Як бути бадьорим весь день, якщо не спав цілу ніч

Як бути бадьорим весь день, якщо не спав цілу нічПісля веселої вечірки, нічної посиленої підготовки до іспитів, понаднормової роботи настає трудовий день, який потрібно благополучно пережити. Включитися в робочий процес і залишатися бадьорим на наступний день, важко. Організм вимагає спокою, трохи сповільнюються реакції, знижується уважність і продуктивність. Ближче до обіду з’являється сильне бажання поспати. Є декілька хитрощів, як відновитися після безсонної ночі і протриматися до вечора.

Як підготуватися до робочого дня

Кращий варіант – поспати вранці півтори години. Короткий сон знімає напругу, підвищує здатність до засвоєння інформації, покращує фізичний стан. Організм отримує невеликий запас енергії, який допомагає протриматися днем. Не думайте, як прокинутися після ранкового сну, якщо не спали всю ніч. За 90 хвилин сон пройде всі стадії, увійде у швидку фазу. У цей момент прокидатися легко. Після пробудження не відчувається сонливість і втома.

Коли часу в обріз, постарайтеся заснути на 20 хвилин. Випийте кави, щоб легше вставати. Кофеїн почне діяти через 20 хвилин і забезпечить легке пробудження. Як би не хотілося залишитися в ліжку і подрімати пару хвилин, вставайте відразу. Хвилинка може перетворитися на більш тривалий час. Мозок увійде у фазу глибокого сну і прокидатися буде дуже важко.

Вставати вранці допомагають підбадьорливі запахи, що активують мозок. Вдихніть після сну аромат цитрусових, сосни, евкаліпта, мускатного горіха, ялівцю. Якщо аврали на роботі, пізні вечірки, навчання ночами для вас норма, купіть пляшечку з ароматичним маслом і нанесіть кілька крапель носову хустку. Ним можна буде користуватися на роботі, коли стане хилити до сну. Таким чином, навіть, якщо ви не спали всю ніч, ви зможете бути більш-менш бадьорим весь день.

Наступний етап підготовки організму до робочого дня після безсонної ночі – невелика ранкова зарядка. Вона допоможе остаточно прокинутися, поліпшить самопочуття, активізує діяльність всіх систем організму.

Велику користь принесуть контрастні водні процедури. Такий маленький стрес для організму сприяє виділенню адреналіну. Невеликий викид гормону стимулює нервову систему, забезпечує мозок додатковою кров’ю. Контрастний душ змиває залишки млявості, людина відчуває себе зібраною, готовою до навчання або роботи.

Якщо жінка не спала всю ніч, вона постарається замаскувати сонний вид. Яскраве світло вважається ворогом сну. Під час гімнастики і наведення краси увімкніть верхнє яскраве освітлення, яке знизить сонливість і дасть сигнал головному мозку, що пора прокидатися.

Що з’їсти на сніданок

Не ставтеся до сніданку з зневагою, особливо після безсонної ночі. Побалуйте себе здоровою їжею, яка дає енергію. Хороший варіант – вівсяна каша з ягодами або фруктами. Можна з’їсти сир, яйце, сир твердий. Якщо бракує часу, з’їжте горіхи. Коли важко прокидатися і вставати вранці, замість кави пийте зелений чай. Він дає хороший тонізуючий ефект. Тільки є одна хитрість: заварюйте чайні листочки не більше двох хвилин. Після тривалого заварювання напій набуває заспокійливі властивості.

Після важкої ночі ранок буде бадьорим, якщо з’їсти шматочок чорного шоколаду. Він сприяє виробленню ендорфінів, які піднімуть настрій і примусять працювати мозок. Хороша кава допоможе підбадьоритися, але кілька чашок напою, випитих поспіль перевозбудят нервову систему.

Як не заснути протягом дня

Не варто зневірятися, якщо не встигли виконати попередні рекомендації. Короткий сон в транспорті допоможе відновитися і значно поліпшити стан. Горіхи замінять сніданок, а пробіжка до місця роботи підбадьорить.

Ніч без сну знижує сприйняття інформації. Відкладіть складні справи до 10-ї години ранку. Організм до цього часу адаптується. Але до 13-14 годин сонливість знову почне долати на робочому місці. Постійно недосипаючі люди знають, як підбадьоритися після безсонної ночі. Постарайтеся в обід знайти 20 хвилин для сну. Щоб легше прокинутися, потрібно повторити трюк з кавою. Перші хвилини після пробудження будуть важкими, але пізніше організм віддячить за короткий відпочинок підвищенням працездатності. Енергії вистачить до кінця робочого дня. Але, що робити, якщо поспати не можна, а потрібно сфокусуватися на роботі?

Кілька порад допоможуть пережити день після безсонної ночі:

 • Зробіть невелику зарядку.
  Пробіжка по сходах, кілька спортивних вправ збільшать об’єм крові, що надходить до мозку. Ви відразу відчується себе бадьоро.
 • Освіжіться.
  Вмийтеся, або відкрийте вікно, вийдіть на вулицю, знизьте температуру кондиціонера.
 • Відволічіться на їжу.
  З’їжте яблуко або легенький бутерброд, шматочок шоколаду. Важка їжа викликає сонливість. Щоб вночі добре заснути, після обіду доведеться відмовитися від кофеїновмісних напоїв
 • Зберігайте пряму поставу.
  Правильна поза під час сидіння дозволяє підтримувати бадьорість.
 • Відволічіться на приємне.

Сміх і позитивні емоції стимулюють мозкову активність.Наступний пік сонливості настає в 18-19 годин. Поборіть бажання подрімати і лягайте в звичний для вас час. Короткий сон ввечері порушить режим. Доба закінчиться неспанням, ви знову не виспитеся. Ранок почнеться з важкого пробудження, а вдень знову буде хотітися спати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар