Як досягти цілісності і позбутися від непотрібної суєти

Як досягти цілісності і позбутися від непотрібної суєти

Почуття власної недосконалості турбує нас мало чи не з самого дитинства. Це відчуття того, ніби з нами щось не так. Ніби нам чогось не вистачає, або що ми в цьому світі втрачаємо щось дуже важливе.

Це почуття самотності і відсутності контакту з іншими людьми. Відчуття того, що ми не вписуємося в своє оточення. Нам здається, що ми йдемо по цьому світу в повній ізоляції, незадоволенні, без відчуття зв’язку з оточуючими і без розуміння мети того, що ми робимо.

Ми жадаємо близькості з людьми і хочемо налагодити з ними спілкування, а тому шукаємо все це в соціальних мережах, але й там нічого не знаходимо.

Це змушує нас встановлювати додатки для знайомств в надії познайомитися з кимось ідеальним, однак побачення з черговим претендентом на цю роль не дає заповітної близькості. Після цього ми починаємо розглядати фотографії того, чим займаються інші люди, читаємо пости про їх пригоди…

І весь цей час нас не покидає відчуття, ніби ми не робимо у своєму житті нічого важливого.

Вранці ми прокидаємося і тут же починаємо відволікатися в пошуках чогось цікавого, захоплюючого, чогось такого, що підніме наш рівень дофаміну. Ми вважаємо за краще комфорт труднощам, а швидкість і простота легко виграють у боротьбі і тривалих роздумів.

Ми не даємо собі свободи і не насолоджуємося тишею, і замість цього перевантажуємо свій мозок відеороликами, піснями, подкастами, аудіо-книгами, читанням новин, листуванням в соціальних мережах і швидко здійсненними завданнями.

Ми намагаємося заповнити порожнечу, що утворилася за допомогою споживацтва. Спонтанне придбання нових речей приносить нам почуття задоволення, але задоволення це нетривале, це не справжнє щось справжнє, а буквально швидкоплинний захват. Він не втамовує нашу спрагу цілісності і отримавши свою покупку, вже через кілька хвилин всі ці почуття розсіюються, як дим.

Ми намагаємося заповнити порожнечу їжею, переглядом телепередач, походами по гіпермаркетам, але все перераховане приносить лише тимчасове задоволення. І все це викликано нашим почуттям незавершеності і прагненням до цілісності. Прагненням до того, що ми ніколи раніше не відчували і не бачили, хоча воно завжди було поруч, таке невизнане і невидиме.

Але найцікавіше те, що якби ми могли зупинитися хоча б на хвилину і дозволити собі відчути дискомфорт роз’єднаності зі світом, то … змогли б, нарешті, прийти до бажаної цілісності.

Цілісність –  означає бути в повному порядку, незалежно від того, де ми знаходимося і чим займаємося; насолоджуватися своїми враженнями, не вимагаючи нічого більше, крім них.

Як цього досягти:

1. Зупиніться, якийсь час не рухайтеся і не розмовляйте

Абстрагуйтеся від всіх відволікаючих чинників і не піддавайтеся на заклики до будь-яких дій.

2. Відчуйте всю незручність свого становища, невпевненість у тому, ким ви є, чим повинні займатися і що має для вас сенс в цьому світі

Дозвольте собі повністю відчути все це.

3. Постарайтеся побачити в своєму серці добро

Ваше серце може бути дуже чутливим і не хотіти, щоб йому заподіяли біль, воно здатне любити і жадає бути коханим у відповідь. Воно завжди було і є.

4. Зв’яжіть ваше почуття цілісності і цілісності всього іншого.

Всього, що вас оточує. Навколо панує хаос, але це і є життя — воно недосконале, але дійсно прекрасне. Розширте свою свідомість на все навколо і ви побачите, що є невід’ємною частиною всього. Ваша цілісність полягає в зв’язку з усім, що вас оточує. Дозвольте собі відчути і повірити в це.

Ви можете усвідомити свою цілісність зі світом і з самим собою. У цьому усвідомленні ви зможете, нарешті, розслабитися, просто навчитеся довіряти своїм відчуттям.

Наша цілісність не ховається в наших телефонах, інтернеті, книгах, телевізорі, їжі, магазинах, речах або в чому-небудь ще. Вона – щось більше і нам не потрібно прив’язуватися до всього перерахованого, тільки щоб пізнати це прекрасне і величне почуття.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар