Як контролювати негативні емоції.

negatyvni-emotsiyПрояв емоцій і почуттів відіграє важливу роль у взаємодії кожної людини із зовнішнім світом. Емоції допомагають і світові зрозуміти те, про що хочеться сказати. Але у сьогоднішньому світі важливою якістю серйозної людини є, навпаки, вміння стримувати себе незалежно від ситуації. І якщо хтось вправно володіє собою, з нього вийде ідеальний керівник чи успішний бізнесмен.

Самоконтроль, так само як і прояв емоцій – це запорука психологічного здоров’я людей. Іноді необхідно виплеснути агресію або показати гіркоту втрати, але через невміння виражати себе найчастіше людина наштовхується на нерозуміння навіть близьких людей. Тому нерідко люди соромляться своїх переживань та емоцій, подовгу зберігаючи в собі багато негативу.

Помилково вважати, що прояв тих чи інших почуттів – це слабкість. Гнів, радість, біль є природними реакціями для людини і в психології існує дві точки зору на вміння стримуватися. Хтось із фахівців вважає, що необхідно проявляти себе тільки по необхідності, а хтось наполягає на тому, що самовираження позбавляє від нервової напруги і агресії.

Вираз себе і своїх почуттів залежить від індивідуальних особливостей кожної особистості і умов її існування, як вдома, так і в робочій обстановці. Наприклад, люди творчих професій, віддаючи натхнення своєї професії часто в звичайному житті схильні до сплесків роздратування. Це характеризує їх не як невихованих людей, а як представників певного темпераменту, що є вродженим і протягом життя не змінюється. Знаючи свої особливості можна навчитися контролювати різні прояви емоцій, щоб вони не заважали нормальному існуванню в соціумі.

Як навчитися керувати емоціями

    • Якщо вам наступили на ногу в громадському транспорті, нахамили в магазині, грубо відповіла колега и т.д., не давайте волю своєму першому пориву: кинутися в бій. Повільно порахуйте про себе до 10, зазвичай після цифри «десять» вам вже не захочеться грубити або скандалити.
    • Намагайтеся триматися подалі від негативу. Щоразу, вирушаючі за покупками на ринок, ви приходите звідти роздратовані, бо знову поскандалили з ким-небудь з продавців? Купуйте продукти в супермаркеті, через інтернет-магазин або попросіть іншого члена сім’ї взяти на себе цей неприємний для вас обов’язок.
    • Візуалізуйте виниклу емоцію. Уявіть, що в вас зароджується  гнів у вигляді вогню, а потім уявіть, як потужна хвиля води обрушується на нього, не залишаючи навіть вуглинки.Робіть таку вправу регулярно і «гасити» негативні емоції буде з кожним разом все простіше.
    •  Навчіться шкодувати того, хто викликав у вас негативні емоції. Тільки пильніше придивіться, наприклад, до своєї начальниці, що регулярно виводить вас із себе. Хвора стара жінка, без чоловіка, без сім’ї, чіпляється за цю роботу, тому що вдома її ніхто, крім котів, не чекає. Та її єдина радість – спровокувати вас на гнів. Так чому б не позбавити її останньої відради?
    • Правильно виходьте з конфліктів. У маршрутці вас штовхнула жінка і замість того, щоб вибачитися, сказала щось грубе. Наплюйте! Через дві зупинки ви вийдете і більше ніколи не побачите цю хамку, а вона так і залишиться товстою неосвіченою бабою з купою г…

Правильне управління емоціями – вихлюпуйте цю гидоту! Навіть, якщо ви навчитеся чудово керувати своїми почуттями, то життя все одно буде підкидати вам ситуації, впоратися з якими досить важко. Особливо глибоко ранить незаслужена образа. Іноді ніяк не виходить пробачити і викинути її з серця.

Позбутися від особливо настирних емоцій можна за допомогою:
– Биття тарілок. Купуйте дешевий сервіз і розбийте один предмет за іншим у дворі приватного будинку когось із своїх друзів.
P.S. Tільки прибрати за собою не забудьте!
– Ігри в боулінг або дартс.
– Танців. Візьміть друзів і рушайте з ними в нічний клуб або на дискотеку і танцюйте, поки ноги не почнуть боліти.
– Крику. Використовуючи такий тип терапії, краще попередити сусідів, щоб вони не викликали міліцію.
– Занять спортом. Тренування вдома або в спортзалі повинні взагалі увійти для вас в звичку. Користь від них для боротьби зі стресом, здоров’я й фігури величезна.
– Тривалої прогулянки на свіжому повітрі.
– Cпалюванням своєї образи. Так-так, старий добрий трюк з написанням своєї кривди на листочку папері і ритуальним спалюванням його працює як і раніше .
– Зміни обстановки. Поїдьте в інше місто в компанії друзів або побудьте на самоті хоча б на вихідних. Додому ви повернетеся зовсім в іншому настрої.

Коли з емоціями не виходить впоратися без допомоги ліків – це сигнал того, що необхідно звернути до фахівця. Іноді такі прояви людського організму можуть говорити про серйозні проблеми з психікою, які відбиваються як на самій людині, так і на всій її родині. І весь час вважати, що причина агресії від втоми і конфліктів – це глухий кут, що не вирішує нічого.

Проблеми можуть лежати набагато глибше і, врешті-решт, загнати людину в кут власних відмінних жахів, з яких потім не так просто вийти і потрібна допомога психолога, а також лікування в умовах стаціонару.

Оцініть статтю
Додати коментар