Як подолати страх чоловіку.

yak-choloviku-podolaty-strahСправжній чоловік, якщо боїться, вміє перемогти свої страхи. Він точно знає, як подолати страх і вийти зі складної ситуації з високо піднятою головою. Перемогти страх нелегко, але можливо. Головне, знати як.

Будь-яка людина чогось боїться, це факт. Безстрашних людей не існує. Так що якщо в якийсь момент ви злякалися – це нормально. Ваш знайомий стверджує, що в цьому житті він нічого не боїться? Бравада і хвастощі. Нічого не бояться тільки психічно ненормальні люди. Не думаю, що ваш знайомий або ви з їх числа.

Ви точно знаєте, що таке страх. Кожний знає.

Уявіть його на секунду. Страх, як жива істота, його відчуваєш всіма клітинками свого тіла. Він захоплює тебе, проникає глибше, паралізує, душить, від нього «холоне кров у жилах». Погодьтеся, погане почуття.

Якщо нічого не робити, страх стає більше, сильніше, а значить, впоратися з ним набагато важче. Чим більше ми переживаємо, тим більше придушуємо і руйнуємо свою імунну систему. Тому перемогти страх життєво необхідно! Але щоб зрозуміти, як подолати страх потрібно знати його природу.

Природа страху

Страх притаманний усім живим істотам. Ця емоція, яка має захисний характер, наприклад почуття самозбереження – той же самий страх смерті. При сильному страху величезна кількість адреналіну надходить в кров, мобілізуючи організм для того, щоб уникнути небезпеки.

Еволюція давно зробила крок вперед. Сучасному чоловікові відпала необхідність рятувати своє життя від пожеж, повеней чи протистояти небезпечним хижакам. Однак страхи залишилися.

Сьогодні фахівці налічують понад тисячу фобій, які зустрічаються у людей. Ось 3 самих «Його Величність» головних страхів:

  • Страх смерті;
  • Страх болю (фізіологічний);
  • Соціальна фобія (страх спілкування, страх публічних виступів, страх бути висміяним, страх самотності і т.д.).

Страх – це, перш за все, наш внутрішній стан, вроджений емоційний процес, який обумовлюється загрожуючими реальними або передбачуваними подіями.

Загрожуючі або передбачувані події. Ви тільки вдумайтеся гарненько, ми боїмося того, чого НЕ СТАЛОСЯ і, можливо, ніколи не трапиться. Тому це почуття потрібно подолати.

Як перемогти страх

Хочете позбутися страху і забути про нього, як про нічний кошмар? Відмінно! Тому що важливим елементом позитивного результату є величезне бажання, рішучість, войовничість і мужність.

Алгоритм дій:

Крок № 1

Постарайтеся визначити, чого саме ви боїтеся.

Дуже часто страх носить неясний незрозумілий характер. Тому важливо чітко визначити причину свого страху, іншими словами розкласти його по поличках.

Наприклад, якщо це страх висоти, задайте собі конкретизуюче питання: Чого саме ви боїтеся? Самого падіння? Тяжкості підйому назад наверх? Смерті? Болі? Того, що вас хтось штовхне?

Страх захворіти невиліковною хворобою. Чого саме ви боїтеся? Померти від хвороби? Померти болючою смертю? Стати тягарем? Залишитися наодинці?

Сенс в тому, що потрібно розкласти свій страх на складові і зрозуміти його суть, витягнути його назовні. Саме тоді можна ефективно йому протистояти.

Крок № 2

Як діяти, щоб подолати свій страх.

Визначившись зі своїм страхом, задайтеся простим, як день, питанням: «Що мені необхідно зробити, щоб перемогти свій страх. Як його подолати?».

Боїтеся смерті? Прийміть, як факт, що всі люди смертні. Ну, немає серед нас суперменів! Всі ми колись помремо, рано чи пізно.

Боїтеся самотності? Не терзайте себе думками про самотність, це не вирішить проблему. Нас оточує така величезна кількість людей. Знайомтеся, насолоджуйтеся спілкуванням, живіть повним життям. Якщо зациклилися на собі, не зрушите з мертвої точки.

Боїтеся познайомитися з дівчиною? Програйте в голові весь сценарій знайомства і подумайте про самий несприятливий результат. Дуже часто ми самі надаємо незнайомій людині якісь НЕЙМОВІРНІ риси, заздалегідь себе програмуємо на отримання негативного результату: мене не зрозуміють, висміють, на мене накричать і т.д. Максимум, вона може зробити – відмовитися. І що? Дуже страшно?!

Крок № 3

Дійте!

Зрозумійте, що не “з повітря” придумані мудрі приказки і фрази:

  • «Не такий страшний чорт, як його малюють»
  • «У страху великі очі»
  • «Поглянути страху в очі»

Спробувавши ситуацію «на смак» і зіткнувшись зі своїм страхом ніс до носа, люди часто розуміють, що даремно стільки часу терзали собі душу. Не страшно зовсім.

Кажуть, що у поліцейських, пожежників, військових, рятувальників почуття страху притуплено. Чим ви гірші?

 Як долають страх співробітники спеціальних служб?

Ось один із способів, яким користуються люди, чия професія пов’язана з небезпекою. Вивчіть його і користуйтеся в критичні моменти.

Візуалізація стресової ситуації

Перед дією, яка викликає у вас сильний страх, візуалізують саму ситуацію, а також будь-які можливі негативні наслідки. А потім візуалізують чіткий алгоритм дій на кожне з цих наслідків.

Як приклад, уявіть на секунду, що ваш парашут не розкрився. Програйте в голові, як ви смикаєте за кільце запасного парашута, і він розкривається. Зробіть цю вправу кілька разів. Ви будете морально готові, а значить, і боятися нічого.

Чоловік має право вибирати, боятися йому чи ні. Пам’ятайте, що небезпека – реальний факт, а страх – це наш вибір.

Не залишайтеся наодинці зі своїми страхами. Розповідайте про них, шукайте способи подолання. Якщо впоратися не виходить самостійно, зверніться до психолога або психіатра, вони пояснять як подолати страх. Пігулка від страхів існує, а тому перемогти страх – ваше завдання! Насолоджуйтесь життям в повній мірі і будьте щасливі !!!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар