Як емоційно справлятися з відсутністю результатів.

Як емоційно справлятися з відсутністю результатів.«Люди переоцінюють те, що вони можуть зробити за рік і недооцінюють те, що можуть зробити за п’ять років».

Тоні Роббінс

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, що єдина річ, яка стоїть між вами і досягненням мети — це терпіння? Кожна людина згадає випадки, коли вона кидала розпочату справу. Це могло бути прямо біля фінішної риси, але, що більш іронічно, вона про це не знала. Адже часто ми залишаємо те, чим займаємося, коли немає відчутного прогресу.

Найбільш злободенний приклад — вивчення англійської мови. Багато хто робили хоча б одну спробу її вивчити, але потім охолоджувались. Чому? Будь-яка велика мета складається здебільшого з рутини, в ній відсутній зворотний зв’язок.

Важливість маленьких кроків

Велика мета складається з тисячі маленьких кроків до неї. Вкрай важливо постійно собі це нагадувати. Ми так звикли задовольняти свої потреби миттєво, що не здатні зазирнути на кілька місяців вперед, не кажучи про роки. Терпіння не вистачає дочекатися навіть завантаження веб-сторінки. А секрет успіху криється у зворотному. Ілон Маск сказав про нього досить просто: «Я просто працював по 15 годин на добу на протязі кількох років».

Результати завжди нерівномірні. У цьому місяці ви бачите і відчуваєте поступ, а на наступний виникає неясне відчуття, що нічого не виходить. Правдиве воно чи ні, важко сказати. Але одне точно — кинувши, прогрес помітніше не стане. Всупереч поширеній думці, почати завжди легше, ніж продовжувати. Коли ви починаєте роботу над великим проектом, вам є що сказати, ви наповнені енергією і мотивовані. З кожним днем ви чітко розумієте, що все не так просто. Зникає романтика і юнацький запал, енергія виснажується, мотивація кудись пропадає.

Візьміть також до уваги, що роботи завжди виявляється більше, ніж спочатку планувалося. У цьому випадку на допомогу прийде терпіння і тільки терпіння. І нехай на цьому етапі ви не здатні до творчих проривів, але починаєте терпляче займатися рутинними справами. Ви редагуєте текст замість написання сюжету, налажуєте розуміння між співробітниками замість пошуку бізнес-рішень, доводите до досконалості свій старий музичний твір замість створення нового. Ваш внутрішній локомотив замість повної зупинки всього лише уповільнює хід. А на наступний день вам буде легше збільшити швидкість, так як рух йде по інерції.

Важливість емоцій

Вам потрібно бути готовим насамперед емоційно, тому що саме емоції володіють вами в момент відсутності результатів. Перш ніж взятися за справу, що вимагає місяців роботи, нагадайте собі про те, що спади і регреси неминучі. Як ви поведете себе в такій ситуації? Опустите руки і впадете у відчай? Або просто нагадаєте собі, що це тимчасово і будете емоційно підготовлені?

Будь-яка людина може зробити багато, якщо перебуває в потоці або якщо у неї є натхнення. У цьому стані вона зовсім не потребує жодних стимулів, просто із задоволенням береться за справу. Коли настає регрес і результатів не видно, саме емоційна стійкість допомагає не опустити руки.

Важливість розуміння набуття досвіду в процесі роботи

«Головне – вплутатися в бійку, а там подивимося», — відомі слова Наполеона, які слід повторювати кожному, хто почав роботу над довгостроковим проектом. Ви ніколи не зможете продумати все, знову і знову будуть виникати підводні камені, а проблеми будуть з’являтися там, де їх не чекали.

Якщо ви починаєте роботу над книгою, важливо розуміти, що незалежно від поточного досвіду, потрібно буде багато чому навчитися в процесі. Так завжди буває під час виконання проектів, що мають відношення до творчості.

Ви будете представляти собою одну людину до написання книги і зовсім іншу по кінцівці. Проблема багатьох людей у тому, що вони цього не розуміють. Вони не розуміють того, що при роботі над проектом ви будете змушені вчитися багатьом новим речам. І це абсолютно нормально. Якщо ви виконали великий проект і залишилися точно такою ж людиною, значить ви робили тільки рутинну роботу.

Важливість усвідомлення цінності проекту

Перед тим, як почати глобальну роботу, запитайте себе, чи варто це запланованого часу і чи буде воно коштувати того, щоб цей час подвоїти або потроїти. Дайте відповідь на це запитання ще до того, як приступите до роботи. Багато людей ставлять собі нереальні терміни виконання проектів. Чи варто потім дивуватися, що вони так і залишаються незавершеними?

Ви можете поставити собі три неймовірно амбітні цілі, пристрасть до яких не пройде з роками і працювати над кожною з них рівно стільки, скільки буде потрібно. Адже воно того варто.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар