Як бути щасливим, коли ви самотні

Як бути щасливим, коли ви самотні

Що таке самотність — знаю не з чуток. Мені це відомо, як нікому іншому. Адже я живу в квартирі, де, крім кота, більше нікого немає. Так вийшло, що більшість друзів або переїхали в інші міста, або створили свої сім’ї, а з деякими ми просто втратили зв’язок.

Як і більшість людей, які з тих чи інших причин опинилися на самоті, я спочатку насолоджувався тишею і спокоєм. Але через кілька місяців — стало якось не по собі і я відчув себе дуже самотнім. Якось непомітно перестав прибирати і колись акуратне житло стало нагадувати барліг ледачого ведмедя. Моя продуктивність впала до нуля, в голову лізли всякі похмурі думки.

Єдине, на що мене ще вистачало – це плюхнутися в крісло і сидіти в Інтернеті. Протягнувши кілька місяців у такому «тумані», я усвідомив, що моя самотність вже стає проблемою. Ось чому я став вивчати питання, як бути щасливим, коли ти залишився один.

Через якийсь час я виробив шість основних речей, які допомагають впоратися з самотністю.

Приберіть вдома

Коли живеш у будинку або квартирі, швидко втрачаєш інтерес до прибирання. А навіщо? Все одно ж ніхто не бачить безладу. Тим часом стопки тарілок вже впираються в стелю, а спальня нагадує печеру мамонта. Якщо у вас немає домашньої робітниці або приходячих працівників клінінгової компанії, у ваших же інтересах прибирати хоча б раз на тиждень. Тому що безлад і хаос в будинку – це стрес, який накриває з головою, як тільки ми відкриваємо вхідні двері.

І як тільки ви приберете в будинку, відразу ж відчуєте себе більш щасливими. Перевірено на собі.

Знаходьте красу в звичайних речах

Якщо ви не знаходите нічого прекрасного і дивовижного в своєму світі – значить просто погано шукали. Сидите в зачиненому будинку і відчуваєте себе нещасним і пригніченим? Одягніться і сходіть прогулятися на природі. Послухайте спів птахів, помилуйтеся, як вони граціозно зграєю летять високо в небі.

Поспостерігайте за собаками, які гавкають один на одного, і подумайте про себе: «Цікаво, про що вони так голосно сперечаються»?» Постійте під великим старим деревом – справжнім гігантом. Якщо дозволяє спортивна форма – чому б вам не піднятися на нього?

Посадіть квіти в палісаднику або маленьке деревце на задньому дворі. Пройдіться алеями парку, подихайте свіжим повітрям, трохи «прочистіть» свої думки. Вдихніть глибоко і закрийте очі. Цей світ – прекрасний. І не треба далеко ходити – краса просто перед нами.

Женіть геть похмурі думки

Ваші думки можуть бути самими близькими друзями, а можуть, навпаки – підлими і небезпечними ворогами. Чи помічали ви, що варто впустити в себе хоч одну негативну думку, як вона негайно породить собі сотні подібних, і у вас в голові вже буде «підспівувати» хор психологічних монстрів?

Як тільки ви подумаєте: «Боже, ну як же я самотній», і думки полетять ще далі – «Я завжди буду один, до смерті», «Ніхто мене такого не полюбить, нікому я не потрібен».

Женіть геть такі думки, поки вони не виросли в злобного психологічного монстра, якого вже не ви будете контролювати, а він — вас.

Якщо відчуваєте, що вас долають тяжкі і негативні думки – займіться чимось, що відверне і розслабить вас. Запаліть красиві ароматичні свічки, прийміть ванну, займіться йогою або помедитуйте. Включіть свою улюблену пісню, зіграйте на музичному інструменті, який давно закинули. Варіантів – безліч. Тільки не думайте про погане!

Намагайтеся менше читати новин

Одна справа бути в курсі того, що відбувається в країні та світі — це нормально для кожної людини. Але коли читання новин переростає в залежність – це вже впливає на наш настрій. Поставте ліміт на кількість новин, які ви читаєте протягом дня. Наприклад, скільки хвилин і ні секундою більше. Який сенс в багатогодинному серфінгу інтернетом і читанні страшних і депресивних новин? Ви лише відчуєте себе ще більш пригніченими.

Розслабитися перед телевізором – для багатьох це нормальна практика, але сумніваюся, що це допоможе вам розслабитися або буде сприяти вашому зростанню. Набагато більше користі буде, якщо ви перечитаєте щось з літератури.

Намагайтеся щодня робити щось корисне для душі і розуму. Це набагато корисніше, ніж вбивати час на перегляд новин.

Створіть щось варте

Самий вірний спосіб відчути себе щасливим – це створити щось вартісне, що приносить вам радість. Ви можете написати роман або книгу по саморозвитку. А можете завести блог на тему, в якій добре розбираєтеся. А можете купити фарби і мольберт і піти в найближчий парк – малювати пейзаж з натури. Уявіть, з яким задоволенням ви повісите його на стіну і будете пишатися собою.

Також можна зайнятися вивченням іноземних мов, наприклад, німецької або іспанської. Іноді ми ніяк не можемо приступити до якогось заняття – заважають рідні стіни. Тому візьміть свій ноутбук або блокнот – і вирушайте в парк або затишне кафе. Варто вам хоч трохи змінити сценарій своїх днів – і ви себе не впізнаєте!

Побалуйте себе

Хто сказав, що на самоті не можна піти в кінотеатр чи кафе на морозиво? Я люблю балувати себе і роблю це регулярно, тому що мені не потрібно чуже схвалення і абсолютно байдуже, що хтось скаже чи подумає. Якщо будете радувати себе маленькими приємними речами, то відчуєте себе набагато щасливішими навіть на самоті.

Невже ви відчуваєте себе настільки самотніми, що не можете з цим нічого вдіяти?

Якщо так, то що ви зробили для того, щоб виправити ситуацію?

Звичайно, сім’я і друзі – це чудово. Але ви повинні навчитися бути щасливими, коли поруч нікого немає. У вас все вийде, треба тільки захотіти!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар