатися не їсти шкідливу їжу протягом 3-х годин до сну, їсти натуральні продукти замість консервантів, не об’їдатися і намагатися більше рухатися, займатися спортом. Досліди показали, що вітамін С допомагає боротися з нікотиновою залежністю. Тому, кинувши палити, приймайте вітамін С. А для зняття стресу і гарного сну допомагає мінеральна вода з підвищеним вмістом магнію або магній в таблетках.

Паління, безумовно сприяє схудненню, правда, ціною здоров’я ваших легенів, серця, зубів і шкіри. Але не варто починати курити, щоб схуднути. Шкоду, котра наноситься здоров’ю викурюємою за день пачкою сигарет, можна порівняти з 40-50 кіло зайвої ваги.

Цілком можливо, що, включивши сигарети в свій раціон, ви будете споживати менше калорій, замінивши «перекури» з чаєм і солодкими булочками справжніми чоловічими перекурами з горами недопалків і густими клубами диму.

Але якщо ви, помітивши, що ваші зуби раптом пожовкли, неприємно пахне з рота, волосся стали ламкими і тьмяними, обличчя більше схожий на висушений лимон, голос став хрипким, очі постійно червоні і сльозяться, щось не те серце, та ще й, переконавшись в тому, що зайві кілограми, випирають з-під блузки, нікуди не поділися, вирішите кинути палити, тут–то вас і чекає страшне розчарування – ви втягнулися.

Якщо ви все ж почали курити, сподіваючись позбутися зайвих кілограмів, беззастережно кидайте. Пухкі рум’яні щічки і апетитна фігурка куди більш приємні, ніж зсохле пожовкле обличчя і поцятковане хворобами тіло.

Для жінки куріння особливо шкідливо. Так, при першій затягуванні дере в горлі, збільшується частота серцевих скорочень, з’являється противний присмак у роті, з’являється кашель, запаморочення, нудота і можлива блювота. Молода дівчина не може не помічати, що у неї з’являється кашель (особливо вранці), з’являється осиплість голосу, запах з рота, шкіра стає в’ялою, жовтіють зуби і взагалі дівчина виглядає старше своїх ровесниць. З-за шкоди куріння у жінок підвищується частота запальних захворювань, що призводить до безпліддя.

Німецький лікар-гінеколог Бернхард, обстеживши близько 6 тисяч жінок, встановив, що безпліддя спостерігалося у жінок, що палять, в 42%, а у некурців – лише в 4%. Тютюн дає 96% викиднів, 1/3 недоношених дітей. Табак руйнує і тих, хто палить, і тих, хто народжується від курців, і тих, хто знаходиться поруч з курцями. Жінки, що палять, як правило, рано старіють, у них передчасно настає статеве в’янення.

Отже, якщо ви зважилися позбутися цієї шкідливої звички, спочатку усуньте основну небезпеку, що загрожує вашому здоров’ю, – киньте курити! А потім вже боріться із зайвими кілограмами скільки душі завгодно.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар