Як дорослій доньці знайти спільну мову зі своєю мамою?

maty-i-dochka

Багато мам не помічають, як їхні діти стають дорослими. Вони постійно влазять у життя чад, критикують їх і опікуються. Як знизити мамин вплив, зберігши з нею добрі стосунки? Спробуємо разом вирішити цю проблему.

 

Для початку зверніть увагу на свою матір. Постарайтеся визначити її тип. Це допоможе вам зрозуміти, як з нею спілкуватися.

Перший тип. Квочка. Даний вид матерів найбільш часто зустрічається. Адже в кожній представниці прекрасної статі закладено потребу когось опікати. Все могло б бути добре!

Однак, коли ваша мати раз у раз перебільшує зі своєю опікою, це служить причиною того, що ви відчуваєте себе винною. Особливо, коли вона заради вас, наприклад,  перервала свою кар’єру після того, як у вас народилася дитина або щось типа того. Вас обтяжує турбота матері. Однак ви просто не можете їй це сказати.

Що можна порадити? Для початку подумайте, чи зможете ви обходитися без допомоги мами. Скоріш за все ні. Тому вам слід частіше говорити мамі про те, як ви її любите. Однак вам все ж таки бажано умовити матір поїхати в будинок відпочинку і трохи відволіктися від повсякденної рутини. Вона повинна знати, що ви турбуєтеся за неї.

 

Другий тип. Зірка. Такій мамі просто необхідна увага людей, які її оточують. Вона намагається у всьому бути ідеальною. Вона створює страви краще за інших. В оселі вона завжди наводить ідеальний порядок. Вас вона сприймає в якості так званої вітрини своїх досягнень. Вона постійно вимагає від вас, щоб ви були бездоганною. Вам постійно здається, що мати відстежує хід ваших думок. Якщо ви ведете себе або одягаєтеся не так, як подобається їй, вона відразу ж починає вас перевиховувати.

Що можна порадити? Задайте собі питання, що ваша мама може робити найкраще? Можливо, вона є відмінним фахівцем у своїй професії або гарно вишиває. Тоді вам слід якомога частіше звертати увагу інших людей на її вміння. Мамі періодично нагадуйте, як ваші знайомі нею захоплюються. Тоді вона, швидше за все, почне до вас ставитися набагато м’якше.

 

Третій тип. Шаблон. Мама такого типу завжди знає, як повинні поводитися оточуючі. Вона вчить цьому і вас, і співробітників по роботі, і сусідів, і приятельок. Ваша мати, швидше за все, постійно вживає слово «не прийнято». Вона може досить тривалий час вселяти вам, що вам не слід пізно укладати в ліжечко малюка або ходити до приятельок без чоловіка. Крім того, вона може постійно критикувати вас за те, що ви користуєтеся косметикою. І в цьому нічого дивовижного немає. Адже ваша мати сама завжди жила «за шаблоном».
Що робити? Для початку вам слід визнати, що деякі рекомендації мами можуть бути цілком корисні. А якщо ви з чимось не згодні, то вам потрібно запитати у неї, чому вона так думає. Якщо ви збираєтеся вчинити по-своєму, дайте зрозуміти мамі, що поважаєте її думку, але зробите так, як вважаєте за потрібне.

Оцініть статтю
Додати коментар