Як краще почати день.

yak-krashhe-pochaty-denЯк ми зазвичай зустрічаємо новий день? Прокидаємося під звук ненависного будильника, дозволяємо собі подрімати ще кілька хвилин, іноді знову засипаємо, потім підскакуємо, розуміючи, що часу на збори залишилося обмаль, бігаємо по квартирі, намагаючись робити кілька справ відразу, і вилітаємо за двері. Біжимо наввипередки з часом і нарешті опиняємося на своєму робочому місці. Полегшено зітхаємо — тепер можна трохи перепочити.

Однак ранковий поспіх вже зробив свою справу — настрій залишає бажати кращого. Похапцем ми щось забули, про щось не подумали, щось не зробили і тепер весь день будемо пожинати плоди своєї незібраності  та обіцяти собі, що завтра все буде інакше. Але змінити свої звички та вирватися із зачарованого кола вдається небагатьом.

Але, припустимо, ми прокидаємося легко і вчасно, а настрій все одно безрадісний. Бо про що ми думаємо, ледь струсивши з себе сон? Про те, що вчора косо подивився начальник і запросив сьогодні зайти до нього на розмову? Або про те, що колеги розкритикували нашу нову стрижку? Або про проблеми з банком, школою, мамою, які належить вирішити? З самого ранку ми придавлюємо себе негативом і не чекаємо від нового дня нічого хорошого і, по суті, самі робимо все для того, щоб він не задався.

Але ж все може бути по-іншому…

1. Мотивуємо себе

Відкривши очі, не заводимо уявний монолог: «Як же не хочеться вставати, тому що погода мерзенна, тому що сьогодні понеділок, тому що все погано, жахливо, все пропало…». Продовжуючи у тому ж дусі, ми коли-небудь дійсно переконаємо себе, що жити шкідливо. Адже, як відомо, думки матеріальні.

Найбільш перше, про що ми повинні подумати і чим себе переконати — «Життя прекрасне!». Воно коротке, але чудове, і тоді, як за помахом чарівної палички, у поле нашого зору почнуть потрапляти чудові речі, адже позитив притягує позитив. Що нас сьогодні чекає доброго? Швидше на кухню заварювати ароматний чай або каву! Скоріше в ванну — запах нового гелю для душу бадьорить і піднімає настрій! Улюблені парфуми, улюблені джинси, сміх дитини, побачившої перший сніг, — чим не привід для гарного настрою?

Можна промовляти при пробудженні афірмації, що налаштовують нас на позитивний лад: «Все буде добре, у мене все вийде, я вірю в себе, я можу реалізувати свої цілі». В інтернеті можна знайти поради, як правильно складати мотивуючі і життєстверджуючі афірмації, щоб вони працювали.

Індійський духовний лідер Ошо (при народженні Чандра Мохан Джейн), створив своє вчення, відоме як вчення Ошо, що включає в себе елементи буддизму, християнства, йоги, суфізму, даосизму, дзен та ін., говорив: «якою б не була реальність, вона хороша. Любіть її, радійте їй… Просто насолоджуйтеся тим, що відбувається — воно, і ніщо інше, відбувається прямо зараз. Завтра, може, щось зміниться та буде інше, тоді насолоджуйтесь ним. Післязавтра трапиться щось третє. Насолоджуйтеся третім. Не порівнюйте з минулим… Живіть в цю мить». «Люди сприймають все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. Сміх так же святий, як і молитва», — писав він.

«Вчіться знаходити в житті радість — це найкращий спосіб привернути щастя… Женіть від себе злість — ось найкращий спосіб триматися подалі від біди», — радив китайський мудрець.

Повіримо мудрецям і почнемо свій день з радості…

2. Дякуємо світу за все, що у нас є

Подумаємо про тих, кого ми любимо, і подумки подякуємо собі, світу, Всесвіту, вищім силам за те, що вони у нас є. З вдячністю згадаємо хороше, що з нами сталося. Це не обов’язково повинні бути глобальні події, це можуть бути і маленькі радості, доставлені нам друзями і близькими і виражають їх любов до нас.

Головне — дякувати щиро, від усієї душі. Англійський письменник Даніель Дефо вважав, що «скарги людей на те, що життя нестерпне, … відбуваються тільки з-за того, що вони не вміють дякувати за те, що мають».

На слова подяки піде небагато часу. Цілком достатньо кількох хвилин. Інакше ми можемо поринути у спогади, а потім і в солодкий сон.

До речі, налаштовувати себе на позитив і вимовляти слова подяки не обов’язково лежачи в ліжку. Це можна робити під час ранкової медитації, яка займає 10-15 хвилин. Звичка медитувати робить нас більш спокійними і організованими.

3. Прокидаємося самостійно

Лікарі не рекомендують прокидатися під дзвінок будильника — це провокує стрес. Організм ще спить — і тут у відповідь на раптовий гучний звук відбувається викид адреналіну, людина різко схоплюється, спросоння не розуміючи, в чому справа. Такий підйом шкідливий для здоров’я.

Краще всього навчитися прокидатися самостійно. Це легко, потрібно лише лягати спати в один і той же час. Організм сам визначить, скільки часу йому необхідно для того, щоб відновитися, — 5, 6 годин або 9. На «навчання» піде приблизно місяць. Важливо прокинутися між двома фазами глибокого сну — тоді не буде відчуття, що не виспався, яке виникає у людей, прокинувшихся насильно, під звук будильника. Адже він може продзеленчати в той час, коли людина занурена у глибокий сон. Саме тому буває легше прокинутися, наприклад, в 6.30, а не в 7.00. І саме тому, дозволивши собі поспати ще трохи після дзвінка будильника, ми прокидаємося розбитими і втомленими.

Письменник Мілан Кундера з цього приводу зауважив: «Люди не цінують ранку. Через силу прокидаються під дзвін будильника, розбиваючий їх сон, як удар сокири, і відразу ж вдаються до сумної суєті. Скажіть, яким може бути день, розпочатий настільки насильницьким актом! Що повинно відбуватися з людьми, які щодня за допомогою будильника отримують невеликий електричний шок! Вони день у день звикають до насильства і день у день відучуються від насолоди».

4. Потягуємося, робимо самомасаж, пробуджуємо сенсорні відчуття

Різке вставання шкідливо для серця: під час сну частота серцевих скорочень мінімальна, а ми його раптово змушуємо активно працювати. Тому потягуємося — будимо м’язи, мозок, серце; позіхаємо — будимо дихальну систему; кілька хвилин гладимо долонею за годинниковою стрілкою живіт, масажуємо мочки вух.

Відразу після пробудження не рекомендуються складні фізичні навантаження, зарядка і контрастний душ — ситуації, які організм розцінить як стресові. Душ кращий теплий або з незначною зміною температури води.

5. Снідаємо правильно

Шлунок ще спить, тому не потрібно напівсонним заштовхувати в себе їжу тільки тому, що «так потрібно». Вставши з ліжка, рекомендується випити півсклянки або склянку теплої води з лимоном і чайною ложкою меду, щоб запустити роботу шлунково-кишкового тракту, а через півгодини — поснідати. Зрозуміло, не тим, що залишилося від вчорашньої вечері. Каша з фруктами і горіхами, яйце, сир зі сметаною, куряча грудка або риба, приготовані з вечора, сир, хлібці, лаваш, у який можна швидко загорнути ту ж грудку з овочами і сиром, зелені коктейлі — ідеї для корисного сніданку.

Як варіант, вранці, поки не розгулявся апетит, можна з’їсти яблуко, банан, йогурт, а більш серйозний сніданок відкласти на годину-півтори (якщо дозволяє час).

6. Чи нам потрібна зарядка?

Як вже згадувалося, складні фізичні навантаження з ранку ні до чого. Вони являють собою не зарядку, а тренування, що передбачає розминку, і на все це потрібен час, якого так не вистачає вранці.

Зарядку теж не радять робити раніше півгодини після пробудження. Легка зарядка з поворотами, нахилами, присіданнями, махами руками займе 10-15 хвилин.

Ті, хто з ранку має достатньо часу, можуть відправитися на пробіжку. Але знову ж таки не раніше півгодини після сну. Тренування серця, легенів, судин, прискорення обмінних процесів — ось користь, яку вона приносить.

7. Відкриваємо вікна

Влаштуємо в квартирі 5-хвилинний протяг, який наповнить її киснем, адже за ніч його явно поменшало. Він же провітрить кімнати і від накопиченої негативної енергії. Ми відразу відчуємо себе свіжіше і бадьоріше. Можна постояти на балконі, подихати ранковим повітрям — і сон як рукою зніме, а ми будемо готові до нового дня.

8. Трохи пройдемося

Напевно, це дивно чути тим, кому вранці хронічно не вистачає часу на збори, хто прибігає на роботу в останню хвилину. Але варто спробувати — на ранкову прогулянку піде 15-20 хвилин, які ми, зазвичай, не помічаючи, бездарно витрачаємо незрозуміло на що. Під час прогулянки можна згадати про справи, які нас чекають, про своїх цілі і завдання. Крім того, прогулянка — хороша профілактика серцево-судинних захворювань.

9. «З’їмо жабу»

Американський оратор-мотиватор Брайан Трейсі написав книгу «Залиште гидливість, з’їжте жабу». Один із способів, як усе встигати, запропонованих Трейсі, — спочатку зробити найважливішу і найбільшу справу, не відкладаючи її в довгий ящик. Очевидно, Трейсі орієнтувався на слова Марка Твена: «Якщо з ранку з’їсти жабу, залишок дня обіцяє бути чудовим, оскільки навряд чи з вами надалі станеться щось гірше».

У більшості людей найпродуктивніший час настає через одну — три години після пробудження. Тому важливо їх правильно витратити: не на порожні розмови і листування, не сидіння в соцмережах, а з найбільшою продуктивністю. Тоді і ввечері не виникне відчуття, що день пройшов даремно.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар