Як домогтися щастя в особистому житті.

shukaeВ останні роки багатьох жінок цікавить, як домогтися щастя в особистому житті. Одні скаржаться на долю, інші – на чоловіків, але абсолютно всі хочуть простих рецептів: якою треба бути у відносинах з чоловіками – сміливою і активної або м’якою і що очікує? Яку стратегію обрати, щоб він не втік? Як «дотиснути» чоловіка до шлюбу? І головне питання: які «ляльки» зараз мають найбільший попит?

По амбіціях і претензіях авторів цих питань можна передбачити їх долю. Ніякої любові їм не світить. Ні любові, ні щастя …. Ніколи.

Тому що більшість сучасних панянок на виданні і їх потенційних женихів вражені дуже небезпечним захворюванням.
Ім’я йому – інфантилізм, і він впевнено крокує по планеті. Від нього не застрахований ні плейбой, ні безневинна діва, від нього немає ліків, але він калічить долі і губить життя.

Інфант – це доросла за паспортом людина, але з дитячими цінностями і установками.
А страшний інфантилізм вже тим, що не дозволяє людині дорости до Особистості.

Уявлення про світ, людей, життя у інфанта спрощено-сплощені:

  • Особистість живе в реальному світі, інфант – в ілюзорному. Особистість бачить життя складною і багатовимірної.
  • Особистість вчиться на своїх і чужих помилках. Інфант, наступаючи на ті ж граблі, щоразу дивується.
  • Особистість намагається осягнути закони життя. Інфант жадає рецептів, порад і схем.
  • Особистість хоче зрозуміти, що є щастям саме для неї. Інфант керується принципом «так прийнято».
  • Особистість з роками стає все глибше, цікавіше, розумніше. Інфант не змінюється.
  • Особистість своє життя створює. Інфант вміє тільки наслідувати.

Тому всі інфанти під зав’язку набиті штампами. На різні випадки життя: від простого – що надягати – до серйозного – що думати, як жити.

Воістину наш  час породив таку кількість клонів, яка не могло приснитися радянській владі в самому щасливому сні. Людина розумна стрімко переродився в Людину стандартну…

Від чоловіка інфанти хочуть, щоб з ним було легко, тепло, весело і приємно. Щоб забезпечував, дбав і оберігав. Щоб він був розумний, красивий, душевно тонкий, щедрий, з почуттям гумору і, звичайно, багатий … Тобто пилосос, холодильник і пральна машина в одному флаконі. Добре б це диво техніки ще й колискову могло заспівати. А за це вона обіцяє присвятити йому кращі роки, віддавати ласку, любов і стимулювати до ще більших досягнень.

Бреше! Інфантильна людина здатна максимум на захоплення.

Почуття інфантів можна порівняти з бенгальським вогнем, який швидко спалахує, яскраво горить і так само стрімко гасне. Дивлячись на обвуглілу паличку, інфант вирішує, що йому знову не пощастило.

Можливо, тому інфанти ні з ким не можуть бути довго в серйозних відносинах. Вони звалюють це на різницю смаків, темпераментів, на обставини …
А справа зовсім в іншому. Інфант занадто поглинений собою і своїми інтересами. Він, як маленька дитина, не здатна по-справжньому глибоко і тонко відчувати іншу людину. Його головною цінністю залишається задоволення власних потреб – в захисті, теплі, насиченні. Ось чому кожна друга панночка запевняє, що тільки в шлюбі вона зможе відчути себе захищеною.

Інфант ніколи не скаже: «Я не розумію людей». Він каже: «Люди не розуміють мене».

Таким чином, інфант навколишній світ не бачить, а придумує. Втім, він і себе придумує. Створює у своїй уяві якийсь образ, далекий від дійсності.

Напевно, у кожного в оточенні є людина, якій у дитинстві родичі переконували, яка вона талановита і незвичайна. Життя такої людини, як правило, не складається, а її доля ніколи не виявляється такою, якою вона бачиться. А все тому, що  фантазії про власну сліпучість ну ніяк не відповідають реальності.

Сьогодні роль калічащих душу родичів взяли на себе психологічні тренінги і популярна психологічна література. Там вам пояснять, яким скарбом ви повинні себе відчувати, щоб домогтися успіху. Ви повинні вірити, що ви чарівна, приваблива і прямо-таки притягуюча до себе любов душка! Ну і що, що підтвердження цьому немає … Геть сумніви і страхи, геть розумні й тверезі думки – вони не позитивні.

Сучасні чоловіки не менше інфантильні, ніж жінки.

Здавалося б, у чому проблема? Зустрівся інфант з інфантою, у них однакові цінності, чому б їм не одружитися? Ан ні, вони, як негативно заряджені електрони, відштовхуються один від одного!
Панночці, яка вселила собі, що вона подарунок, здатний прикрасити життя будь-якого чоловіка, насправді треба знайти когось, кому можна сісти на шию. Хто б її  оберігав, не перестаючи розумів…

А чоловікові-інфанту навіщо цей тягар? Побут в наш час не проблема, з практичної точки зору жінка в господарстві не потрібна. А панночок навколо ставок гати. Можна разом чудово проводити час – поки йому з даною панянкою комфортно. І поки вона не дістає його з одруженням.

Якщо все ж інфанти одружилися, спільне життя буде грунтуватися на принципі хто кого «переманіпулірует». Додайте сюди незрілу емоційність і внаслідок цього холодність і байдужість до чужих проблем, болю і радості.
«Скуті одним ланцюгом», вони живуть разом і при цьому не бачать, не розуміють, не поважають один одного. Проте вважаються нормальною сім’єю. Подібних шлюбів ой як багато!

Справжні чоловіки є, але скажіть, навіщо живій людині лялька?

Цікаво, звідки взялася легенда про те, що всі люди одружуються і виходять заміж виключно з любові? Є сексуальний потяг. Є пристрасть. Є «він (вона) мені подобається». Є страх самотності. Є «так належить». Бувають спільні інтереси або коло спілкування … Кохання-то тут при чому?!

Насправді, більшості людей потрібен партнер для спільного проживання. У цьому немає нічого поганого. Так 100 років тому одружувалися і дворяни, і селяни. Але, щоб так одружитися, потрібна тверезість думки і елементарна чесність, на яку інфант не здатний.

Я пам’ятаю, як зовсім проста жінка описувала мені свій шлюб: «Чоловік мене поважає – я господарська. І я його поважаю – п’є рідко, руки золоті, а що не поговорить зі мною ніколи, так це я до сусідки сходжу ». Цинічно? Ні, чесно. Так, напевно, здійснюються більшість шлюбів. Проте всі чекають любові! Готові до неї! Їм просто поки не пощастило. Навіть до музики або математики здатні далеко не всі. А любов що, для всіх бажаючих?

Любов є, але вона не для інфантів.
Це доросле почуття. Його не купиш, не дістанеш по блату, чи не вкрадеш, що не відбереш, що не випросиш. До нього можна тільки дозріти. Дорости.

Тільки біль може змусити людину змінитися. Так, біль від власної дурості змушує розумнішати, біль від своєї холодності – теплішати. Інфант ж боїться страждань. Тому самотній «розумниці й красуні» нічого не залишається, як слідувати завіту «Залишайся такою як є» відомої пісеньки. Їй холодно і страшно, вона старіє, але залишається «як є».

Не потрібно боятися зустрітися лицем до лиця з життям і бігти від цієї зустрічі. Нехай перед вами невідома прірва, але краще прийняти всі свої сумніви і страхи, ніж тягнути жалюгідне сіре існування.

Оцініть статтю
Додати коментар